בשנת 2009 השיקה פרדריק קונסטנט קולקציה חדשה בשם Runabout Collection. ה-Runabout הן סירות עץ קלות שנבנות באיטליה, לחופי אגם איסאו (Iseo Lake). בימים האחרונים מרחיבה פרדריק קונסטנט את הקולקציה הזאת עם שני שעונים חדשים, שיגיעו במהדורה מוגבלת. השעונים מגיעים עם עיצוב בהשראת הסירות הקלות – שילוב שמעצב ספורטיביות מצד אחד ואלגנטיות מצד שני. פרדריק קונסטנט Runabout – מוזמנים להכיר ביחד איתנו את השעונים החדשים בסדרה.

פרדריק קונסטנט Runabout – מפרט טכני

פרדריק קונסנט משיקה כאמור שני שעונים חדשים בקולקציית ה-Runabout שלה. שעון אחד יגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד. השעון השני יגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד עם ציפוי זהב אדום. שני השעונים יגיעו בגוף בקוטר של 42 מ״מ ובעובי של 11.5 מ״מ.

פרדריק קונסטנט Runabout. מקור - Watchilove.
פרדריק קונסטנט Runabout. מקור – Watchilove.

השעונים יגיעו עם לוחות עם גיליושה בטכניקת ה-Clous de Paris (״מסמרי פריז״) במרכז לוח השעון, כשאת האיזור הזה עוטפת טבעת חיצונית חלקה, עליה אנו מוצאים את אינדקסי השעה והספרות 2,4,8,10 ו-12. את הטבעת הזאת מקיפה טבעת נוספת, עליה אנו מוצאים סקאלת דקות. השעון עם ציפוי הזהב האדום יגיע עם לוח לבן ועליו אינדקסים וספרות ערביות בצבע לבן עם ציפוי זהב אדום. השעון עם גוף פלדת האל-חלד יגיע עם לוח שחור, עליו נמצא אינדקסים וספרות ערביות בצבע כסף.

פרדריק קונסטנט Runabout. מקור - Watchilove.
פרדריק קונסטנט Runabout. מקור – Watchilove.

על השעון שמגיע עם הגוף המצופה זהב אדום אנו מוצאים רצועת עור עגל בגוון כחול נייבי, עם תפרים בגוון בז׳. על השעון שמגיע עם גוף העשוי מפלדת אל-חלד אנו מוצאים רצועת עור עגל שחורה, עם תפרים בגוון כחול. שני השעונים עמידים למים בעומק של עד ל-50 מטרים.

דגם הזהב הלבן. מקור - Watchilove.
דגם הזהב הלבן. מקור – Watchilove.

פרדריק קונסטנט Runabout – מנגנון

בתוך שני השעונים אנו מוצאים את קליבר FC-303 של פרדריק קונסטנט. קליבר FC-303 הוא מנגנון אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 38 שעות.

קליבר FC-303 בגב השעון. מקור - Watchilove.
קליבר FC-303 בגב השעון. מקור – Watchilove.

את המנגנון, המבוסס על קליבר SW200 של סליטה, ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון, עליו אנו מוצאים איור של סירת Runabout.

שעוני דרס ספורטיביים במהדורה מוגבלת. מקור - Watchilove.
שעוני דרס ספורטיביים במהדורה מוגבלת. מקור – Watchilove.

אז מה חדש בעצם?

פרדריק קונסטנט הכריזה על הסכם שיתוף פעולה עם ה-Riva Historical Society (ר״ת ה-RHS), ארגון ללא מטרת רווח שמהווה מעין ״ארגון גג״ של בעלי הסירות הקלאסיות. ה-RHS ציין בשבוע שעבר את ה-Riva Days 2022, בין התאריכים ה-7 ל-11 ליולי, במסגרתו הגיעו בעלי הסירות הללו מכל רחבי אירופה אל ה-Société Nautique de Genève שבז׳נבה, על גבי הסירות שלהם כמובן. לרגל האירוע הזה, השיקה פרדריק קונסטנט את שני השעונים החדשים בסדרת ה-Runabout שלה.

כמה זה עולה לנו?

פרדריק קונסטנט משיקה כאמור שני שעונים חדשים בסדרת ה-Runabout שלה. השעון הראשון, בגוף העשוי פלדת אל-חלד, רפרנס FC-303RMB5B6, יגיע במהדורה מוגבלת של 888 יחידות. תג המחיר שלו עומד על 1,550 אירו. השעון השני, בגוף המצופה זהב אדום, רפרנס FC-303RMS5B4, יגיע גם הוא במהדורה מוגבלת של 888 יחידות. תג המחיר שלו עומד על 1,850 אירו.

פרדריק קונסטנט Runabout. מקור - Watchilove.
פרדריק קונסטנט Runabout. מקור – Watchilove.

השורה התחתונה

פרדריק קונסטנט ממשיכה לעשות את מה שהיא עושה הכי טוב – להציע ״כמעט יוקרה״ שוויצרית במחיר נוח לכל כיס. אם אתם מחפשים שעון דרס שוויצרי אוטומטי, במחיר שלא יכאיב לכם בכיס, סביר מאוד להניח שאחת האופציות הראשונות שלכם תהיה שעונים של פרדריק קונסטנט. אם בא לכם שלשעון שלכם יהיה ״סיפור״ מעניין מאחוריו, משהו בסגנון – מהדורה מוגבלת, ארגון ללא מטרת רווח, סירות קלאסיות ומושגים מעניינים שאתם יכולים לזרוק בשיחה – יש לכם עכשיו 2 אופציות חדשות לרכישה …

למעבר לאתר של פרדריק קונסטנט.