קומפליקציית הפלייבאק כרונוגרף נחשבת לקומפליקציה יוקרתית במיוחד בעולם שעוני היוקרה, שכן היא מערבת מנגנון מכאני מסובך יחסית לעומת קומפליקציית כרונוגרף רגיל. אם אתם לא מכירים את המונח, הרי שבשעון כרונוגרף רגיל, כאשר רוצים לאפס את הכרונוגרף ולהתחיל מדידת זמן חדשה, יש ללחוץ על כפתור העצור (משמש גם להתחלת הכרונוגרף), ללחוץ על כפתור האיפוס של הכרונוגרף ולאחר מכן ללחוץ על כפתור התחלת מדידת הזמן. שלוש לחיצות שלוקחות זמן ולא מאפשרות שימוש “חלק” בפונקציית הכרונוגרף והמשך מדידה של זמן. בכרונוגרף פלייבאק, מספיקה לחיצה אחת על כפתור האיפוס של הכרונוגרף, כדי להחזיר את מחוג השניות הרץ לאפס ולהתחיל מדידת זמן חדשה. פרדריק קונסטנט השיקו לפני כשלוש שנים שני שעונים כאלו, אליהם הצטרפו לאחרונה שני שעוני פלייבאק כרונוגרף חדשים, עם סכמת צבעים של שני צבעים, שאמורים להמשיך את ההצלחה של השעונים הקודמים. הגיע הזמן להכיר אותם.

פרדריק קונסטנט פלייבאק כרונוגרף Manufacture – מפרט טכני

פרדריק קונסטנט מציגה שני שעונים חדשים בסדרת שעוני הפלייבאק כרונוגרף שלה. השעון הראשון, רפרנס FC-760NS4H6 מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, עם לוח בצבע כחול, עם תתי לוחות בצבע כסוף. לשעון זה הצמידה פרדריק קונסטנט רצועת עור תנין בצבע כחול. השעון השני, רפרנס FC-760CHC4H4, הוא שעון מפלדת אל-חלד, אבל עם ציפוי זהב אדום, עם לוח בצבע חום ותתי לוחות בצבע לבן. לשעון זה הצמידה פרדריק קונסטנט רצועת עור תנין בצבע חום.

פרדריק קונסטנט פלייבאק כרונוגרף. מקור - Watchtime.
פרדריק קונסטנט פלייבאק כרונוגרף. מקור – Watchtime.
פרדריק קונסטנט פלייבאק כרונוגרף. מקור - Watchtime.
פרדריק קונסטנט פלייבאק כרונוגרף. מקור – Watchtime.

שני השעונים מגיעים בגוף זהה, בקוטר של 42 מ”מ. תתי הלוחות של השעונים מסודרים בשעות 3,6,9 כשהם מציגים את כרונוגרף ה-30 דקות (בשעה 3), תאריכון (בשעה 6) ותצוגת שניות (בשעה 9). על המסגרת הפנימית של לוח השעון נמצא טכימטר, בו ניתן להשתמש ביחד עם פונקציית הכרונוגרף למדידת זמן.

מנגנון

פרדריק קונסטנט משתמשת בקליבר FC-760 של החברה. מדובר במנגנון תוצרת בית, כשבניגוד למנגנוני פלייבאק כרונוגרף מסורתיים, כאן מדובר בעיצוב די ייחודי בצורת כוכב ולא בצורה הרגילה של מנגנוני פלייבאק כרונוגרף, שם יש מספר שורות של Column Wheels, שכאן מסודרים בצורת כוכב.

קליבר FC-760 של פרדריק קונסטנט. מקור - Watchtime.
קליבר FC-760 של פרדריק קונסטנט. מקור – Watchtime.

המנגנון הוא מנגנון אוטומטי, עם רזרבת כוח של 38 שעות, שפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה, תדר של 4Hz. המנגנון מורכב מ-233 רכיבים, כשרק 96 מתוכם הם חלק ממנגנון הפלייבאק כרונוגרף.

מה חדש בעצם?

בשורה הורולוגית של ממש אין כאן, אלא בעיקר בשורה עיצובית. בניגוד לדגמים הקודמים של שעוני הפלייבאק כרונוגרף של פרדריק קונסטנט, כאן מקבלים כאמור עיצוב טו-טון לשעון. מדובר בעיצוב קצת פחות אלגנטי לעומת העיצוב של השעונים הקודמים בסדרה, אבל כזה שמקנה לשעונים החדשים עיצוב ספורטיבי ובולט יותר.

פרדריק קונסטנט פלייבאק כרונוגרף. מקור - Watchtime.
פרדריק קונסטנט פלייבאק כרונוגרף. מקור – Watchtime.

כמה זה עולה לנו?

בפרדריק קונסטנט כמו תמיד יודעים לספק לשוק שעוני יוקרה במחיר נגיש יחסית. שעוני פלייבאק כרונוגרף עם מנגנון אינהאוס שוויצרי יעלו לרוב סכומים גבוהים בהרבה, אבל כאן מדובר בשעונים ברמת מחיר אטרקטיבית (יחסית, כן? אנחנו עדיין מדברים על שעוני יוקרה …). דגם פלדת האל-חלד יגיע במחיר של 3,895 אירו, בעוד הדגם עם ציפוי הזהב יגיע במחיר של 4,195 אירו.

פרדריק קונסטנט פלייבאק כרונוגרף. מקור - Watchtime.
פרדריק קונסטנט פלייבאק כרונוגרף. מקור – Watchtime.

השורה התחתונה

זוג שעונים נהדרים מבית פרדריק קונסטנט במחיר נגיש, עם קומפליקציה מתקדמת, מנגנון אינהאוס, גב שקוף שדרכו אפשר להתרשם מהמנגנון, במחיר נגיש יחסית. מה עוד אפשר לבקש? אולי היינו שמחים לראות גרסה שהיא כל כולה זהב, אבל אז כבר היינו מדברים על תג מחיר גבוה בהרבה.

למידע נוסף על השעונים החדשים באתר של פרדריק קונסטנט.