בסוף השבוע הקרוב תיערך בניו-יורק מכירה פומבית בשם “Racing Pulse”. המכירה הפומבית הזאת עלתה לכותרות כאן באתר פעמיים בחודש האחרון. בפעם הראשונה הזכרנו אותה עם אוסף שעוני הריצ’רד מיל של סילבסטר סטאלון שיוצע למכירה במסגרתה. כתבנו עליה פעם נוספת בסוף השבוע האחרון עם הכתבה על השעונים של סטיב מקווין ופול ניומן האגדיים. נמאס לכם לשמוע עליה? אתם צודקים. אנחנו מבטיחים לכם שזאת הפעם האחרונה שהוא מזכיר את “Racing Pulse”. כלומר, לפחות עד שהיא תסתיים ואולי אחד מהשעונים שם ישבור שיא כזה או אחר. אבל עד שזה יקרה, אתם מוזמנים להכיר שעון מעניין הנוסף שיגיע אלינו במסגרתה – פנריי LAB ID PAM1700. מפלצת היי-טקית חדשה מבית פנריי, העשויה מסגסוגת מתקדמת, מגיעה עם אחריות לשבעים שנה. על הדרך, אתם מוזמנים גם לגלות למה היא הצליחה להרגיז כל כך את הגורו. אבל ממש להרגיז אותנו …

פנריי LAB ID PAM1700 – מפרט טכני

שנת 2020 היא שנת ה-70 למותג הלומינור של פנריי. פנריי השיקה בתחילת השנה טרילוגיית שעונים מרשימים, עם תאורה זרחנית בגוף השעון ואחריות לשבעים שנה, לציון התאריך המיוחד הזה. אבל את הדובדבן שבקצפת שמרה פנריי ככל הנראה ממש עד לסוף השנה. אנחנו מתכוונים כמובן ל-LAB ID PAM1700. השעון החדש של פנריי משלב אלמנטים משני שעונים של החברה. השעון הראשון הוא שעון ה-“70 שנה ללומינור” של פנריי שהושק מוקדם יותר השנה והשעון השני הוא ה-LAB ID PAM700 שהשיקה החברה בשנת 2017. ה-PAM700 הגיע בגוף העשוי מסגסוגת CarboTech בקוטר של 49 מ”מ ועם אחריות ל-50 שנה.

פנריי LAB ID PAM1700. מקור - Hodinkee.
פנריי LAB ID PAM1700. מקור – Hodinkee.

ממש כמו ה-PAM700, גם ה-PAM1700 מגיע בגוף העשוי מסגסוגת ה-CarboTech המתקדמת בקוטר של 49 מ”מ. פנריי משלבת בשעון הזה תאורה זרחנית חזקה במיוחד, ממש כמו בשעוני ה-70 שנה ללומינור. כמו בשעוני ה-70 שנה ללומינור, החומר הזרחני משולב במגני הכתר של השעון ובחלק הפנימי של גוף השעון.

פנריי LAB ID PAM1700. מקור - Hodinkee.
פנריי LAB ID PAM1700. מקור – Hodinkee.

אנו מוצאים את החומר הזרחני גם על גבי לוח השעון – לוח “פנריי” טיפוסי, עם הספרות 3,6 ו-12 וקווים דקים כאינדקסים לשעות האחרות. בשעה 9 בלוח השעון אנו מוצאים מחוג שניות קטן המוקף בעיגול הבנוי מ-4 רבעים של מעגל המופרדים ביניהם. הספרות, האינדקסים והעיגול סביב מחוג השניות מגיעים עם החומר הזרחני.

פנריי LAB ID PAM1700. מקור - Hodinkee.
פנריי LAB ID PAM1700. מקור – Hodinkee.

השעון הוא פרי פיתוח טכנולוגי מתקדם של פנריי – גוף השעון מורכב כאמור מסגסוגת ה-CarboTech של פנריי, המבוססת על סיבי פחמן. לוח השעון מכוסה בצינורות (Nanotubes) של סיבי פחמן. בנוסף, פנריי משתמשת בסגסוגת ה-Carbotech גם למנגנון השעון. הודות לתכונות המיוחדות של הפחמן, השעון ידרוש שימון לעיתים רחוקות הרבה יותר משעון רגיל. מתחת לשעה 12 אנו מוצאים את הכיתוב LUMINOR PANERAI ומעל השעה 6 אנו מוצאים את הכיתוב LAB-ID.

פנריי LAB ID PAM1700 – מנגנון

פנריי משלבת בשעון את קליבר P.3001 שלה. המנגנון הוא מנגנון מתיחה ידנית, הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה (תדר של 3Hz).

קליבר P.3001 העשוי מקרבוטק. מקור - Hodinkee.
קליבר P.3001 העשוי מקרבוטק. מקור – Hodinkee.

כאמור, המנגנון עשוי מ-CarboTech, כמו גם גוף השעון. לפי פנריי, הקרובטק הוא חומר גמיש מאוד, המשמש בספורט מוטורי, בתעשייה האווירית ובתעשייה הביו-רפואית. הוא קל יותר ב-14 אחוזים מטיטניום. בהודעות הראשונות לעיתונות, פנריי או מישהו מטעמה הדגיש כי המנגנון יהיה “Lubricant-Free”, כלומר – לא ידרוש שימון לעולם. אבל מאוחר יותר פנריי טרחה לתקן ולהדגיש כי לא מדובר במנגנון שלא ידורש שימון לעולם. לפי פנריי, מנגנון הקרבוטק ידרוש שימון לעיתים רחוקות הרבה יותר מכל מנגנון אחר שאנו מכירים כיום.

מחוון רזרבת כוח במנגנון. מקור - TimeZone.
מחוון רזרבת כוח במנגנון. מקור – TimeZone.

אז מה חדש בעצם?

אתם כבר בטח זוכרים. שעון המבוסס על סגסוגת הקרבוטק המתקדמת כל כך של פנריי. גם מנגנון השעון עשוי מקרבוטק. השעון יצטרך להיכנס לטיפול או שימון לעיתים נדירות. תודו שהוא נראה נפלא. אתם חייבים גם להודות שהוא נראה חדשני.

תאורה זרחנית חזקה במיוחד. מקור - Hodinkee.
תאורה זרחנית חזקה במיוחד. מקור – Hodinkee.

אז מה כל כך מעצבן אותנו? שאלה מצוינת. פנריי הודיעה כי השעון החדש יגיע במהדורה מוגבלת של 70 יחידות, במחיר של 70 אלף אירו ליחידה (כן, עשינו לכם ספוילר לכמה זה עולה לנו, אנחנו יודעים). אבל, חכו רגע. את השעון הראשון בסדרה תמכור בפנריי במסגרת המכירה הפומבית “Racing Pulse”.

מה אכפת לנו?

אתם בטח כבר מוכנים עם תשובות כמו – מה אכפת לנו? גם פטק פיליפ עושה את זה. אבל, בניגוד לפטק פיליפ, שמייצרת שעונים במיוחד למכירות פומביות למטרות צדקה, כאן אין שום מטרת צדקה מאחורי המכירה. זאת כמובן אם אתם לא קוראים להעשרת הקופה של פנריי “צדקה”. בפנריי מיהרו לזהות את ה”הייפ” סביב המכירה הפומבית של פיליפס והחליטו לרתום אותו להשקת השעון החדש. פנריי תקווה לגרוף קצת יותר (בתקווה הרבה יותר) מתג המחיר הרשמי של השעון. האם זה יקרה? סביר מאוד להניח שכן …

כמה זה עולה לנו?

נו, אתם כבר יודעים. השעון החדש יגיע במהדורה מוגבלת של 70 יחידות, במחיר של 70 אלף אירו ליחידה, הוא יגיע עם עמידות למים בעומק של עד ל-100 מטרים ועם רצועת ניילון שחורה עם תפרים לבנים. בכמה יימכר השעון הראשון בסדרה? אתם מוזמנים לנחש …

PAM1700 - השעון שהצליח לעצבן את הגורו. מקור - Hodinkee.
PAM1700 – השעון שהצליח לעצבן את הגורו. מקור – Hodinkee.

השורה התחתונה

אם חיפשתם מועמד חדש לרשימת “הדברים שמעצבנים את הגורו בתעשיית השעונים”, קבלו – PAM1700. אנחנו כמובן לא מתכוונים לשעון עצמו אלא לשיטת המכירה שלו. אין ספק כי מדובר בשעון שהוא פסגת הטכנולוגיה. פנריי עושה שימוש בחומרים היי-טקיים ובחרה בעיצוב סופר מרשים לשעון החדש. השעון יגיע עם אחריות מורחבת לשבעים שנה. כל שעון של החברה זוכה גם ככה לפופולריות וביקוש עצום. אז למה פנריי צריכה למכור את השעון הראשון בסדרה במכירה פומבית? הגורו ממש מקווה כי לא מדובר בטרנד חדש בעולם השעונים. בואו נקווה שזה יהיה השעון הראשון והאחרון שיימכר בצורה הזאת. אבל אם אתם שואלים אותנו, משום מה נראה לנו שעוד ועוד יצרניות שעונים יאמצו את הרעיון הזה בתקופה הקרובה …

למידע נוסף על השעונים שיימכרו במסגרת Racing Pulse.