פנריי רדיומיר בלאק-סיל, סקירה מאת שי חי

תמלול הסקירה:

הנה חמש עובדות על הרדיומיר של פנריי

  1. חברת פנריי הוקמה בשנת 1860, ולעומת רוב היצרנים עליהם אני מספר לכם, שורשי החברה הם בפירנצה שבאיטליה. כיום החברה נמצאת בבעלות תאגיד השענות הענק ריצ’מונט, ולמרות ששעוני המותג מיוצרים בשוויץ, הנהלת החברה יושבת עדיין באיטליה, והארכיטקטורה הקלאסית האיטלקית ממשיכה להשפיע עמוקות על העיצובים של השעונים.
  2. אחד מהדגמים האלו הוא הרדיומיר, שעון בצורת כרית, עם זיקה עמוקה לכול מה שצבאי ווינטג’י. שמו של הרדיומיר מגיע מתרכובת אותה פתחו בחברה בתחילת המאה ה-20, תרכובת שיועדה לאפשר למחווני השעון לשמור על זוהר בחושך בלי מקור חיצוני שיטעין אותם, תערובת שאחר כך התגלתה כמסרטנת.
  3. הדגמים להם תרכובת הרדיומיר נחשבים קטלניים ומסוכנים ביותר. הימצאותו של יסוד הרדיום הרעיל בשעון, הופכת אותם לסכנה בריאותית קטלנית גם היום. אבל השנים חלפו, והרדיום של פנריי פינה את מקומו לחומר מודרני ואיכותי אחר, כמו שאר חלקי הייצור בשעונים הסופר איכותיים האלו.
  4. דגם הרדיומיר הוא דגם אפוף מסתורין. בתחילת חייו, יחידות של דגם זה, ללא שום לוגו או אזכור של פנריי, הגיעו לידי צוללנים גרמניים במסגרת מלחמת העולם השנייה. על השעון נכתב רדיומיר, ואין צל של ספק שמדובר ברדיומיר של פנריי, אך התשובה באשר למדוע שמה של פנריי נעדר מהשעון עדיין נשארה תעלומה.
  5. שעוני פנריי הופיעו במספר שוברי קופות מוכרים – בינהם אירייזר, הג’וב האיטלקי ואפילו יומנה של ברידג’יט ג’ונס.

אבל, זה פחות משנה לי. הרידומיר הוא שעון אורבני, קשוח ויפה, עם היסטוריה מעניינת. כאשר יש לך את זה, שום דבר אחר לא ממש מעניין.

השעון המצולם זמין למכירה באתר הבית של שניידר שעונים ותכשיטים.

לאתר פנריי העולמי