אוריס הפכה בשנים האחרונות לאחת החברות המזוהות ביותר עם טרנד שעוני הברונזה. אל ליין השעונים הללו מצטרף בימים האחרונים שעון חדש – פרופיילוט ביג דייט ברונזה ביג קראון – שעון ברונזה שמגיע בעיצוב וינטאג’י-צבאי. הגורו יצא להכיר את השעון החדש, מוזמנים להצטרף אלינו.

פרופיילוט ביג דייט ברונזה ביג קראון – מפרט טכני

השעון החדש של אוריס מגיע בגוף המוכר של שעוני הפרו-פיילוט של החברה. גוף השעון מגיע בקוטר של 41 מ”מ ובעובי של 12.4 מ”מ. הוא עשוי כמובן מברונזה כשהוא מגיע עם בזל מחורץ וכתר העשוי מברונזה.

פרופיילוט ביג דייט ברונזה ביג קראון. מקור - Worn and Wound.
פרופיילוט ביג דייט ברונזה ביג קראון. מקור – Worn and Wound.

מעל ללוח השעון אנו מוצאים זכוכית ספיר עם ציפוי אנטי רפלקטיבי, כשגם גב השעון שקוף.

לוח נקי וקריא עם רצועת בד בגוון ירוק חאקי. מקור - Worn and Wound.
לוח נקי וקריא עם רצועת בד בגוון ירוק חאקי. מקור – Worn and Wound.

לוח השעון עצמו נקי מאוד וקריא מאוד, כיאה לשעון טייסים. השעון מגיע עם לוח בגוון שחור, על גבול החום-כהה. אינדקסי השעות והדקות, המצוירים על הלוח, מגיעים בגוון ברונזה, כשהספרות הערביות מגיעות בצבע לבן. בשעה 3 אנו מוצאים תאריכון, כשהכיתובים על הלוח (אוריס, ביג קראון פרופיילוט) מגיעים גם הם בגוון ברונזה. השעון מגיע עם רצועת בד בגוון ירוק-חאקי.

פרופיילוט ביג דייט ברונזה ביג קראון – מנגנון

השעון מגיע עם גב שקוף כאמור. מבעד לגב השעון נוכל לראות את המנגנון שפועם בתוך השעון, כשלצערנו, פעם נוספת, מדובר בקליבר אוריס 751. במילים אחרות – לא קליבר 400 של אוריס. או אם תרצו – סליטה SW 220-1 עם עיטורים ועם סימן ההיכר של אוריס – הרוטור האדום.

המנגנון הוא גרסה גדולה יותר של ה-SW 200-1 הותיק, כשהוא פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 38 שעות. למה כתבנו לצערנו? כי כפי שכבר כתבנו כמעט בכל כתבה על שעון חדש של אוריס שמגיע ללא קליבר 400 – אם כבר יש לכם מנגנון אינהאוס, תשלבו אותו בכמה שיותר שעונים שאתם יכולים.

אז מה חדש בעצם? 

שעון נוסף של אוריס במתכת האהובה על החברה בשנים האחרונות – ברונזה. אוריס מצליחה להעניק לשעון הזה כאמור מראה וינטאג’י מצד אחד וצבאי מצד שני. עם זאת, לפני הכל, מדובר בשעון טייסים כמו שכתוב בספר – לוח קריא ונקי וכתר יחסית גדול. כמה טייסים באמת ישתמשו בשעון הזה? לא בטוח שאפילו לגורו יש תשובה …

כמה זה עולה לנו?

זוכרים שאמרנו שאנחנו רוצים את מנגנון הבית של אוריס ביותר שעונים של החברה? אז השעון החדש של אוריס, רפרנס 01 751 7761 3164-07 3 20 03BRLC, מגיע במחיג של 1,950 פרנקים שוויצריים. עכשיו אתם בטח שואלים מה הקשר למשפט הקודם? אז אנחנו מבינים לחלוטין שאם אוריס הייתה משלבת את קליבר 400 השעון הזה היה עולה הרבה יותר, אבל בכל זאת – מדובר בשעון העשוי מברונזה, מתכת שאפילו אצל אוריס נחשבת עדיין לייחודית, אז למה לא לשלב את קליבר 400 בשעון הזה ולשווק אותו עם תג מחיר גבוה יותר?

פרופיילוט ביג דייט ברונזה ביג קראון. מקור - Worn and Wound.
פרופיילוט ביג דייט ברונזה ביג קראון. מקור – Worn and Wound.

השורה התחתונה 

אוריס מציעה שעונים במחירים משתלמים ובעיצוב מוקפד. בשנים האחרונות החברה התמחתה כאמור בשעוני ברונזה, כשהיא משיקה מספר שעונים כאלו בסדרות השונות שלה. השעון החדש מצטרף לסדרה של שעונים מוצלחים של החברה, כשצריך להיות סנוב שעונים אמיתי כדי לכעוס על אוריס שהיא לא משלבת את מנגנון הבית שלה ביותר ויותר שעונים שלה. האם הגורו סנוב שעונים? לא. ממש לא. אבל אם כבר השקעתם במנגנון בית שנחשב לאחד המתקדמים בשוק מבחינה טכנית, למה לא להשתמש בו יותר? רוצים להשתמש בו בשעונים מיוחדים באמת? אם אתם שואלים אותנו, אז הפרופיילוט ביג דייט ברונזה ביג קראון הוא שעון שעם שימוש במנגנון הבית היה הופך לשעון מיוחד עוד יותר. בכל מקרה, מדובר בשעון ברונזה במחיר שווה לכל כיס.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של אוריס.