בשנת 2001 הציגה יוליס נרדין את שעון ה-Freak הראשון שלה. מעין תצוגת יכולות הורולוגיות מרהיבה. שעון עם מנגנון עם רזרבת כוח של 7 ימים, עם מנגנון טורביון מרחף. מאז השיקה יוליס נרדין מהדורות נוספות של השעון הזה, ביניהן מהדורות ה-X שהנגישו את שעוני הסדרה לקהל הרחב. יוליס נרדין הרחיבה את סדרת הפריק X במסגרת תערוכת Watches & Wonders 2022, עם שעון חדש – פריק X מהדורת אוונטורין. מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

פריק X מהדורת אוונטורין – קצת רקע

זכוכית האוונטורין הופיעה כאן בווטשגורו לאחרונה בשעון ה-Code 11.59 של אודמר פיגה. כפי שסיפרנו לכם בכתבה על השעון של אודמר פיגה, את הזכוכית הזאת ייצרו לראשונה במאה ה-17. על פי האגדה היא נוצרה בטעות, לאחר שסיבי נחושת נפלו לתוך זכוכית מותכת שהונחה לקירור בסדנת הזכוכית של מוראנו בונציה. התוצאה הסופית היא זכוכית במראה מיוחד ומבריק, אותו משיגים כיום בשילוב תחמוצת נחושת שחורה וקובלט אל תוך זכוכית מותכת. התוצאה הסופית מרהיבה, כשמתקבל לוח זכוכית כחול זרוע כוכבים. אלמנט בו משתמשת גם יוליס נרדין לחידוד הסיפור מאחורי השעון. אם במקרה של אודמר פיגה זכוכית האוונטורין הכחולה מציינת את השמים זרועי הכוכבים, יוליס נרדין משתמשת במעין אפקט מראה אם תרצו. לפי יוליס נרדין, הזכוכית הכחולה מסמלת את פני הים כפי שניתן לראות אותם בהפלגה בליל ירח מלא. המוטיב הזה אמור לבטא את הקשר ארוך השנים של יוליס נרדין עם העולם הימי.

פריק X מהדורת אוונטורין – מפרט טכני

השעון החדש של יוליס נרדין מגיע בגוף בקוטר של 43 מ״מ. גוף השעון עשוי טיטניום בציפוי PVD בצבע כחול, ביחד עם זהב אדום 5N. גוף השעון משלב משטחים מוברשים ומלוטשים.

פריק X מהדורת אוונטורין. מקור - monochrome watches.
פריק X מהדורת אוונטורין. מקור – monochrome watches.

זכוכית האוונטורין משמשת כרקע נפלא לשעון הפריק X החדש ולאלמנטים ההורולוגיים ותצוגת השעה המיוחדת שלו.

פריק X מהדורת אוונטורין. מקור - monochrome watches.
פריק X מהדורת אוונטורין. מקור – monochrome watches.

תצוגת השעות והדקות של השעון מגיעה עם ציפוי סופר לומינובה, כשאולי זאת ההזדמנות להסביר אחת ולתמיד איך קוראים את השעה בשעונים הללו.

לוח האוונטורין המיוחד של השעון. מקור - monochrome watches.
לוח האוונטורין המיוחד של השעון. מקור – monochrome watches.

האלמנט הגדול בצורת באגט משלים סיבוב אחת לשעה, כך שהוא מן הסתם מסמן את תצוגת הדקות. בקצה שלו, אנו מוצאים גלגל מסתובב שקוע, שמסמל את תצוגת השעות. שני האלמנטים הללו מרחפים על פני לוח השעון ויוצרים תצוגה תלת ממדית מיוחדת.

פריק X מהדורת אוונטורין – מנגנון

בתוך השעון פועל קליבר UN-230 – מנגנון אינהאוס אוטומטי מבית יוליס נרדין. המנגנון המעוצב בצורת באגט, פועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 72 שעות.

לוח האוונטורין המיוחד של השעון. מקור - monochrome watches.
לוח האוונטורין המיוחד של השעון. מקור – monochrome watches.

אז מה חדש בעצם?

כאמור, יוליס נרדין משלבת בסדרת הפריק X שלה לוח אוונטורין, שמשתלב בצורה נהדרת עם המראה הכללי של השעון, כשהוא יוצר מראה מאוזן מאוד עם גוף הזהב האדום של השעון ומשטחי הטיטניום הצבועים ב-PVD כחול.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של יוליס נרדין (רפרנס 2305 270LE 9A AVE/1A) מגיע עם רצועת עור תנין כחולה. יוליס נרדין משלבת ברצועה תפרים בגוון points de bride – ״נקודות הכלה״. השעון מגיע במהדורה מוגבלת של 99 יחידות. תג המחיר שלו עומד על 38,000 דולרים.

פריק X מהדורת אוונטורין. מקור - monochrome watches.
פריק X מהדורת אוונטורין. מקור – monochrome watches.

השורה התחתונה

38,000 דולרים לשעון שהוא כולו Haute Horlogorie, בגוף העשוי מזהב אדום עם שילוב של טיטניום, ביחד עם לוח מרהיב בזכוכית אוונטורין נשמעים פתאום ממש משתלמים, במיוחד בעולם שבו שעונים של החברה שאי אפשר להשיג את השעונים שלה נמכרים בשוק במחיר גבוה פי 2-3 מתג המחיר שלהם. אז אם יש לכם 38 אלף דולרים פנויים ואתם בדיוק מחפשים שעון חדש, אולי תפסיקו לחשוב רולקס ותתנו צ׳אנס ליוליס נרדין פריק X מהדורת אוונטורין?

למעבר לאתר של יוליס נרדין.