אוריס ממשיכה להרחיב את שיתופי הפעולה שלה עם ארגונים סביבתיים ויחידות חילוץ אוויריות, הפעם באפריקה. יצרנית השעונים מהולסטיין הציגה בשבועות האחרונים שעון חדש בסדרת הביג קראון פרופיילוט שלה, המוקדש ליחידת החילוץ האווירית הרפואית של נהר האוקבנגו (Okavango) לציון 10 שנים להיווסדה. פרופיילוט אוקבנגו יחידת החילוץ האווירי – מהדורה מוגבלת חדשה וירוקה מבית אוריס, שלוקחת אותנו היישר אל ליבה של בוטסואנה. מוזמנים להצטרף לטיסה עם הגורו.

פרופיילוט אוקבנגו יחידת החילוץ האווירי – מפרט טכני

השעון החדש של אוריס מגיע בגוף המוכר של שעוני הביג קראון של אוריס. גוף השעון עשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 41 מ”מ. השעון מגיע עם בזל משונן, אלמנט עיצובי המזוהה עם שעוני הסדרה.

פרופיילוט אוקבנגו יחידת החילוץ האווירי. מקור - Ablogtowatch.
פרופיילוט אוקבנגו יחידת החילוץ האווירי. מקור – Ablogtowatch.

גולת הכותרת של השעון היא ללא ספק הלוח המיוחד שלו. אוריס בחרה בלוח בטקסטורה ירוקה ועליו ספרות ערביות בולטות. בניגוד לגרסאות קודמות של שעוני פרופיילוט, בהן אוריס התמקדה בעיקר בקריאות של לוח השעון, כאן מדובר בלוח שעון מיוחד. אוריס ניסתה לדמות את העשבים הצומחים בדלתא של נהר האוקבנגו והיא עושה זאת בהצלחה רבה. אפשר ממש להרגיש את העשב הצפוף מבעד לזכוכית הספיר המצופה בציפוי מונע השתקפויות.

זמין גם ברצועת עור. מקור - Ablogtowatch.
זמין גם ברצועת עור. מקור – Ablogtowatch.

השעון מגיע עם מחוגים הצבועים בלבן עם תאורת סופר-לומינובה ועם תאריכון בשעה 3. אוריס מצרפת לשעון רצועת בד בצבע ירוק. הרצועה מגיעה מ-Erika’s Originals – יצרנית המתמחה ברצועות בד. השעון יגיע בנוסף עם רצועת עור, ביחד עם פאוץ’ נסיעות העשוי מעור.

פרופיילוט אוקבנגו יחידת החילוץ האווירי – מנגנון

אוריס בחרה לשלב בשעון את קליבר אוריס 751. מנגנון אוטומטי הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 38 שעות. קליבר 751 מתבסס על קליבר SW 220-1 של סליטה והוא נמצא בגרסאות שונות במגוון רחב של שעונים מבית אוריס.

הגב המיוחד של השעון עם ציון המהדורה המוגבלת. מקור - Ablogtowatch.
הגב המיוחד של השעון עם ציון המהדורה המוגבלת. מקור – Ablogtowatch.

השעון מגיע עם גב מוצק, עליו אנו מוצאים חריטה של מטוס של יחידת החילוץ האווירי של נהר האוקבנגו, על רקע הדלתא של הנהר. מעל לחריטה אנו מוצאים את הכיתוב OKAVANGO AIR RESCUE ומתחת לחריטה את מספר השעון במהדורה המוגבלת ואת הכיתוב LIMITED EDITION.

אז מה חדש בעצם?

כאמור, לראשונה אנו מקבלים לוח מיוחד בסדרת הפרויפיילוט של אוריס. אם תרשו לנו – מדובר גם בביצוע נהדר של אוריס. בנוסף, שיתוף הפעולה המעניין עם Erika’s Originals שמספקת את רצועת השעון.

הלוח המיוחד של השעון. מקור - Ablogtowatch.
הלוח המיוחד של השעון. מקור – Ablogtowatch.

כמה זה עולה לנו? 

השעון החדש של אוריס, רפרנס 751 7761 4187-Set, מגיע במחיר של 2,150 אירו. הוא זמין לרכישה באתר של אוריס ואצל משווקים נבחרים של החברה ברחבי העולם.

קצת על יחידת החילוץ האווירי אוקבנגו 

הדלתא של האוקבנגו היא הדלתא התוך-יבשתית הגדולה ביותר בעולם. נווה המדבר הירוק הזה משתרע על פני 5,791 קילומטרים רבועים. היא משמשת כבית לחיות הגדולות והאצילות – קרנפים, פילים, אריות, נמרים ותאואים, כמו גם מעל ל-400 מינים של ציפורים. הדלתא, שנקראת גם “האמרלד של קלאהרי” היא אתר מורשת עולמי מוכרז של אונסק”ו.

בין החודשים יוני לאוגוסט, היא חווה שטפונות שיא ומושכת חיות בר ממרחק של מאות קילומטרים. כך נוצר במקום ריכוז עצום של צמחייה ובעלי חיים. תיירים מכל רחבי העולם (לפני הקורונה …) מגיעים לראות את הדלתא בשיאה, כשחמש הקבוצות האתניות המקומיות נהנות מהשפע שמספקת להן הדלתא בתקופה זו ולאורך השנה.

פרופיילוט אוקבנגו יחידת החילוץ האווירי. מקור - Ablogtowatch.
פרופיילוט אוקבנגו יחידת החילוץ האווירי. מקור – Ablogtowatch.

עם זאת, הדלתא מורכבת מאלפי איים עשבוניים, כשהיא זרועה ביצות ולגונות. מה שהופך את הגישה לנקודות רבות בה לבלתי אפשרית בדרך היבשה. עד לשנת 2011, בוצואנה לא יכלה לספק שירותים רפואיים לתיירים או לתושבי המקום. הללו נאלצו להסתמך על מטוסים מדרום אפריקה השכנה.

כל זה השתנה בשנת 2011, כשהיזם השוויצרי כריסטיאן גרוס והרופא הגרמני ד”ר מישה ס. קרוק, הקימו את יחידת החילוץ האווירי רפואי של האוקבנגו. היחידה מפעילה כיום שני מטוסי פילאטוס PC-12 כמו גם זוג מסוקי בל JetRanger 206 III. מה שהתחיל כארגון עם דגש על חילוצים רפואיים, הפך לספק רפואה כללית באזור הדלתא. מאז הקמתו שירתו אנשי הארגון כ-20,000 מטופלים ומעל ל-1,500 אנשים שהוטסו בפינוי רפואי. יחידת החילוץ מספקת את השירות לכל דורש, גם כאלו שאין להם ביטוח רפואי. במקרים כאלו, היא פשוט מוותרת על התשלום. שאפו!

השורה התחתונה

תקראו את הפסקה האחרונה. תסתכלו על הלוח המיוחד של השעון. תראו את תג המחיר האטרקטיבי של השעון. נראה לנו שהבנתם לאן אנחנו חותרים. אם לא הבנתם – אם בא לכם שעון חדש, קליל, במחיר שלא יפגע לכם בכיס ועם מטרה נפלאה מאחוריו – תגידו תודה לאוריס על השעון החדש.