פרנק מולר (Frank Muller), אחת מיצרניות שעוני היוקרה השוויצריים המובילים בעולם, משיקה שעון יוקרה חדש, בשיתוף פעולה יוצא דופן, עם חברת ההשקעות בנכסים אלטרנטיביים “Regal” בשם “Encrypto”. השעון החדש ויוצא הדופן הזה יכיל ארנק קר לאחסון מטבעות וירטואליים מסוג ביטקוין.

כמו כל השעונים מבית פרנק מולר, שנחשב לאחד מיצרני שעוני היוקרה המובילים, גם האנקריפטו יהיה שעון אופנתי לשוק הגבוה, עם טווח מחירים שנע בין 9,800 דולרים ל-50,600 דולרים. השעונים הזולים יותר יהיו מפלדת אל-חלד, כשהדגמים היקרים יותר יהיו ממתכות יקרות כמו טיטניום, זהב ועם שיבוצי יהלומים. בפרנק מולר אומרים כי החברה תייצר 500 שעונים בסך הכל מהאנקריפטו לגברים ו-500 שעוני אנקריפטו לנשים. השעונים יהיו זמינים לרכישה באתר של פרנק מולר ובבוטיק של החברה בדובאי, כשניתן לשלם עבורם בביטקוין כמובן או באמצעי תשלום מסורתיים כמו כרטיסי אשראי ומזומן.

שעון פרנק מולר אנקריפטו עם ארנק אחסון קר לביטקוין. מקור - פרנק מולר.
שעון פרנק מולר אנקריפטו עם ארנק אחסון קר לביטקוין. מקור – פרנק מולר.

השעונים יגיעו בתוך אריזה מהודרת, שבתוכה יהיה השעון כמובן, כשעל לוח השעון נמצא קוד QR שהוא בעצם הכתובת הציבורית של הארנק. עוד באריזה נמצא דיסק און קי שמכיל את מפתח האבטחה הפרטי של הארנק שבעצם מאפשר את ביצוע ההעברות מהארנק לארנקים אחרים. לפי אנשי פרנק מולר “ארנק האחסון הקר שבשעון הוא בלתי ניתן לפריצה, כשהוא משתמש במספרים רנדומליים לא קבועים הנוצרים באופן לא מקוון” (TRNG – True Random Numbers Generated).

פרנק מולר מצטרף עם סדרת שעוני האנקריפטו החדשה להובלו, שהשיקה בשנה שעברה את שעון ה-Big Bang Blockchain, לציון עשור להשקת מטבע הביטקוין. הובלו ייצרה 210 יחידות בלבד מהשעון, כמחווה למספר מטבעות הביטקוין המקסימלי שיכולים להיות בעולם (21 מיליון), כשאת השעון ניתן היה לרכוש באמצעות ביטקוין בלבד.

אריזת שעון האנקריפטו של פרנק מולר. מקור - פרנק מולר.
אריזת שעון האנקריפטו של פרנק מולר. מקור – פרנק מולר.

בנוסף, בימים האחרונים קיבלנו דיווח על יצרנית שעוני יוקרה נוספת שעושה שימוש ברעיון מאחורי טכנולוגיית הבלוקצ’יין, וושרון קונסטנטין, שרוצה לתעד את ההיסטוריה של שעונים של החברה באמצעות טכנולוגיית הבלוקצ’יין.

עם זאת, עוד בטרם נמכרה יחידה אחת מהשעון החדש, הוא כבר מעורר מספר בעיות מהותיות. ראשית כל העובדה שהשעון מגיע עם הכתובת הציבורית שלו ועם מפתח האבטחה באותה אריזה. כך שבעצם מתישהו במהלך הדרך, מישהו יכול להחזיק בשני הנתונים הללו בו זמנית ובעצם להמתין לשעה הנכונה ולמשוך מטבעות מהארנק. בעיה נוספת היא מה יקרה כשבעלים של השעון  יחליט שהוא רוצה למכור אותו. הרוכש לעולם לא  יוכל לדעת שהמוכר לא שמר או העתיק איפשהו את מפתח האבטחה ושוב פעם יוכל למשוך את המטבעות הוירטואליים שהוא יחליט לאחסן בארנק.