חול המועד מאחורינו ואנחנו חוזרים לשגרה. אם אתם עוקבים אחרינו, אתם בוודאי יודעים ששגרה בעולם השעונים בשבועות האחרונים אומר בעיקר דבר אחד – Watches & Wonders 2022. אז ממשיכים עם היכרות עם השעונים השונים שהגיעו אלינו השנה מהתערוכה, כשהפעם על הפרק – אוריס, עם שעון חדש, פרופיילוט X קליבר 400. ניסיון של אוריס לעשות דייטג׳אסט? מוזמנים לגלות ביחד עם הגורו.

פרופיילוט X קליבר 400 – מפרט טכני

השעון החדש של אוריס מגיע בגוף העשוי מטיטניום, בקוטר של 39 מ״מ. גוף השעון מגיע עם קווים זוויתיים במיוחד, עם שילוב של משטחים בגימור סאטן והברשת חול.

אוריס פרופיילוט X קליבר 400. מקור - timeandwatches.
אוריס פרופיילוט X קליבר 400. מקור – timeandwatches.

בצד שמאל של גוף השעון אנו מוצאים כתר אוברסייז, המוגן באמצעות מגנים משני הצדדים שלו. השעון מגיע עם בזל מחורץ בגימור אלכסוני מעט.

אוריס פרופיילוט X קליבר 400. מקור - timeandwatches.
אוריס פרופיילוט X קליבר 400. מקור – timeandwatches.

מאחורי זכוכית הספיר של השעון, אנו מוצאים את לוח השעון. אוריס מציעה שלושה צבעים שונים ללוח השעון – אפור, כחול וסלמון. לוח השעון נקי מאוד וקריא מאוד.

גוף וצמיד העשויים מטיטניום. מקור - timeandwatches.
גוף וצמיד העשויים מטיטניום. מקור – timeandwatches.

אוריס משלבת מחוגים גדולים בצורת חרב, שלא כל כך אופיינים לה, כשבשעה 6 בלוח השעון אנו מוצאים את התאריכון.

דגם ספורט-אלגנט חדש מאוריס? מקור - timeandwatches.
דגם ספורט-אלגנט חדש מאוריס? מקור – timeandwatches.

השעונים מגיעים עם צמיד אינטגרלי העשוי גם הוא מטיטניום, עם שורה אמצעית של חוליות עבות, כאשר משני הצדדים שלה היא מוקפת בחוליות צרות בזווית, שמתכתבות נהדר עם המראה הכללי של השעון – מהבזל המחורץ באלכסון ועד לגוף השעון עם הקווים הישרים שלו. השעון החדש של אוריס עמיד במים בעומק של עד ל-100 מטרים.

פרופיילוט X קליבר 400 – מנגנון

אם אתם קוראים קבועים של ווטשגורו, אתם בוודאי זוכרים שהגורו אוהב להתלונן על אוריס ועל העובדה שהיא לא משלבת את קליבר 400 שלה ביותר ויותר שעונים שלה. אז כפי שאתם יכולים להבין מהשם של השעון החדש, הוא בהחלט מגיע עם המנגנון החדש, אותו ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעונים.

קליבר 400 בגב השעון. מקור - timeandwatches.
קליבר 400 בגב השעון. מקור – timeandwatches.

אז למה אנחנו כל כך אוהבים את קליבר 400 של אוריס? קודם כל, כי מדובר במנגנון אינהאוס ומה לעשות, חובבי שעונים ניטרליים ככל שנהיה ועם כל הכבוד שיש לנו ל-ETA, משהו בשילוב המילים ״מנגנון אינהאוס״ גורם לנו לתחושה קצת יותר טובה …

קליבר 400 בגב השעון. מקור - timeandwatches.
קליבר 400 בגב השעון. מקור – timeandwatches.

קליבר 400 הוא מנגנון אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח מרשימה של 5 ימים. המנגנון מגיע עם סטיה של 5+/3- שניות ליום. המנגנון מגיע עם 10 שנות אחריות, כשלפי אוריס, הזמן המומלץ לטיפול במנגנון הוא אחת לעשר שנים.

אז מה חדש בעצם?

אוריס ״מעדנת״ את שעוני הפיילוט שלה והופכת אותם לקצת יותר דרסיים מצד אחד, לפחות בכל הקשור ללוח השעון, אבל מצד שני מעניקה להם גוף שעון ספורטיבי יותר ועם השדרוג המתבקש לצמיד אינטגרלי.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של אוריס מגיע במחיר של 4,300 דולרים.

אוריס פרופיילוט X קליבר 400. מקור - timeandwatches.
אוריס פרופיילוט X קליבר 400. מקור – timeandwatches.

השורה התחתונה

4,300 דולרים הם לא מעט כסף. ניתן לרכוש שעונים נהדרים של ברייטלינג או טודור במחירים הללו. מצד שני, לא בטוח, או יודעים מה, אפשר להגיד בוודאות שהשעונים הללו לא מגיעים עם מנגנון מתקדם כמו זה שתמצאו בשעון החדש של אוריס. תוסיפו לזה את המראה המשודרג ואפשרות בחירה בין שלושה צבעים ללוח השעון, כשהגורו משום מה מרגיש שאוריס תרחיב את ההיצע הזה מתישהו ותקבלו שעון ספורט-אלגנט נהדר.

למעבר לאתר של אוריס.