השבוע האחרון אמנם סיפק לנו מספר חדשות מעניינות מעולם השעונים שלא קשורות לתערוכת Watches & Wonders 2023, אבל אחרי הפסקה קצרה, אנחנו חוזרים אל הכתבות המרכזות שלנו על ההשקות של היצרניות השונות בתערוכת Watches & Wonders 2023. היצרנית הבאה ברשימה שלנו היא פנריי, שהשיקה מספר שעונים מפתיעים במסגרת התערוכה, מוזמנים לצלול ביחד איתנו אל הכתבה שלנו – פנריי – ריכוז השקות 2023 ולהכיר את השעונים החדשים ביחד איתנו.

רדיומיר לוח שנה שנתי PAM01363 

השעון הראשון הוא למעשה חלק מסדרה בת שני שעוני לוח שנה שנתיים, ה-PAM01363 וה-PAM01432 אותו נכיר מיד.

ה-PAM01363 הוא כאמור שעון לוח שנה שנתי. הוא מגיע בגוף העשוי מסגסוגת ה-Goldtech – סגסוגת זהב קניינית של פנריי, בקוטר של 45 מ״מ. השעון מגיע עם רצועת עור תנין מיסיסיפי בצבע כחול כהה.

פנריי - ריכוז השקות 2023- PAM01363. מקור - Watches And Wonders.
פנריי – ריכוז השקות 2023- PAM01363. מקור – Watches And Wonders.

השעון מגיע עם לוח הסנדוויץ׳ המוכר של פנריי, בצבע כחול כהה בגימור קרני שמש. הספרות הערביות והאינדקסים מגיעים בגוון זהב גם הם, כשמחוגי השעון עשויים זהב אדום.

פנריי - ריכוז השקות 2023- PAM01363. מקור - Watches And Wonders.
פנריי – ריכוז השקות 2023- PAM01363. מקור – Watches And Wonders.

בשעה 3 אנו מוצאים שני חלוניות, הימנית מביניהן מציגה את היום בחודש, כשהחלונית השניה מציגה את היום בשבוע. מימין לחלונית היום בחודש אנו מוצאים מצביע בצורת משולש, המצביע על טבעת מסתובבת בחלק החיצוני של לוח השעון. הטבעת הזאת מציגה את החודש.

תצוגת לוח השנה בשורה אחת. מקור - Watches And Wonders.
תצוגת לוח השנה בשורה אחת. מקור – Watches And Wonders.

כך למעשה משלבת פנריי את כל תצוגת התאריך – יום בשבוע, יום בחודש והחודש בשורה אחת. בקריצה לשורשים האיטלקיים של המותג, על לוח השעון מופיע הכיתוב CALENDARIO ANNUALE – לוח שנה שנתי באיטלקית, בשעה 6.

המנגנון בגב השעון. מקור - Time And Watches.
המנגנון בגב השעון. מקור – Time And Watches.

בשעה 9 אנו מוצאים את לוח השניות הקטן, אולי אחד מסימני ההיכר הבולטים של שעוני פנריי.

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר P.9010/AC. מנגנון המבוסס על קליבר P.9010 המוכר של פנריי, עם תוספת מודול לוח שנה שנתי. המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 72 שעות, הודות לשימוש בשני תופים.

פנריי - ריכוז השקות 2023. מקור - Watches And Wonders.
פנריי – ריכוז השקות 2023. מקור – Watches And Wonders.

תג המחיר של השעון החדש, רפרנס PAM01363 כאמור, עומד על 90,000 אירו.

רדיומיר לוח שנה שנתי PAM01432 Experience 

שעון לוח השנה השנתי השני של פנריי מגיע במפרט טכני כמעט זהה לחלוטין לזה של ה-PAM01363, עם ההבדלים הבאים – גוף השעון עשוי מסגסוגת ה-Platinumtech, סגסוגת פלטינה קניינית של פנריי, עם רצועת עור תנין שחורה ולוח בצבע בורגונדי בגימור קרני שמש. מתחת ללוח, פלטת הסנדוויץ׳ התחתונה מגיעה עם סופר לומינובה בצבע לבן.

דגם ה-PAM01432 Experience. מקור - Watches And Wonders.
דגם ה-PAM01432 Experience. מקור – Watches And Wonders.

בתוך השעון אנו מוצאים את אותו מנגנון, עם סידור זהה ללוח השעון והכיתוב CALENDARIO ANNUALE בשעה 6.

לוח הבורגונדי של דגם הפלטינה. מקור - Watches And Wonders.
לוח הבורגונדי של דגם הפלטינה. מקור – Watches And Wonders.

אבל אם שמתם לב, לשעון הזה יש תוספת מעניינת לשם שלו – Experience. התוספת הקטנה הזאת לא מתייחסת להבדל טכני כלשהו בין השעונים, אלא מצביעה על העובדה כי מדובר בשעון שהוא חלק מסדרת ה-Experience של פנריי. סדרת ה-Experience של פנריי כוללת שעונים שהרוכשים שלהם נהנים מחוויות נוספות, כמו שיט על יאכטה או ביקור בערים באיטליה. במקרה של השעון החדש, רוכשי השעון יהנו מטיול יוצא דופן לבירת איטליה, רומא.

מהדורת Experience מיוחדת. מקור - Watches And Wonders.
מהדורת Experience מיוחדת. מקור – Watches And Wonders.

הביקור הייחודי יעזור למשתתפים בו לחוות את מהות המותג באמצעות אירועים המשלבים ידע אומנותי, תרבות וסיורים באתרים היסטוריים.

שעון ה-PAM01432 Experience יגיע במחיר של 40,000 אירו.

רדיומיר Quaranta GoldTech PAM01026

סדרת ה-Quaranta (באיטלקית – 40) של פנריי מציעה שעוני יד בקוטר של 40 מ״מ. אם אתם שואלים את עצמכם מה מיוחד בשעוני יד בקוטר של 40 מ״מ, תרשו לנו להזכיר לכם כי מדובר בפנריי וכי קוטר של 40 מ״מ נחשב אצל פנריי לשעון קטן …

אז אם אנחנו לוקחים את המילה Quaranta ומשלבים אותה עם GoldTech – סגסוגת הזהב הקניינית של פנריי, אתם כבר מבינים לבד שמדובר בשעון שהוא הדבר הכי קרוב שאפשר לבקש מפנריי לשעון דרס?

רדיומיר Quaranta GoldTech PAM01026. מקור - Watches And Wonders.
רדיומיר Quaranta GoldTech PAM01026. מקור – Watches And Wonders.

לפני כשנה וחצי, הציגה פנריי מגוון שעוני קוורנטה בפלדת אל-חלד, אחד מהם הגיע עם לוח לבן מיוחד. את הלוח הלבן הזה, או לפחות את החלק העליון של הסנדוויץ׳ שלו משלבת פנריי בשעון החדש. הלוח הלבן מגיע בגימור מוברש, כשהספרות והאינדקסים מגיעים עם לומינובה בגוון זהב, כשהם משתלבים בצורה נהדרת עם גוף השעון ומחוגי השעון העשויים מזהב גם הם.

רדיומיר Quaranta GoldTech PAM01026. מקור - Watches And Wonders.
רדיומיר Quaranta GoldTech PAM01026. מקור – Watches And Wonders.

בשעה 3 אנו מוצאים את התאריכון של השעון, כשממולו, בשעה 9, אנו מוצאים את לוח השניות הקטן. השעון מגיע עם רצועת עור תנין בצבע חום-כהה, שמשלימה את המראה האלגנטי של השעון.

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר P.900 של פנריי, מנגנון אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 72 שעות.

פנריי - ריכוז השקות 2023. מקור - Watches And Wonders.
פנריי – ריכוז השקות 2023. מקור – Watches And Wonders.

ה-GoldTech היא כאמור סגסוגת קניינית של פנריי, כשהיא משלבת בתוכה אחוז גבוה יותר של נחושת ופלטינה, שהופכים אותה לעמידה יותר ומעניקים לה גוון שונה מזהב אדום רגיל.

השילוב של לוח השעון, סגסוגת ה-GoldTech ורצועת השעון הופכים את השעון הזה לשעון אלגנטי, שוב פעם – במונחים של פנריי.

תג המחיר של ה-PAM01026 עומד על כ-19,550 דולרים.

רדיומיר קליפורניה PAM01349

חובבי פנריי להתפקד! הגענו לשעון המעניין ביותר של פנריי מתערוכת Watches & Wonders ולבטח זה שיגרום לכל חובב פנריי לסובב את הראש …

העיצוב שהוא ככל הנראה המובהק ביותר של פנריי בסדרת הרדיומיר, הקליפורניה, היה חסר בליין של פנריי בשנים האחרונות. חובבי המותג בוודאי חיכו לקאמבק שלו, שמגיע סוף סוף בביצוע פשוט נהדר.

רדיומיר קליפורניה PAM01349. מקור - Watches By Sjx.
רדיומיר קליפורניה PAM01349. מקור – Watches By Sjx.

השעון החדש מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 45 מ״מ, גודל קצת קטן יותר ממה שאנחנו רגילים לראות מפנריי בדגם הקליפורניה. גוף השעון מגיע עם גימור חדש בשם Brunito, המילה האיטלקית ל-burnished – מבריק.

רדיומיר קליפורניה PAM01349. מקור - Watches By Sjx.
רדיומיר קליפורניה PAM01349. מקור – Watches By Sjx.

את ה-Brunito פיתחה פנריי ביחד עם שותפה נוספת. מארז ה-eSteel, בזל השעון וגב השעון מצופים תחילה בשכבת PVD דקה מאוד בצבע שחור. לאחר מכן משתמשים במברשת ליטוש עדינה על גימור ה-PVD הזה, כשלאט לאט חושפים את ה-eSteel מתחת לשכבה, מה שיוצר מעין מראה מיוחד, מיושן מעט, המשלב את המראה המתכתי עם גוונים שחורים. זמני הייצור משתנים לפי המלטש והמיומנות שלו, כשפנריי מספרת כי לשעונים בקוטר של 45 מ״מ מדובר בתהליך בן 30-60 דקות של עבודה ידנית.

פנריי - ריכוז השקות 2023.  מקור - Watches By Sjx.
פנריי – ריכוז השקות 2023. מקור – Watches By Sjx.

הסגנון המיושן בא לידי ביטוי גם בלוח השעון, שמגיע בצבע ירוק מעושן, בגוון צבאי וינטאג׳י, עם מרקם מחוספס מעט. הלוח הוא לוח ״קליפורניה״ – לוח שהחצי העליון שלו מגיע עם ספרות רומיות והחצי התחתון שלו מגיע עם ספרות ערביות. השעות 3,6 ו-9 מסומנות באמצעות קו אנכי, בעוד השעה 12 מסומנת באמצעות משולש הפוך.

גמור ה-Brunito בגוף השעון. מקור - Watches By Sjx.
גמור ה-Brunito בגוף השעון. מקור – Watches By Sjx.

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר P.5000 של פנריי. מנגנון מתיחה ידנית, הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח מרשימה מאוד בת שמונה ימים.

המנגנון המרשים בגב השעון. מקור - Watches By Sjx.
המנגנון המרשים בגב השעון. מקור – Watches By Sjx.

באופן די מפתיע, השעון החדש מגיע בייצור סדרתי ולא במהדורה מוגבלת, כשתג המחיר שלו עומד על 12,500 אירו. השעון מגיע עם רצועת עור עגל חומה, המשלימה את המראה שלו בצורה נהדרת.

רדיומיר Otto Giorni רפרנס PAM01348 ורפרנס PAM01347

התרשמתם מרזרבת הכוח של הרדיומיר קליפורניה PAM01349? אז קבלו את שני האחים החורגים שלו, ה-PAM01348 וה-PAM01347. פירוש המילים Otto Giorni באיטלקית הוא שמונה ימים, כשכפי שאתם יכולים כבר להבין, מדובר בשני שעונים שמגיעים גם הם עם מנגנון עם רזרבת כוח זהה לזה של דגם הקליפורניה, רזרבת כוח של שמונה ימים.

רדיומיר Otto Giorni. מקור - Watches By Sjx.
רדיומיר Otto Giorni. מקור – Watches By Sjx.

שני השעונים החדשים זהים בממדים ובמראה שלהם לשעון הקליפורניה החדש – גוף העשוי מסגסוגת ה-eSteel של פנריי, בקוטר של 45 מ״מ ועם גימור ה-Brunito המיוחד שראינו בדגם הקליפורניה.

רדיומיר Otto Giorni. מקור - Watches By Sjx.
רדיומיר Otto Giorni. מקור – Watches By Sjx.

דגם ה-PAM01347 מגיע עם רצועת עור חומה ועם לוח חום-בז׳ מחוספס בגימור קרני שמש, בעוד דגם ה-PAM01348 מגיע עם לוח כחול ורצועת עור כחולה.

פנריי - ריכוז השקות 2023. מקור - Watches By Sjx.
פנריי – ריכוז השקות 2023. מקור – Watches By Sjx.

שני השעונים מגיעים עם לוחות בעיצוב זהה. בניגוד לדגם הקליפורניה, כאן כמובן לא מדובר בלוחות קליפורניה, אלא בלוחות סנדוויץ׳ רגילים של פנריי, כשמלבד הצבע של הלוחות, הלוחות זהים לחלוטין.

פנריי - ריכוז השקות 2023. מקור - Watches By Sjx.
פנריי – ריכוז השקות 2023. מקור – Watches By Sjx.

בשעה 3 אנו מוצאים את הכיתוב 8 GIORNI מעל לכיתוב BREVETTAO – באיטלקית – פטנט. בשעה 9 אנו מוצאים את לוח השניות הקטן, כשמחוגי השעות, הדקות והשניות מגיעים בצבע כחול, עם מילוי סופר לומינובה בגוון בז׳.

המנגנון בגב השעונים. מקור - Watches By Sjx.
המנגנון בגב השעונים. מקור – Watches By Sjx.

שני השעונים מגיעים עם מנגנון ה-P.5000 של פנריי, שאם הספקתם לשכוח, מופעל באמצעות מתיחה ידנית, בקצב של 21,600 ויברציות לשעה ועם רזרבת כוח של שמונה ימים.

התאורה בלוח השעונים. מקור - Watches By Sjx.
התאורה בלוח השעונים. מקור – Watches By Sjx.

שוב פעם באופן די מפתיע, גם שני השעונים הללו מגיעים בייצור סדרתי ולא בייצור מוגבל, כשתג המחיר שלהם עומד על 9,900 אירו.

פנריי – ריכוז השקות 2023 – לסיכום

פנריי הגיעה לתערוכת Watches & Wonders עם מגוון מצומצם אבל מרשים במיוחד של שעונים. שני שעוני לוח שנה שנתי, קומפליקציה שפחות מזוהה עם פנריי, כשפנריי מבצעת אותה בצורה יוצאת דופן בשעונים הללו. מלבד השעונים הללו, קיבלנו שלושה שעונים נוספים, עם גוף ומנגנון זהה, שניהם מרשימים במיוחד. גימור ה-Brunito החדש של פנריי מקנה לשעונים מראה דמוי הפטינה המוכרת לנו משעוני ברונזה, רק שהפעם מדובר בשעוני פלדת אל-חלד והמנגנון המרשים מספק רזרבת כוח יוצאת דופן של שמונה ימים. ההבדל המשמעותי בין שלושת השעונים הוא בלוחות שלהם, כששני שעונים מגיעים עם לוח סנדוויץ׳, בעוד השעון השלישי מגיע עם לוח הקליפורניה האייקוני של פנריי. לסיום, שעון ה-Quaranta GoldTech המיוחד בסטנדרטים של פנריי, שמגיע עם גוף ומראה ״כמעט דרסיים״.

מה שמרשים במיוחד הוא העובדה שאף אחד מהשעונים הללו לא מגיע במהדורה מוגבלת, כך שאם אתם חובבי פנריי או הופכים לאט לאט בעקבות הכתבה שלנו לחובבי פנריי, לא תצטרכו להפעיל קשרים או פרוטקציות כדי לרכוש את אחד מהשעונים הללו.

 למידע נוסף על השעונים החדשים באתר של פנריי.