זה לא סוד שחלק משמעותי מתעשיית השעונים השוויצרית נשען בשנים האחרונות על מנגנוני ה-SW-200 של סליטה, סוס העבודה של התעשייה כולה. את המנגנונים של סליטה, שהחליפה את ETA לאחר ההחלטה של קבוצת סווטש להפסיק לספק מנגנוני ETA למותגים מחוץ לקבוצה, אפשר למצוא אצל מגוון עצום של יצרניות שעונים, ביניהם פרדריק קונסטנט. בשנים האחרונות פרדריק קונסטנט התחילה להשקיע במנגנוני אינהאוס משלה, אבל בקולקציית השעונים החדשה שלה – פרדריק קונסטנט קלאסיקס פרמייר, אנחנו מוצאים מנגנונים דווקא מבית La Joux-Perret, מוזמנים להכיר את השעונים החדשים ביחד איתנו.

פרדריק קונסטנט קלאסיקס פרמייר – מפרט טכני

פרדריק קונסטנט משיקה שלושה שעונים חדשים בקולקציה החדשה. שלושתם יגיעו בגוף בקוטר של 38.5 מ״מ ובעובי של 10.67 מ״מ. השעונים יגיעו בגוף העשוי מפלדת אל-חלד או פלדת אל-חלד בציפוי זהב אדום.

פרדריק קונסטנט קלאסיקס פרמייר
פרדריק קונסטנט קלאסיקס פרמייר

שני שעונים בפלדת אל-חלד יגיעו עם לוח כסוף ולוח שחור, כשהשעון השלישי, עם ציפוי הזהב האדום, יגיע עם לוח לבן. השעונים מגיעים עם לוח עם טבעת חיצונית בגימור קרני שמש, עליה אנו מוצאים ספרות רומאיות. הספרות מגיעות בשחור בלוחות הכסופים ובגוון כסוף בלוח השחור. את הספרות הערביות עוטפת טבעת בצורת פסי רכבת, המשמשת כטבעת הדקות של השעון.

פרדריק קונסטנט קלאסיקס פרמייר
פרדריק קונסטנט קלאסיקס פרמייר

במרכז לוח השעון אנו מוצאים דיסקית מרכזית, שקועה מעט, עם תבנית אריגה החוזרת על עצמה, לצד הכיתובים FREDERIQUE CONSTANT GENVE בשעה 12 ו-AUTOMATIC בשעה 6. במרכז הלוחות אנו מוצאים מחוגי ברגה קלאסיים, שמשתלבים בצורה נהדרת עם העיצוב האלגנטי של השעונים הללו.

הדגם עם הגוף בציפוי זהב אדום
הדגם עם הגוף בציפוי זהב אדום

פרדריק קונסטנט קלאסיקס פרמייר – מנגנון

בתוך השעונים אנו מוצאים את קליבר FC-301 של פרדריק קונסטנט. מנגנון אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 68 שעות.

המנגנון בגב השעון
המנגנון בגב השעון

את המנגנון, המבוסס על קליבר LJPG100 של La Joux-Perret, ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעונים, כשהוא מגיע עם עיטורים וברגים כחולים.

אז מה חדש בעצם?

קולקציית שעוני דרס חדשה של פרדריק קונסטנט עם מנגנונים מבית La Joux-Perret. עם ההחלטה של קבוצת סווטש להפסיק לספק מנגנוני ETA לחברות מחוץ לקבוצה, נפתחה הזדמנות למגוון יצרניות מנגנונים דוגמת La Joux-Perret לבסס את מעמדן בתעשיית השעונים ואנחנו יכולים רק לשמוח על כל חברה כזאת שמצליחה להציג מנגנונים עם מפרט מודרני ומתקדם.

שעוני דרס אלגנטיים עם מנגנון מתקדם
שעוני דרס אלגנטיים עם מנגנון מתקדם

כמה זה עולה לנו?

השעונים החדשים של פרדריק קונסטנט יגיעו במהדורה מוגבלת של 500 יחידות מכל צבע. השעון הראשון, רפרנס FC-301SWR3B6, השעון בגוף פלדת אל-חלד עם לוח כסוף, יגיע במחיר של של 1,695 אירו. גם השעון השני בגוף פלדת אל-חלד, עם לוח שחור, רפרנס FC-301DGR3B6, יגיע עם תג מחיר זהה. השעון השלישי, רפרנס FC-301SWR3B4, שמגיע עם גוף פלדת אל-חלד בציפוי זהב אדום, עם לוח כסוף, יגיע במחיר גבוה מעט, של 1,995 אירו.

לוח אלגנטי עם טבעת חיצונית בגימור קרני שמש
לוח אלגנטי עם טבעת חיצונית בגימור קרני שמש

השורה התחתונה

קולקציית שעונים נהדרת מבית פרדריק קונסטנט, עם מנגנונים מתקדמים, עם רזרבת כוח של כמעט שלושה ימים, עיצוב אלגנטי ותג מחיר שווה לכל כיס. מה עוד אפשר לבקש?

למעבר לאתר של פרדריק קונסטנט.