אחד השעונים המדהימים בתעשיית שעוני היוקרה העולמית הוא שעון הפריק X של יוליס נרדין. השעון הזה, שמגיע במראה עתידני יוצא דופן, כשמנגנון השעון משמש גם כמחוגי השעות והדקות, הוא ללא ספק אחד השעונים המתקדמים ביותר בעולם שעוני היוקרה. יוליס נרדין משיקה גרסה חדשה של השעון הזה, במחווה ל-15 שנים ל-PMT The Hour Glass – משווק שעוני יוקרה מפורסם מתאילנד. השעון החדש – פריק X אמייל כחול, מגיע כפי שאפשר להבין מהשם שלו עם לוח אמייל כחול. אז איך בדיוק משתלב לוח אמייל, אחת המסורות העתיקות בעולם שעוני היוקרה עם אחד השעונים המתקדמים ביותר טכנולוגית? מוזמנים לגלות ביחד איתנו. (ספוילר: זה עובד פשוט נפלא …).

פריק X אמייל כחול – מפרט טכני

השעון החדש של יוליס נרדין מגיע בגוף העשוי מטיטניום, בקוטר של 43 מ״מ, כשהשעון עמיד למים בעומק של עד ל-50 מטרים.

פריק X אמייל כחול. מקור - Watchesbysjx.
פריק X אמייל כחול. מקור – Watchesbysjx.

גולת הכותרת של השעון החדש היא כאמור השילוב של לוח האמייל. יוליס נרדין בחרה בלוח אמייל כחול, המשלב את עיטורי השמלבה (champlevé) בטכניקת הגיושה (guilloché). אם המורכבות הזאת לא מספיקה לכם, לוח השעון כולו מגיע עם גימור קרני שמש, עם משחק מרהיב בין גווני הכחול, שנראה כמו ים כחול שעליו ״צף״ המנגנון המיוחד של הפריק X.

פריק X אמייל כחול. מקור - Watchesbysjx.
פריק X אמייל כחול. מקור – Watchesbysjx.

בשעה 12 אנו מוצאים לוחית ועליה הסמל של יוליס נרדין, כשלוח הסקלטון המוכר של שעוני הפריק X חושף בפנינו את רכיבי המנגנון ואת התוף הגדול הממוקם בין השעות 3 ל-5 בלוח השעון. השעון מגיע עם רצועת עור תנין כחולה, עם אבזם מתקפל, רצועה שמשתלבת בצורה נהדרת עם לוח השעון והמראה הכללי של השעון.

פריק X אמייל כחול – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר UN-230 של יוליס נרדין – מנגנון אוטומטי מתקדם הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 72 שעות.

החלק האחורי של המנגנון. מקור - Watchesbysjx.
החלק האחורי של המנגנון. מקור – Watchesbysjx.

המנגנון המיוחד מגיע עם גלגל איזון גדול ומנגנון בריחה מנוף העשויים מסיליקון. גלגל האיזון משודרג באמצעות מיקרו-להבים, הממנפים את התנגדות האוויר כדי לייצב משרעת ולשפר את הדיוק של השעון. בנוסף, יוליס נרדין משלבת במנגנון משקולות התאמת ניקל משולבות במטרה להגביר את האינרציה ולשפר עוד יותר את ביצועי המנגנון. התוצאה הסופית היא מה שמסתמן כגלגל האיזון המורכב והמתקדם ביותר בטווח המחירים הזה.

אז מה חדש בעצם?

השעון החדש של יוליס נרדין מציין את יום השנה החמש עשרה ל-PMT The Hour Glass – שיתוף פעולה בין יצרן התכשיטים התאילנדי Prima Times – PMT וקמעונאית השעונים הסינגפורית The Hour Glass. שיתוף הפעולה הזה יצא לדרך בשנת 2008, כשתחת ההובלה של נארון ״נוט״ ט׳אמאורנוקוף (Narun “Note” Thamavaranukup), נצר למשפחה בולטת של תכשיטנים, המותג מייצג את מרבית המותגים הגדולים בתאילנד, ביניהם רולקס ופטק פיליפ, כמו גם מותגים עצמאיים כמו יוליס נרדין ו-MB&F.

מייצרים את הלוח המרהיב. מקור - Watchesbysjx.
מייצרים את הלוח המרהיב. מקור – Watchesbysjx.

את לוח השעון מייצרים האומנים של Donzé Cadrans – יצרנית לוחות שעונים עם התמחות היסטורית בלוחות אמייל, שנמצאת תחת הבעלות של יוליס נרדין. לוח השעון מגיע בתהליך ייצור קפדני שמתחיל בגיושה על בסיס לוח השעון. לאחר מכן מונחות על השעון מספר שכבות של אמייל שקוף, כשיצירה של לוח אחד לשעון הזה דורשת לפחות חמישה מחזורי צביעה והנחת שכבות אמייל לפני ההשלמה של הלוח.

פלטת הבסיס של הלוח. מקור - Watchesbysjx.
פלטת הבסיס של הלוח. מקור – Watchesbysjx.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של יוליס נרדין, רפרנס 2303-270LE-3AE-THG/3A, מגיע במהדורה מוגבלת של 50 יחידות. כל אחת מהיחידות תהיה ממוספרת באמצעות לוחית בצד השמאלי של גוף השעון. תג המחיר של השעון עומד על 40,100 דולרים.

שילוב של קדמה ומסורות ייצור בנות מאות שנים. מקור - Watchesbysjx.
שילוב של קדמה ומסורות ייצור בנות מאות שנים. מקור – Watchesbysjx.

השורה התחתונה

ביצוע מרהיב של יוליס נרדין לפריק X שלה בגרסה המיוחדת המוקדשת ל-PMT The Hour Glass, אם כי בתמחור קצת מוזר, כשהשעון עולה כמעט פי 2 מתג המחיר של שעוני הפריק X הרגילים. אם תרצו להשוות את השעון הזה לשעון פריק X אחר עם לוח מיוחד, הרי שגרסת האוונטורין של יוליס נרדין, שהושקה בשנה שעברה, בגוף טיטניום בציפוי PVD כחול בשילוב זהב אדום, הגיעה עם תג מחיר של 38,000 דולרים. בהתחשב בעובדה שמלבד לוח האמייל אנחנו מנקבלים את אותו שעון פריק X מוכר, מרהיב ככל שיהיה, מדובר בתג מחיר מוזר מעט, גם אם לוקחים בחשבון כי מדובר במהדורה מוגבלת. אבל, שלא תבינו אותנו לא נכון, אם היה לנו את הכסף לרכוש את השעון הזה, הגורו כבר היה על המטוס בדרך לתאילנד, שכן השעון הזה נמכר רק באמצעות רשת החנויות של PMT The Hour Glass.

למעבר לאתר של יוליס נרדין.