ריימונד וייל מציגה שעון חדש – פרילנסר פיילוט פלייבאק כרונוגרף 7783, שעון טייסים עם השראה וינטאג׳ית, המשלב בתוכו פלייבאק כרונוגרף. ריימונד וייל לא מגיעה מספיק לכותרות אצלנו, למרות שהחברה מציעה מגוון רחב של שעונים, כשהם מציעים בדרך כלל תמורה גבוהה למחיר, כך שכשהחברה הזאת מציגה שעון חדש ומעניין – אנחנו בהחלט שמחים להציג לכם אותו. מוזמנים לגלות ביחד איתנו מה מיוחד בשעון החדש.

פרילנסר פיילוט פלייבאק כרונוגרף 7783 –  מפרט טכני

השעון החדש של ריימונד וייל מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בציפוי PVD אפור, שמדגיש את המראה הטכני של השעון. גוף השעון מגיע בקוטר של 42 מ״מ ובעובי של 13.8 מ״מ, כשהוא מצויד בכתר בצורת בצל בצד ימין ושני לחצני כרונוגרף בצורת כיפה. הלחצנים והכתר מתכתבים בצורה נהדרת עם ההשראה הוינטאג׳ית של השעון.

פרילנסר פיילוט פלייבאק כרונוגרף 7783. מקור - TimeandWatches.
פרילנסר פיילוט פלייבאק כרונוגרף 7783. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם רצועת עור חומה, שמתכתבת בצורה נהדרת עם מוטיב הטיס בעיצוב השעון. השעון עמיד למים בעומק של עד ל-100 מטרים.

פרילנסר פיילוט פלייבאק כרונוגרף 7783. מקור - TimeandWatches.
פרילנסר פיילוט פלייבאק כרונוגרף 7783. מקור – TimeandWatches.

המוטיב העיצובי הבולט ביותר בשעון הוא כמובן לוח השעון, שמגיע בצבע ירוק זית בגוון צבאי. הלוח מגיע משחק של עומק וגימורים, כשחלק המרכזי מגיע כשהוא שקוע מעט, עם גימור מחוספס עדין מאוד. את החלק המרכזי מקיפה טבעת בגימור מחוספס ובגוון בהיר יותר, עליה אנו מוצאים את הספרות הערביות עם מילוי סופר לומינובה בצבע לבן.

הלוח הירוק של השעון. מקור - TimeandWatches.
הלוח הירוק של השעון. מקור – TimeandWatches.

בשעה 3 ובשעה 9 אנו מוצאים שני לוחות קטנים – כרונוגרף ה-30 דקות בשעה 3 ולוח השניות הקטן של השעון בשעה 9. הלוחות הקטנים מגיעים עם גימור מעגלי, כשהם מוסיפים אלמנט נוסף למגוון הגימורים בלוח השעון.

פרילנסר פיילוט פלייבאק כרונוגרף 7783 –  מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר RW5530, מנגנון פלייבאק כרונוגרף אוטומטי מבית ריימונד וייל. את המנגנון ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון, שם שילבה ריימונד וייל איור של רוטור של מטוס היסטורי.

גב השעון. מקור - TimeandWatches.
גב השעון. מקור – TimeandWatches.

ריימונד וייל לא מספקת פרטים על השעון, מלבד רזרבת הכוח שלו, שעומדת על 56 שעות. השעון מצויד כאמור בפונקציית פלייבאק כרונוגרף, כלומר ניתן להפעיל ולאפס את הכרונוגרף בלחיצת כפתור אחת.

אז מה חדש בעצם?

שעון טייסים חדש מבית ריימונד וייל, במראה וינטאג׳י מעניין עם לוח המשלב עומקים וגימורים משתנים. עכשיו נשאר לנו רק לראות כמה השעון הזה עולה. חשוב לציין כי למרות שהמנגנון מסתתר ברובו מאחורי האיור, ריימונד וייל משקיעה בעיטורים כמו עיטורי פרלז׳ה ו-Côtes de Genève, כשהשעון מגיע עם רוטור בצורת האות W.

עיצוב וינטאג׳י מיוחד. מקור - TimeandWatches.
עיצוב וינטאג׳י מיוחד. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של ריימונד וייל, רפרנס 7783-TIC-05520, מגיע במהדורה מוגבלת של 400 יחידות, כשעל גב השעון יופיע הכיתוב ONE OF 400 LIMITED EDITION. תג המחיר של השעון החדש עומד על 4,325 אירו. 

שעון טייסים עם לוח ירוק ורצועת עור חומה. מקור - TimeandWatches.
שעון טייסים עם לוח ירוק ורצועת עור חומה. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

שעון בעיצוב מיוחד מבית ריימונד וייל, עם תג מחיר אטרקטיבי יחסית. כשאנחנו אומרים יחסית, חשוב לזכור כי מדובר בפלייבאק כרונוגרף שוויצרי, של יצרנית שמגיעה מז׳נבה ועם מנגנון עם עיטורים מיוחדים, פלייבאק כרונוגרף ורזרבת כוח של 56 שעות.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של ריימונד וייל.