אוריס היא אחת מיצרניות השעונים החביבות עלינו בפרט ועל חובבי שעונים מסביב לעולם בכלל. בי

בעוד יצרניות שעונים כמו פטק פיליפ, ושרון קונסטנטין, יגר לה-קולטרה ואחרות מתאמצות להשיק את השעונים המדהימים ביותר או המורכבים ביותר בתערוכת Watches & Wonders שמתקיימת בימים אלו בז׳נבה, באוריס החליטו ללכת ככל הנראה על טייטל אחר – השעון המגניב ביותר. יצרנית השעונים שכמעט ואין חובב שעונים שלא אוהב, מציגה בתערוכה שעון חדש – פרופיילוט X מהדורת קרמיט, מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

פרופיילוט X מהדורת קרמיט – מפרט טכני

השעון החדש של אוריס מגיע בגוף העשוי מטיטניום, בקוטר של 39 מ״מ. גוף השעון הוא הגוף המוכר של שעוני סדרת הפרופיילוט של החברה, עם משטחים זוויתיים בגימור מוברש והתזת חול, עם עמידות למים בעומק של עד ל-100 מטרים. 

פרופיילוט X מהדורת קרמיט. מקור - אוריס.
פרופיילוט X מהדורת קרמיט. מקור – אוריס.

השעון מגיע עם לוח נקי מאוד, בצבע ירוק-זרחני, עם אינדקסים דקים ומחוגים ארוכים וצרים יחסית, עם מילוי סופר לומינובה. השעון זכה לשם קרמיט לא רק בגלל הצבע של לוח השעון, אלא בעיקר בגלל ההופעה של הצפרדע המפורסם בתאריכון של השעון, הממוקם בשעה 6 בלוח השעון.

קרמיט בתאריכון של השעון. מקור - אוריס.
קרמיט בתאריכון של השעון. מקור – אוריס.

אחת לחודש, בראשון לחודש, במקום הספרה אחת, יופיע קרמיט במלוא הדרו כשהוא מחייך אליכם. השעון מגיע עם צמיד טיטניום אינטגרלי  עם מערכת ה-“LIFT” המוגנת בפטנט של אוריס. 

פרופיילוט X מהדורת קרמיט – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר 400 של אוריס, מנגנון הבית המתקדם של החברה, המציע רזרבת כוח מרשימה של 120 שעות ועם אחריות מורחבת ל-10 שנים. 

קליבר 400 בגב השעון. מקור - אוריס.
קליבר 400 בגב השעון. מקור – אוריס.

את המנגנון המרשים, המצויד ברוטור סקלטון עם הלוגו של אוריס, אפשר לראות מבעד לגב השקוף של השעון. למרות שהמנגנון לא מצויד בקפיץ סיליקוני, בבדיקות מעבדה שנערכו לו, הוא הראה סטיה של פחות מ-10 שניות ליום, לאחר חשיפה לשדה מגנטי של 2,550 גאוס. הדיוק הרשמי של השעון החדש של אוריס הוא 3-/5+ שניות ליום. 

אז מה חדש בעצם?

בתור חובבי שעונים, כשאנחנו שומעים את השם קרמיט, אנחנו חושבים באופן מיידי על רולקס ושעון הסאבמרינר קרמיט שלה. השעון עם הבזל הירוק והלוח השחור, שהפך לאחד מהשעונים הנחשקים ביותר והמבוקשים ביותר בקרב אספני וחובבי שעונים (כן, אנחנו מתכוונים בעיקר לפליפרים). אם חברה אחרת הייתה מנסה לעשות שעון קרמיט, ככל הנראה שהיינו עומדים על הרגליים האחוריות ואומרים מה זה חילול הקודש הזה, אבל כשחברה כמו אוריס עושה את זה בצורה כל כך מגניבה, אנחנו לגמרי בעד. 

שמחים לראות את קרמיט?  מקור - אוריס.
שמחים לראות את קרמיט? מקור – אוריס.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של אוריס, רפרנס 400 7778 7157 07 20 01 TLC, מגיע בייצור סדרתי, תג המחיר שלו עומד על 4,400 פרנקים שוויצריים (כ-4,800 דולרים אמריקאיים). 

פרופיילוט X מהדורת קרמיט. מקור - אוריס.
פרופיילוט X מהדורת קרמיט. מקור – אוריס.

השורה התחתונה

המנהל הקריאטיבי של אוריס, קן לורן (Ken Laurent) סיכם את השעון החדש בצורה פשוט נהדרת – ״בשביל מה אנחנו צריכים שעון מכאני? אנחנו מדברים הרבה על פונקציות במובן המילולי, אבל באמת, בסופו של דבר, המטרה של שעון אוריס היא לגרום לאנשים לחייך. זהו זה. ועם הפרופיילוט X מהדורת קרמיט, אין שום דבר מעבר לזה. נכון, הוא פועל בעזרת מנגנון מבריק ועיצוב המארז מרהיב, אבל הפונקציה של השעון הזה היא ממש פשוטה: להביא שמחה״. 

אנחנו רוצים רק להוסיף שאלה אחת – למה השמחה צריכה לבוא פעם אחת בחודש בלבד …? 

למידע נוסף על השעון החדש באתר של אוריס.