ממשיכים עם מבול ההשקות מתערוכת Watches & Wonders, כשהיום אנחנו קופצים אל פנריי. פנריי מציגה שעון מיוחד בסדרת ה-Submersible שלה. מה מיוחד בו? 98.6 אחוזים מהמשקל הכולל של השעון, מגיעים מחומרים ממוחזרים. בכך מצטרפת פנריי לשורה של יצרניות שעונים שמציגות בתקופה האחרונה שעונים, או אם תרצו, ייצור שעונים ידידותי יותר לסביבה. פנריי Submersible eLAB-ID – נעים להכיר?

פנריי Submersible eLAB-ID – מפרט טכני

השעון החדש של פנריי מגיע בגוף בקוטר של 44 מ”מ. גוף השעון עשוי מסגסוגת EcoTitanium. ה-EcoTitanium היא סגסוגת טיטניום קלת משקל העשויה מ-80 אחוזים תוכן ממוחזר, כשהיא נמצאת בשימוש בתעשיות מתקדמות כמו האווירונאוטיקה.

פנריי Submersible eLAB-ID. מקור - TimeandWatches.
פנריי Submersible eLAB-ID. מקור – TimeandWatches.

פנריי משתמשת באותה סגסוגת גם לבזל המסתובב בכיוון אחד של השעון. הבזל מגיע בגימור מוברש, עם חריטות בהתזת חול.

פנריי Submersible eLAB-ID. מקור - TimeandWatches.
פנריי Submersible eLAB-ID. מקור – TimeandWatches.

לוח השוען הוא לוח הסנדוויץ’ המוכר של פנריי, שגם הוא כמובן עשוי מה-EcoTitanium. פנריי דאגה להשתמש בתאורת סופר-לומינובה 100% ממוחזרת לשעון הזה. השעון מגיע עם אינדקסי שעה ומחוגים בצבע תכלת-בהיר, המשתלב בצורה נפלאה עם המראה של סגסוגת ה-EcoTitanium.

אפילו תאורת הסופר לומינובה ממוחזרת. מקור - TimeandWatches.
אפילו תאורת הסופר לומינובה ממוחזרת. מקור – TimeandWatches.

כפי שציינו, הרוב המוחלט של השעון עשוי מחומרים ממוחזרים – רצועת השעון, מחוגי הזהב ואפילו זכוכית הספיר של השעון. רצועת השעון היא רצועה העשויה מבד Grigio Roccia ממוחזר, עם תפרים בצבע כחול.

פנריי Submersible eLAB-ID – מנגנון

פנריי משלבת בשעון את קליבר P.900e שלה. מנגנון אוטומטי הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 3 ימים. זוכרים שסיפרנו לכם שפנריי השתמשה בחומרים ממוחזרים בשעון הזה? אז אפילו מנגנון הבריחה הסיליקוני של השעון עשוי מחומרים ממוחזרים.

קליבר P.900 בתוך השעון, עם רזרבת כוח של 3 ימים. מקור - TimeandWatches.
קליבר P.900 בתוך השעון, עם רזרבת כוח של 3 ימים. מקור – TimeandWatches.

אז מה חדש בעצם?

השעון החדש הוא תוצר נהדר נוסף של ה-Laboratorio Di Idee – סדנת המחקר והפיתוח של פנריי. הסדנה (או החממה אם תרצו) היא שמניעה את ההתקדמות הטכנית של המותג והשעונים שלו. בפנריי רוצים להראות בעזרת השעון החדש לתעשיית השעונים כולה, כי זה בהחלט אפשרי ליצור שעון באמצעות חומרים ממוחזרים. בכך מקווה פנריי “לחנך” את התעשייה למיצוי חומרים קיימים וצמצום ההשפעה הסביבתית של תהליך ייצור השעונים ככל שניתן.

מהלך מדהים וראוי לשבח של פנריי. מקור - TimeandWatches.
מהלך מדהים וראוי לשבח של פנריי. מקור – TimeandWatches.

פנריי שיתפה פעולה עם מספר ספקים ושותפי ייצור מתעשיית השעונים ותעשיות מגוונות כמו תעשיית הרכב והחלל. אבל את מה שבאמת מרשים בשעון הזה עדיין לא שמעתם. פנריי לא רשמה פטנט על אף אחת מטכניקות הייצור החדשות ששימשו אותה בייצור השעון הזה. בכך היא הופכת אותן לזמינות לשימוש לכל יצרנית שעונים שתרצה לייצר שעונים או כל רכיב כזה או אחר – מחומרים ממוחזרים. אם אתם שואלים אותנו – רק על זה מגיע לחברה שאפו ענק!

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש, פנריי Submersible eLAB-ID, רפרנס PAM01225, מגיע עם עמידות למים בעומק של עד ל-300 מטרים. פנריי תייצר 30 יחידות בסך הכל מהשעון הזה, שיגיעו במחיר של 60,800 פרנקים שוויצריים. זה השלב שבו אנחנו בדרך כלל שולפים את הצד הציני שבנו ומתחילים לנתח את המחיר וכמה שעוני רולקס אפשר לקנות בסכום הזה, אבל באמת שתג המחיר של השעון הזה הוא לא הנושא כאן, אלא בעיקר הרעיון והגישה של פנריי, שכאמור, משאירה את כל הטכניקות ששימשו אותה בייצור השעון זמינות לכל דורש.

פנריי Submersible eLAB-ID. מקור - TimeandWatches.
פנריי Submersible eLAB-ID. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

אנחנו מאמינים שאתם כבר מבינים את הלך הרוח שלנו. זה לא באמת משנה איך השעון הזה היה נראה, למרות שהוא נראה נפלא. זה לא באמת משנה כמה פנריי הייתה מבקשת עליו. עצם העובדה שהיא משאירה את כל הטכנולוגיות והטכניקות זמינות וחופשיות לשימוש – היא באמת משהו שראוי לציון. אם אתם שואלים את הגורו? הוא מקווה שפנריי כבר מכרה את כל 30 היחידות של השעון הזה, כי באמת שמגיע לה.

למעבר לעמוד השעון החדש באתר של פנריי.