פתחנו את השבוע עם שעון טורביון מיוחד מבית טאג הויר והחלטנו שהדרך הכי טובה להמשיך את השבוע זה עם עוד שעון טורביון. סליחה, לא אחד, אלא שלושה שעוני טורביון חדשים. פרמייר B21 כרונוגרף טורביון 42 – שלושה שעונים חדשים מבית ברייטלינג. שעונים שמגיעים במתכות יקרות, שמצטרפים כפי שאפשר להבין אל סדרת הפרמייר של החברה. כל אחד מהשעונים נקרא על שם אחד ממייסדי ברייטלינג, בני משפחת ברייטלינג – לאון, גסטון ו-ווילי. מוזמנים להכיר אותם איתנו. את השעונים כמובן, כן? לא את בני משפחת ברייטלינג …

פרמייר B21 כרונוגרף טורביון 42 – מפרט טכני

ברייטלינג משיקה כאמור שלושה שעוני טורביון כרונוגרף חדשים. שלושת השעונים מגיעים בגוף בקוטר של 42 מ״מ (כפי שאפשר להבין מהשם שלהם) ובעובי של 15.2 מ״מ. שלושת השעונים מגיעים בזהב אדום, זהב לבן ובפלטינה.

פרמייר B21 כרונוגרף טורביון 42. מקור - TimeandWatches.
פרמייר B21 כרונוגרף טורביון 42. מקור – TimeandWatches.

שלושת השעונים מגיעים כאמור עם לוח כרונוגרף, עם לוח שניות קטן בשעה 6, כשמנגנון הטורביון ממוקם בשעה 12. בשעה 3 אנו מוצאים את הלוגו של ברייטלינג.

פרמייר B21 כרונוגרף טורביון 42. מקור - TimeandWatches.
פרמייר B21 כרונוגרף טורביון 42. מקור – TimeandWatches.

הדגם הראשון, Léon Breitling (רפרנס RB2120211G1P1), מגיע בגוף העשוי מזהב אדום 18 קראט עם לוח כסוף, ביחד עם רצועת עור תנין חומה. הדגם השני, Gaston Breitling (רפרנס B2120A61B1P1), מגיע בגוף העשוי מזהב לבן 18 קראט, עם לוח אנתרציט ועם רצועת עור תנין שחורה. שני השעונים הללו יגיעו עם מחוג שניות כרונוגרף בצבע כחול.

דגם הפלטינה. מקור - TimeandWatches.
דגם הפלטינה. מקור – TimeandWatches.

השעון האחרון, Willy Breitling(רפרנס LB2120171C1P1), מגיע בגוף העשוי מפלטינה, עם לוח כחול-אדמירל ורצועת עור תנין שחורה. בשעון זה, מחוג שניות הכרונוגרף מגיע בצבע לבן.

פרמייר B21 כרונוגרף טורביון 42 – מנגנון

בתוך השעונים, מאחורי הגב השקוף, אנו מוצאים את קליבר B21 של ברייטלינג. ברייטלינג שילבה במנגנון רוטור העשוי מזהב אדום 18 קראט, כמו גם החלק האחורי של מנגנון הטורביון. הגוון החם של הזהב האדום בולט על רקע הגוונים המתכתיים של שאר רכיבי המנגנון.

קליבר B21 בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
קליבר B21 בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

קליבר B21 הוא מנגנון כרונוגרף טורביון, אותו פיתחה ברייטלינג בשיתוף פעולה עם יצרנית המנגנונים La Joux-Perret. המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 55 שעות.

אז מה חדש בעצם?

אחד הדברים שאנחנו אוהבים במיוחד בעולם השעונים הוא המורשת העשירה של כמעט כל יצרנית שעונים. ברייטלינג מצאה דרך נהדרת לחלוק כבוד לבני משפחת ברייטלינג, מייסדי החברה. תרשו לנו להזכיר לכם שבני משפחת ברייטלינג לא נמצאים בשדרת הניהול של ברייטלינג מזה עשרות שנים.

שלושת הדגמים החדשים. מקור - TimeandWatches.
שלושת הדגמים החדשים. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

שני השעונים בסדרה שמגיעים בזהב אדום (לאון ברייטלינג) ובזהב לבן (גסטון ברייטלינג), מגיעים עם תג מחיר של 57,000 דולרים. השעון השלישי בסדרה, ווילי ברייטלינג, מגיע עם תג מחיר של 67,000 דולרים. שלושת השעונים מגיעים עם עמידות למים בעומק של עד ל-100 מטרים.

פרמייר B21 כרונוגרף טורביון 42. מקור - TimeandWatches.
פרמייר B21 כרונוגרף טורביון 42. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

שלושה שעונים אלגנטיים במראה מרשים ויוקרתי מבית ברייטלינג, עם הקומפליקציה ״הנחשבת״ ביותר, בשלוש מתכות יוקרתיות. אם מוסיפים את העובדה שמדובר בשעונים על שמם של בני משפחת ברייטלינג, מייסדי החברה, מקבלים אפילו שדרוג ליוקרה של השעונים הללו. בכל הקשור לתג מחיר, מיתון ומונחים כלכליים פסימיים נוספים, תרשו לנו לשמור אותם לפעמים אחרות, לא לכתבות על שעוני טורביון שוויצריים בזהב אדום/לבן ובפלטינה.

למעבר לאתר של ברייטלינג.