אם יש חברה בעולם השעונים שהיא סוג של “טעם נרכש”, זאת ככל הנראה פנריי. חובבי שעונים רבים לא מצליחים להבין במשך שנים מה מיוחד בשעונים של החברה, שמגיעים בגוף מוזר ועם מגיני הכתר הבולטים שהפכו לסימן ההיכר של החברה. לעומתם, חובבי המותג יוכלו לשוחח במשך שעות על כל דגם חדש של החברה עם כל שינוי גוון כזה או אחר בצבע של לוח השעון. למעשה, אחת מקהילות הרשת הפעילות ביותר בקרב חובבי השעונים היא קהילת חובבי השעונים של פנריי. הקהילה היא לא רק אחת הפעילות ברשת, אלא גם אחת הוותיקות ברשת. כמה ותיקה? אולי כמעט כמו רשת האינטרנט. טוב נו, לא באמת. האתר (והקהילה שבו) – Paneristi.com, מציינים השנה את שנת ה-20 להקמתה. באופן מעורר הערכה, פנריי החליטה להקדיש שעון במהדורה מוגבלת (כן, נו, אנחנו יודעים, פנריי, מהדורה מוגבלת, חכו עם זה) לציון 20 שנה לקהילת הפנריסטים. פנריי רדיומיר Venti PAM02020 – הגורו יצא לבדוק.

פנריי רדיומיר Venti PAM02020 – מפרט טכני 

כדי לעצב שעון שמוקדש לקהילת חובבי המותג, פנריי עשתה את הצעד המתבקש מאליו – פנתה לחברי הקהילה וביקשה מהם לעזור לה לתכנן את השעון החדש. בפנריי רצו שהשעון שמוקדש לקהילה יקלע לטעמם של חובבי המותג ולא יהיה “עוד שעון”. כך שילבו כוחות חברי הקהילה, צוותים טכניים וקריאטיביים מפנריי ואנשי ה-Laboratorio Di Idee של פנריי ביצירת ה-PAM02020. אם אתם רוצים, אתם יכולים גם לקרוא לו “Venti” – המילה האיטלקית למספר 20.

פנריי רדיומיר Venti PAM02020. מקור - Hodinkee.
פנריי רדיומיר Venti PAM02020. מקור – Hodinkee.

גוף השעון מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 45 מ”מ ובעובי של 14.15 מ”מ. נשמע לכם מוגזם? כנראה שאתם לא חובבי פנריי. חלק מה-DNA של המותג זה שעוני “אוברסייז”. עם זאת, השעון נראה קצת יותר קטן משעונים בקוטר זה, הודות לעובדה שהוא מגיע ללא רגלי שעון מסורתיות. השעון מגיע עם בזל העשוי מפלדת אל-חלד בגימור מט, עם כתר בצורת יהלום ללא מגיני כתר. השעון עמיד למים בעומק של עד ל-100 מטרים.

פנריי רדיומיר Venti PAM02020. מקור - Hodinkee.
פנריי רדיומיר Venti PAM02020. מקור – Hodinkee.

על גב השעון מופיע הכיתוב “20th Anniversary PANERISTI.COM”, כשגם על לוח השעון (המהמם, תיכף נגיע אליו …) מופיע הכיתוב PANERISTI ומתחתיו 2000-2020, קצת מעל השעה 6 בלוח השעון. לוח הסנדוויץ’ של השעון (עוד סימן היכר של פנריי) מגיע בצבע חום בגימור קרני-שמש, עם ספרות “חצובות” בלוח השעון. פנריי בחרה בצביעת סופר-לומינובה בגוון בז’ לספרות ולמחוגי השעון, צבע שמתכתב נפלא עם הלוח החום של השעון.

פנריי רדיומיר Venti PAM02020 – מנגנון

פנריי שילבה בשעון החדש את קליבר P.6000, מנגנון מתיחה ידנית אינהאוס של החברה, הפועל בתדר של 3Hz, עם רזרבת כוח של 72 שעות. מדובר באחד הקליברים המוכרים ביותר של החברה שנמצא בלא מעט שעונים של פנריי.

כיתוב על גב השעון לציון 20 שנה לקהילת פנריסטי. מקור - Hodinkee.
כיתוב על גב השעון לציון 20 שנה לקהילת פנריסטי. מקור – Hodinkee.

אז מה חדש בעצם?

יצרנית שעונים שמקדישה שעון לקהילת חובבי המותג? דמיינו לכם את רולקס עושה משהו כזה. אה, כן. יש סיכוי שהגיהנום יקפא לפני כן …

כיתוב גם על גבי לוח השעון. מקור - Hodinkee.
כיתוב גם על גבי לוח השעון. מקור – Hodinkee.

כמה זה עולה לנו?

פנריי תייצר 1,020 יחידות מהשעון החדש שיגיעו במחיר של 6,500 אירו. פנריי תשווק את השעון עם רצועת עור חומה שמשתלבת נהדר עם השעון כולו.

השורה התחתונה 

אם הגורו היה צריך לתת ציון לשעון הזה, הוא היה קרוב למושלם. לא בגלל המנגנון שלו, הצבע המהם של לוח השעון או הממדים הפיזיים שלו. עצם העובדה שפנריי מחליטה לחלוק כבוד לקהילת חובבי המותג מראה על הקשר העמוק בין החברה למעריצים שלה. בנוסף, הבחירה להשיק את השעון במהדורה מוגבלת הופכת אותו למשהו נחשק ואקסלוסיבי, מעין “אות כבוד” לחובבי המותג. מצד שני, העובדה שפנריי תייצר 1,020 שעונים כאלה, הופכת אותם לנגישים יחסית עבור חובבי המותג וחברי הקהילה. כמות כזאת תאפשר כמעט לכל חובב של המותג וחבר בקהילה לרכוש שעון כזה. כמובן בתנאי שיש לו 6,500 אירו פנויים בחשבון הבנק. נשמע לכם הרבה? אתם לא פנריסטים …