יחסית ליצרנית שעוני יוקרה צעירה, פרדריק קונסטנט (Frederique Constant) עברה לא מעט מאז הקמתה בשנת 1988. החברה הוקמה על ידי זוג יזמים גרמנים, ובתקופת פעילות של קצת מעל 30 שנים, היא זכתה להצלחה רבה. בשנת 2002, חברת האם – קבוצת פרדריק קונסטנט – רכשה גם את יצרנית שעוני היוקרה אלפינה (שהוקמה בשנת 1888), ובשנת 2016 קבוצת האם עצמה נרכשה על ידי תאגיד סיטיזן

גם בארץ שעוני החברה נמכרים היטב, ולמרות השימוש הנרחב במנגנונים גנריים (סליטה וכו’), עם השנים היצרנית פיתחה גם מנגנוני אינהאוס משלה. סקרנו בעבר את הפרדריק קונסטנט וורלד טיימר, דגם מסקרן שהציג תמורה מצויינת למחיר, יחד עם קומפליקציית הזמן העולמי כשבתוך כל החבילה הזאת ארוז מנגנון אינהאוס, והתרשמנו מאוד. עוד עובדות מעניינות על פרדריק קונסטנט תוכלו לקרוא כאן, בכתבה שפרסמנו לא מזמן.

frederique constant FC-775G4S6
חבילה מעניינת עם מחיר מפתה (מקור: אתר פרדריק קונסטנט הרשמי)

פרדריק קונסטנט השיקה בשנת 2016 את סדרת השעונים בעלי לוח השנה הנצחי בתוך משפחת ה-Slimline. שעונים אלו גם כן היו מונעים על ידי מנגנון אינהאוס, והם זכו להצלחה רבה – בעיקר הודות לעובדה שמדובר בשעוני לוח שנה נצחי עם מנגנון אינהאוס – בעלי תג מחיר של 4 ספרות “בלבד”. כעת, החברה מציגה זוג שעונים חדשים – כהמשך להצלחה ולביקוש להם זכו הדגמים המקוריים מלפני שלוש שנים.

frederique constant FC-775G4S6-2
רפרנס FC-755G4S6 – קייס עשוי פלדת אל חלד (מקור: אתר פרדריק קונסטנט הרשמי)

בהתאם למרבית הליין של פרדריק קונסטנט, ובפרט ליין ה-Slimline – מדובר בזוג שעונים בעלי מראה אלגנטי וקלאסי – שעוני Dress טיפוסיים לחלוטין. קוטר הקייס כאן עומד על 42 מ”מ – כאשר ישנן שתי אפשרויות לבחירה לרוכשים המאושרים: רפרנס FC-775G4S6 אשר עשוי פלדת אל חלד, ורפרנס FC-775G4S4, שעון זהה – אשר מצופה ברוז גולד (קראתם נכון – ציפוי בלבד). ביחס לקוטר השעון, ניתן לומר כי פרדריק קונסטנט הצליחה להגיע להישג מעניין – אומנם מדובר בשעון בקוטר של 42 מ”מ, בעל לוח שנה נצחי, אך החוגה לא נראית עמוסה באופן יוצא דופן, והיא נעימה מאוד לעין. תת החוגות של לוח השנה הנצחי ממוקמות היטב ובצורה פרופורציונלית, באופן שאינו מעמיס על הלוח.

frederique Constant FC-775G4S4
קייס פלדת אל חלד בציפוי רוז גולד (מקור: אתר פרדריק קונסטנט הרשמי)

נוסף לקומפליקציית לוח השנה הנצחי, ישנו Moonphase, ממש מעל ללוגו של היצרנית שממוקם הוא עצמו מעל לשעה 6. מלאכת המחשבת הזו כולה מגיעה בזוג הדגמים החדשים על לוח כסוף, עם מחוגי שעה עשויי זהב, ומחוגי לוח השנה צבועים בלבד – בולטים אל מול הלוח הכסוף, אך לא משנים את התמונה הכוללת. 

המנגנון, כאמור, הוא מנגנון אינהאוס של פרדריק קונסטנט – הקליבר FC-775. נוסף לקומפליקציית לוח השנה הנצחי (אשר כולל גם שנה מעוברת), למנגנון רזרבת כוח של כ-38 שעות, והוא פועל בתדר של 28,800 פעימות בשעה. המנגנון מעוטר גם בעיטורי חותם ז’נבה (בהתחשב בכך שגם השעונים האחרונים שהושקו מבית פטק פיליפ נושאים את אותם העיטורים – זו נקודה לזכות פרדריק קונסטנט, או לרעת פטק פיליפ?), וגב הקייס שקוף כמובן. אף על פי שלא מדובר במנגנון חדש, יצור מנגנון לוח שנה נצחי אינהאוס הוא הישג משמעותי ליצרנית צעירה כל כך – וגם תג המחיר שלו עומד לזכותו.

את כל החבילה המעניינת הזאת סוגרת רצועת עור כחולה עם תפרים כסופים. זוג השעונים זמינים למכירה באופן מיידי, ומחירם: גרסאת פלדת האל חלד תעלה כ-7,995 יורו, בעוד הגרסה בעלת ציפוי הרוז גולד תעלה 8,295 יורו. סקירה מפורטת של הסלים-ליין בעל לוח השנה הנצחי תעלה כאן אצלנו בהקדם האפשרי.

frederique constant FC-775S4S6
מנגנון אינהאוס עם לוח שנה נצחי וגב קייס שקוף (מקור: אתר פרדריק קונסטנט הרשמי)