אוריס הפכה בשנים האחרונות לאחת החברות המובילות בכל הקשור לשיתופי פעולה עם ארגונים הקשורים לשמירה על הסביבה. שיתופי הפעולה הללו באים לידי ביטוי בצורת שעונים חדשים, אשר מגיעים בדרך כלל במהדורות מוגבלות. אתמול השיקה החברה שעון חדש – פרופיילוט Coulson מהדורה מוגבלת, עם לוח שעון בשיפוע צבעים אדום ומרשים. מוזמנים להכיר את השעון החדש וכמובן את הסיפור מאחורי השעון ביחד איתנו.

פרופיילוט Coulson מהדורה מוגבלת – מפרט טכני

השעון החדש של אוריס מגיע בגוף בקוטר של 41 מ״מ. גוף השעון מיוצר בהדפסת תלת מימד, כשלייצור גוף השעון אוריס משתמשת בסיבי פחמן ארוגים עם פולימר מתקדם. השעון מגיע עם בזל מטיטניום עם ציפוי PVD אפור, כשגם כתר השעון עשוי מטיטניום.

פרופיילוט Coulson מהדורה מוגבלת. מקור - Ablogtowatch.
פרופיילוט Coulson מהדורה מוגבלת. מקור – Ablogtowatch.

השעון מגיע עם זכוכית ספיר כיפתית, כשמתחת לזכוכית הספיר אנו מוצאים את הלוח המיוחד של השעון. אוריס בחרה בגימור צבעי ״כתום אש״/אדום, כשהגוונים הכהים מתחילים בחלק העליון של לוח השעון, כשבחלק התחתון שלה שעון אנו מוצאים את הצבע הכתום.

פרופיילוט Coulson מהדורה מוגבלת. מקור - Ablogtowatch.
פרופיילוט Coulson מהדורה מוגבלת. מקור – Ablogtowatch.

על לוח השעון אנו מוצאים אינדקסים מודפסים בצבע לבן עם צביעת סופר לומינובה, כשמחוגי השעות והדקות מגיעים בצבע לבן גם הם. מחוג השניות מגיע בצבע שחור, כמו גם הרקע לתאריכון, הממוקם בשעה 6 בלוח השעון.

סיבי הפחמן בגוף השעון. מקור - Ablogtowatch.
סיבי הפחמן בגוף השעון. מקור – Ablogtowatch.

פרופיילוט Coulson מהדורה מוגבלת – מנגנון

השעון מגיע עם גב שקוף, עם חלק חיצוני העשוי מטיטניום. בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר 400 של אוריס, מנגנון הבית המתקדם של החברה.

קליבר 400 בגב השעון. מקור - Ablogtowatch.
קליבר 400 בגב השעון. מקור – Ablogtowatch.

אנחנו מקווים שאנחנו לא צריכים להציג לכם את קליבר 400, אבל במידה ואתם לא מכירים אותו או הספקתם לשכוח את המפרט הטכני שלו, תרשו לנו להזכיר לכם כי מדובר במנגנון הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח מרשימה של 120 שעות (5 ימים). המנגנון מגיע עם מעל ל-30 רכיבים אנטי מגנטיים, כשהוא מגיע עם סטיה מקסימלית של 3-/5+ שניות ליום (דיוק שעומד בדרישות תקן הכרונומטר של ה-COSC).

אז מה חדש בעצם?

Coulson Aviation או Coulson תעופה הוא ארגון כיבוי אש אווירי עצמאי. למרות שהארגון מגיע מקנדה, את המטוסים המאובזרים שלו אפשר למצוא בכל רחבי העולם, החל מקנדה, ארה״ב (קליפורניה ספציפית), דרום אמריקה ואפילו אוסטרליה. אפשר לומר שהעבודה החשובה שטייסי הארגון עושים היא מכרעת בהשגת שליטה בשריפות שהולכות והופכות נפוצות יותר ויותר. עם השעון החדש, שמגיע כאמור במהדורה מוגבלת, אוריס מעניקה כבוד לעבודה החשובה של הארגון, עם לוח המבטא את האש, האויבת הגדולה שאותה מנסים טייסי הארגון להכריע.

מטוס של Coulson Aviation בפעולה. מקור - Ablogtowatch.
מטוס של Coulson Aviation בפעולה. מקור – Ablogtowatch.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של אוריס, רפרנס 01 400 7784 8786-Set, מגיע במהדורה מוגבלת של 1,000 יחידות. על גב השעונים יופיע הכיתוב COULSON LIMITED EDITION ומספר השעון במהדורה המוגבלת. תג המחיר של השעונים עומד על 4,500 דולרים, כשהשעונים זמינים לרכישה מיידית.

פרופיילוט Coulson מהדורה מוגבלת. מקור - Ablogtowatch.
פרופיילוט Coulson מהדורה מוגבלת. מקור – Ablogtowatch.

השורה התחתונה

את גוף השעון פיתחה אוריס ביחד עם המכון הטכנולוגי הפדרלי שוויץ. תהליך הייצור שלו כולל כאמור תהליך הדפסה תלת ממדית ייחודי. במסגרת התהליך, מודפסים בו זמנית סיבי פחמן ביחד עם פולימר PEKK המיוצר במקור לשימוש בחלל. התוצאה הסופית היא מארז מרוכב מסיבי פחמן, קל וקשיח במיוחד. בנוסף, תהליך הייצור הזה מדויק כל כך, שהוא מאפשר לאוריס לכוון את תבנית הפסים של סיבי הפחמן, תבנית שהיא בדרך כלל ייחודית. אוריס משתמשת בפסים הללו כדי להוסיף הדגשות ועומק למשטחים בגוון המט של השעון. אז עכשיו שאתם מבינים שמדובר בגוף שעון בתהליך ייצור מהמתקדמים ביותר בתעשיית השעונים, מנגנון איכותי, לוח מיוחד, סיפור מרשים מאחוריו ואפילו תג מחיר משתלם. מה עוד אפשר לבקש?

למידע נוסף על השעון החדש באתר של אוריס.