בחודש יולי האחרון המגזין השוויצרי NZZ – Neue Zürcher Zeitung דיווח כי פרדריק ארנו, מנכ״ל טאג הויר ובנו של ברנאר ארנו, הבעלים של קבוצת LVMH ואחד האנשים העשירים בעולם, אמור לעזוב את תפקידו ולהתמנות לתפקיד בכיר בבולגרי, אחד מממותגי השעונים של קבוצת LVMH. בסוף השבוע האחרון התפרסמה ההודעה הרשמית של קבוצת LVMH כי פרדריק ארנו ממונה לתפקיד מנכ״ל LVMH שעונים. מוזמנים להכיר את התפקיד החדש, השינויים הנוספים בתפקידי ההנהלה בקבוצת LVMH וקצת על ההיסטוריה של ארנו ומנכ״לים צעירים בעולם מוצרי היוקרה.

פרדריק ארנו ממונה למנכ״ל LVMH שעונים

ההכרזה על התפקיד החדש של פרדריק ארנו הגיעה במסגרת הכרזה לעיתונות של קבוצת LVMH על שורת מינויים חדשים של בכירים בקבוצה, שנכנסו לתוקף בראשון לינואר 2024. ההכרזה הבולטת ביותר היא כאמור מינויו של ארנו הבן לתפקיד מנכ״ל LVMH שעונים. למעשה מדובר בתפקיד חדש, כשפרדריק ארנו הופך להיות אחראי על ניהול כל חטיבת השעונים של קבוצת LVMH. מי שהיה בשלוש השנים האחרונות מנכ״ל טאג הויר, תפקיד אליו מונה כשהוא בן 25 בלבד, הופך למעשה לאחראי על טאג הויר, זניט והובלו.

ארנו ידווח ישירות למנכ״ל חטיבת השעונים והתכשיטים של LVMH, סטפן ביאנקי. בהכרזה לעיתונות ביאנקי אמר כי הוא זוקף את החזון הייחודי ופורץ הדרך של ארנו לשינוי המרהיב שעברה טאג הויר תחת הנהגתו – ״אני שמח מאוד שפרדריק יצטרף אליי עכשיו בחטיבת השעונים והתכשיטים של LVMH, כדי לפקח על שלושת מותגי השעונים המובילים שלנו ולהוט לראות מה התובנות והחזון הייחודיים שלו יביאו כדי לתדלק צמיחה נוספת ובת קיימא עבורם״.

חשוב להזכיר כי בקבוצת בולגרי ישנם מותגי שעונים נוספים כמו בולגרי, טיאפני, פרד, רפוסי ו-Chaumet, אך היות ומדובר במותגים שמזוהים בראש ובראשונה עם עולם התכשיטים, הם ככל הנראה יעברו סוג של הפרדה מבחינה ניהולית בקבוצה, כשביאנקי יהיה אחראי על כלל המותגים, גם אלו שמייצרים תכשיטים ולא רק שעונים, בעוד ארנו הבן יהיה אחראי על מותגי השעונים בלבד.

מי שיחליף את ארנו הבן בתפקיד החדש הוא ז׳וליאן טורנארה, המנכ״ל המוערך של זניט. את מקומו של טורנארה בזניט יתפוס בנואה דה קלארק, שעבד במשך 25 שנים בקבוצת ריצ׳מונט. כך למעשה, טורנארה, דה קלארק ומנכ״ל הובלו, ריקארדו גוודאלופה, ידווחו ישירות לארנו.

שורת המינויים הזאת היא סוג של ״ערבוב קלפים״ אם תרצו בקבוצת LVMH, בדגש על מותגי השעונים בקבוצה. עם זאת, המינוי המפתיע ביותר הוא זה של ארנו הבן לתפקיד מנכ״ל LVMH שעונים או אם תרצו, מנכ״ל חטיבת השעונים של הקבוצה. בדיווח של המגזין השוויצרי מחודש יולי האחרון קיבלנו דיווח כי טורנארה יחליף את ארנו הבן בטאג הויר, מינוי שאכן יצא אל הפועל בסבב המינויים הנוכחי, אם כי אותו מגזין דיווח כי ארנו הבן צפוי להתמנות לתפקיד בכיר דווקא בבולגרי. למרות שמינוי לתפקיד בכיר בבולגרי נשמע מוזר מעט, ההערכות דיברו כי מדובר בצעד נוסף במסלול של ארנו, כדי שיתנסה בתפקיד נוסף בחברה שמוכרת תכשיטים ולא רק שעונים. אם כי בסופו של דבר, כפי שהתבשרנו השבוע, ארנו הבן ״נשאר בעולם השעונים״ עם התפקיד החדש.

פרדריק ארנו

לפני כשלוש שנים, עם הדיווח על מינוי של ארנו הבן לתפקיד מנכ״ל טאג הויר, סקרנו את קורות חייו, אבל לטובת מי שלא זוכר את הכתבה שלנו מאז ולטובת מי שרוצה להכיר קצת יותר את הבן של האיש העשיר בעולם, תרשו לנו לחזור על חלק מאותם פרטים ולהוסיף כמובן פרטים חדשים שאליהם התוודענו בשנים האחרונות אודות מי שנחשב למטאור עולה בעולם שעוני היוקרה.

פרדריק ארנו נולד ב-3 למרץ 1995. אביו הוא ברנרד ארנו, הבעלים של קבוצת מוצרי היוקרה LVMH, שמלבד המותגים שכבר הזכרנו לעיל לאורך הכתבה שולטת על מגוון רחב של מותגי יוקרה, הבולטים שבהם הם כמובן לואי ויטון ומואט-הנסי, שמרכיבים את שמה של הקבוצה (Louis Vuitton Moët Hennessy).

לארנו האב חמישה ילדים. דלפין (Delphine), בתו הבכורה (והבת היחידה של ארנו האב), ילידת 1975, משמשת כמנכ״לית של דיור, מותג נוסף בבעלות המשפחה.

אחרי דלפין, לארנו נולד אנטואן בשנת 1977, מי שמשמש כמנכ״ל Christian Dior SE, קבוצת האחזקות המשפחתית שבאמצעותה מחזיקה למעשה משפחת ארנו בקבוצת LVMH.

הילד השלישי של ארנו, אלכסנדר, שנולד ב-1992, משמש כסגן נשיא טיפאני, מאז שקבוצת LVMH רכשה את המותג. פרדריק, יליד 1995, שימש כאמור כמנכ״ל טאג הויר ובימים אלו הופך למנכ״ל חטיבת השעונים של הקבוצה. הבן החמישי, ז׳אן, יליד 1999, מנהל את חטיבת השעונים של לואי ויטון.

אבל כאמור, אנחנו נתמקד בכתבה זו בפרדריק ארנו, שממונה לתפקיד הבכיר ביותר בעולם השעונים מבין בני המשפחה.

פרדריק ארנו רכש את השכלתו בצרפת, כשמגיל צעיר הוא גילה עניין בטכנולוגיה ובעסקים. פרדריק סיים את לימודיו במוסד היוקרתי École Polytechnique, אחד ממוסדות החינוך המובילים בצרפת, שידוע בהכשרה של מיטב המהנדסים ואנשי העסקים של צרפת.

את התפקיד הראשון שלו, לאחר התמחויות שונות שעה במהלך לימודיו, עושה ארנו הבן מחוץ לעסקים המשפחתיים, בחברת McKinsey & Company – קבוצת ייעוץ ניהולי בינלאומית בעלת מוניטין עשיר. הניסיון הזה סיפק לארנו הבן תובנות חשובות בכל הקשור לאסטרטגיות ותפעול עסקי.

עם זאת, באופן טבעי, תוך זמן קצר פרדריק ארנו מצטרף לעסקים המשפחתיים, כשבקבוצת LVMH הקריירה של פרדריק ארנו מתפתחת בצורה המשמעותית ביותר. התפקיד הראשון שלו היה בתחום הטכנולוגיה והחדשנות בטאג הויר. ארנו הבן עובר שם למעשה חפיפה תחת מי שנחשב אולי למנהל המפורסם ביותר בעולם שעוני היוקרה, ז׳אן-קלוד ביבר.

פרדריק ארנו נחשב למי שאחראי על ההשקעה המשמעותית של טאג הויר בעולם השעונים החכמים, זכר לעניין שהוא גילה מגיל צעיר בעולם הטכנולוגיה. בנוסף, ארנו הבן נחשב למי שאחראי לאתר של טאג הויר, אולי האתר המתקדם ביותר בעולם שעוני היוקרה.

בשנת 2020, ארנו ממונה לתפקיד מנכ״ל טאג הויר, כשהוא בן 25 בלבד. התקופה שלו בתור מנכ״ל טאג הויר התאפיינה בהתמקדות בחדשנות דיגיטלית ומודרניזציה של המותג ובמהלכי שיווק מבריקים.

ההשפעה של ארנו הבן מתרחבת מעבר לתפקידו בטאג הויר, כשעל פי ההערכות הוא זה שדחף לתהליך הטרנספורמציה הדיגיטלית המשמעותי שעבר על קבוצת LVMH באופן כללי, כשהוא משלב בצורה נרחבת פתרונות טכנולוגיים בעולם מוצרי היוקרה.

בכל הקשור לחייו הפרטיים, פרדריק ארנו, כמו שאר בני המשפחה, נוטה לשמור על חייו האישיים פרטיים ככל האפשר, אם כי ידוע כי הוא מגלה עניין רב באומנויות ובמוזיקה, תחומי עניין המשקפים את האינטרסים התרבותיים הרחבים יותר של המשפחה כולה.

מנכ״לים צעירים בעולם מוצרי היוקרה

כפי שציינו, ארנו האב נוהג למנות את ילדיו לתפקידי מפתח במותגים השונים שבבעלות המשפחה, אם כי הקידום המטאורי של ארנו נחשב לחריג במיוחד אפילו בקרב בני משפחת ארנו.

אחותו הבכורה, דלפין, נחשבת למנכ״לית הצעירה ביותר בהיסטוריה של המותג כריסטיאן דיור, תפקיד אליו התמנתה בשנת 2018, כשהיא בת 43.

עד כמה המינוי של דלפין נחשב לחריג? מספיק אם נזכיר את לינה נאיר (Leena Nair), מנכ״לית שאנל. נאיר, שעברה קריירה בת כשלושים שנה בחברת יוניליבר, מונתה בשנת 2022 למנכ״לית שאנל, כשהיא בת 53. נאיר, המנכ״לית הראשונה בהיסטוריה של המותג, היא גם המנהלת הצעירה ביותר בהיסטוריה של המותג.

אם נחפש מנכ״ל בולט נוסף בגיל צעיר בעולם השעונים, אחד השמות הבולטים (והיחידים) הוא זה של מקסימיליאן בוסר (Maximilian Büsser), מנכ״ל ומייסד המותג MB&F. בוסר מונה בשנת 1998, כשהוא בן 31 בלבד למנכ״ל המותג הארי וינסטון.

כאמור, הקידום של פרדריק ארנו חריג בעולם מוצרי היוקרה ואפילו בקרב שאר בני משפחתו, כאשר אפשר להיות בטוחים כי אנו צפויים לשמוע על פרדריק ארנו עוד שנים רבות.