אחד משיתופי הפעולה הארוכים בעולם השעונים הוא שיתוף הפעולה בין ברייטלינג ויצרניות מכוניות היוקרה בנטלי. שיתוף הפעולה הזה הוא בן כמעט שני עשורים ובמסגרתו השיקה ברייטלינג כמה מהשעונים המיוחדים ביותר שלה. במסגרת תערוכת Watches & Wonders בחודש אפריל (כן, עדיין לא סיימנו את כל השעונים מהתערוכה …), השיקה ברייטלינג שעון נוסף במסגרת הסדרה הזאת. פרימייר B21 כרונוגרף טורביון בנטלי. יצאנו לבדוק את השעון עם השם המרשים כל כך ולראות האם הוא עומד בציפיות שלנו ממנו.

פרימייר B21 כרונוגרף טורביון בנטלי – מפרט טכני

השעון החדש של ברייטלינג מגיע בגוף העשוי מזהב אדום 18 קראט בקוטר 42 מ”מ. ברייטלינג משלבת בשעון לחצני כרונוגרף מלבניים ולוח בגוון ירוק מרהיב בגימור צבעים מדורג.

פרימייר B21 כרונוגרף טורביון בנטלי. מקור - WATCHILOVE.
פרימייר B21 כרונוגרף טורביון בנטלי. מקור – WATCHILOVE.

השעון מגיע עם רצועת עור תנין חומה והוא עמיד למים בעומק של עד ל-100 מטרים.

הלוח הירוק בגוון ה-BRITISH RACING המרהיב. מקור - WATCHILOVE.
הלוח הירוק בגוון ה-BRITISH RACING המרהיב. מקור – WATCHILOVE.

על לוח השעון הירוק (גוון ה-British Racing המזוהה עם שעוני סדרת הבנטלי) אנו מוצאים בשעה 12 את מנגנון הטורביון. בשעה 6 שילבה ברייטלינג לוח שניות קטן.

רצועת עור תנין חומה המשלימה את המראה האלגנטי של השעון. מקור - WATCHILOVE.
רצועת עור תנין חומה המשלימה את המראה האלגנטי של השעון. מקור – WATCHILOVE.

פרימייר B21 כרונוגרף טורביון בנטלי – מנגנון

השעון מגיע עם קליבר B21 של ברייטלינג. מנגנון טורביון מוסמך כרונומטר על ידי ה-COSC עם רזרבת כוח של 55 שעות.

פרימייר B21 כרונוגרף טורביון בנטלי - קליבר B21 בגב השעון. מקור - WATCHILOVE.
פרימייר B21 כרונוגרף טורביון בנטלי – קליבר B21 בגב השעון. מקור – WATCHILOVE.

קליבר B21 פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה. הוא מגיע עם רוטור סקלטון העשוי מזהב אדום 22 קראט וניתן להתרשם מהיופי שלו מבעד לגב השעון השקוף.

אז מה חדש בעצם?

שעון חדש במסגרת שיתוף הפעולה המרשים כל כך בין ברייטלינג ובנטלי. עם מנגנון כרונוגרף טורביון ולוח בגוון ירוק מדהים. ג’ורג’ קרן, מנכ”ל ברייטלינג אמר: “אנו גאים בסמל האלגנטי הזה שמשקף את הערכים המשותפים של שתי החברות – איכות, ביצועים ומצוינות בעיצוב. כבר בשנת 2002 בחרה בנו בנטלי לעיצוב השעון למכונית הקונטיננטל GT האגדית שלה. השעון נוצר בהשראת הרוח של המושלמות העיצובית והאיכות ללא פשרות וללא תחרות. השעון מהווה גם הומאז’ נפלא לווילי ברייטלינג, נהג נלהב של מכוניות בנטלי שהשעונים שלו שינו את העולם של מדידת זמן”.

פרימייר B21 כרונוגרף טורביון בנטלי - קליבר B21 בגב השעון. מקור - WATCHILOVE.
פרימייר B21 כרונוגרף טורביון בנטלי – קליבר B21 בגב השעון. מקור – WATCHILOVE.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש, רפרנס RB21201A1L1P1, מגיע במהדורה מוגבלת של 25 יחידות. תג המחיר שלו עומד על 49,000 אירו.

השורה התחתונה

ווילי ברייטלינג הוא נכדו של לאון ברייטלינג, מייסד חברת ברייטלנג. כפי שציין ג’ורג’ קרן, ברייטלינג הנכד היה נהג נלהב של מכוניות בנטלי אבל גם ממציא פורץ דרך. בשנת 1935 הוא רשם פטנט על מנגנון כרונוגרף עם שני לחצנים עצמאיים הממוקמים בשעות 2 ו-4 בגוף השעון. בנוסף, ווילי ברייטלינג היה גם בעל תשוקה לאלגנטיות וזוהר. התשוקה הזאת הובילה אותו לפיתוחה של סדרת הפרימייר המקורית בשנות הארבעים של המאה הקודמת. ג’ורג’ קרן אמר:”כפי שווילי ראה זאת, כאשר אדם עונד שעון, זוהי חותמת לטעם ללא דופי שאי אפשר לטעות בה”.

פרימייר B21 כרונוגרף טורביון בנטלי. מקור - WATCHILOVE.
פרימייר B21 כרונוגרף טורביון בנטלי. מקור – WATCHILOVE.

השעון החדש של ברייטלינג מהווה כאמור מחווה נפלאה לווילי ברייטלינג. שיתוף הפעולה המוצלח בין ברייטלינג ובנטלי ממשיך לייצר עבורנו שעונים נפלאים. סליחה, תרשו לנו לתקן – לא בדיוק עבורנו. כי בכל זאת, 49,000 אירו ומהדורה מוגבלת של 25 יחידות אומר שככל הנראה לא נצליח לעולם להניח את ידנו על שעון כזה, אבל אתם יודעים למה אנחנו מתכוונים. באופן כללי, השעון הזה ממשיך את התקופה הנהדרת של ברייטלינג בעולם השעונים ואנחנו יכולים לקוות שהיא רק תמשיך …

למעבר לאתר של ברייטלינג.