אחת הקולקציות הפופולריות והאהובות של אוריס היא קולקציית שעוני הפרופיילוט של החברה. תחת הקולקציה הזאת אנחנו מוצאים מספר דגמי שעונים, אם כי סביר להניח שדגמי ה-GMT בסדרה הזאת הם מהפחות מוכרים, אפילו בקרב חובבי שעונים. בימים אלו משיקה אוריס שעון חדש בסדרה הזאת – פרופיילוט GMT לוח אדום, אם כי ליתר דיוק, מדובר בלוח אדום עם שיפוע צבעים מעניין. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

פרופיילוט GMT לוח אדום – מפרט טכני

השעון החדש של אוריס מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 41.5 מ”מ. גוף השעון מגיע עם ציפוי PVD אפור, שמקנה לשעון מראה שמזכיר דווקא גוף טיטניום.

לוח עם שיפוע צבעים אדום-שחור
לוח עם שיפוע צבעים אדום-שחור

השעון מגיע עם כתר גדול בשעה 3 בגוף השעון ועם בזל בגימור סאטן מוברש, כשאוריס בוחרת לשלב על הבזל סקאלת פולסומטר – סקאלה המאפשרת מדידת דופק, כשבשעה 12 בבזל אנו מוצאים משולש אדום הפוך. הצבע האדום מעטר כאמור גם את לוח השעון, שמגיע עם שיפוע צבעים מאדום במרכז לוח השעון לשחור בקצוות הלוח.

מחוג ה-GMT עם הקצה האדום בצורת מטוס.
מחוג ה-GMT עם הקצה האדום בצורת מטוס.

בשעה 3 אנו מוצאים את חלונית התאריכון שמגיע עם רקע שחור, כשחץ לבן קטן מצביע עליו. השעון מגיע עם ספרות ערביות גדולות ומחוג GMT עם קצה בצורת חץ שמזכיר מעט מטוס, בצבע אדום. אם אתם שואלים את עצמכם, איך זה שעון GMT, שימו לב לטבעת 24 השעות הדקה שעוטפת את הלוח, כשקצה מחוג ה-GMT מצביע עליה.

פרופיילוט GMT לוח אדום – מנגנון

השעון החדש של אוריס מגיע עם קליבר אוריס 798 – מנגנון אוטומטי, המבוסס על קליבר SW300-1 של סליטה. המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות ומספק רזרבת כוח של 42 שעות.

אז מה חדש בעצם?

למרות שסדרת הפרופיילוט של אוריס היא אחת הקולקציות המוכרות והפופולריות של החברה, נדמה כי שעוני ה-GMT בסדרה הזאת זוכים לקצת פחות כבוד בהשוואה לדגמים האחרים בסדרה. אין ספק כי השעון החדש, עם הלוח האדום הבולט והמראה המיוחד של השעון בכלל, יגרום לנו לזכור קצת יותר טוב את הקולקציה הזאת.

פרופיילוט GMT לוח אדום
פרופיילוט GMT לוח אדום

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של אוריס, רפרנס 01 798 7773 4268-07 3 20 14GLC, מגיע עם עמידות למים בעומק של עד ל-100 מטרים. אוריס תשווק את השעון עם רצועת בד עם בטנת עור ועם אבזם בצורת הקליפס של חגורות הבטיחות במטוסים. השעון מגיע עם תג מחיר של 2,900 פרנקים שוויצריים.

השורה התחתונה

שעוני GMT מתכתבים לרוב עם עולם התעופה והטיסה, כך שדי הופתענו לראות שאוריס שילבה בשעון החדש שלה סקאלת GMT פנימית ובזל עם סקאלת פולסומטר. אבל אז נזכרנו בכל אותם סרטים שבהם דיילת מודאגת שואלת בכריזה – האם יש רופא במטוס?! אז אם אתם רופאים שמרבים לטוס, יכול להיות שאוריס ייצרה את השעון החדש במיוחד עבורכם, כדי שאם תקלעו למצב חירום רפואי בטיסה ותצטרכו גם למדוד דופק וגם לדעת מה השעה באזור זמן נוסף בעולם, תוכלו לעשות זאת באמצעות מבט אחד בשעון שלכם …

למידע נוסף על השעון החדש באתר של אוריס.