פרנק מולר היא אחת מיצרניות שעוני היוקרה שמזוהות בעיקר עם ליין שעונים אחד – שעוני ה-Vanguard שלה. עם זאת, לפרנק מולר, שהוקמה בשנת 1991 ומציינת השנה 32 שנים להיווסדה, יש גם סדרות שעונים נוספות בקולקציה שלה, כשאחת הסדרות המעניינות ביותר מהחברה הזאת היא שעוני ה-Cintrée Curvex™, או ליתר דיוק – גוף השעונים המכונה Cintrée Curvex™, גוף שעון שמאופיין בצורה מעוקלת וקווי מתאר ייחודיים. ה-Cintrée Curvex™ הוא אחד מהשעונים האייקוניים של המותג, כשבימים אלו מציגה פרנק מולר שעון חדש בסדרה – פרנק מולר CURVEX™ CX, מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

פרנק מולר CURVEX™ CX – מפרט טכני

השעון החדש של פרנק מולר מגיע כאמור בגוף ה-Cintrée Curvex™ הייחודי של החברה – גוף שעון מעוקל, כשהשעון החדש, ה-CURVEX™ CX, הוא למעשה וריאציה חדשה של גוף השעון האייקוני, כשהוא מעניק טאץ׳ מודרני לשעונים האייקוניים הללו.

הגוף המעוקל האייקוני של הסדרה. מקור - Deployant.
הגוף המעוקל האייקוני של הסדרה. מקור – Deployant.

כחלק מהשדרוגים הללו, פרנק מולר משלבת בגוף השעון החדש זכוכית ספיר המשתרעת עד לצמיד השעון, כשהיא משפרת את הנראות של לוח השעון. הבזל של השעון, שמגיע בנפרד מגוף השעון, מאפשר לחברה לייצר שעונים בשני גוונים ובשילובי חומרים שונים.

פרנק מולר CURVEX™ CX. מקור - Deployant.
פרנק מולר CURVEX™ CX. מקור – Deployant.

לוח השעון מציג את הספרות הערביות המוכרות של המותג, הבולטות מעל ללוח השעון. הספרות מונחות על לוחות שעונים בגוונים שונים (כחול, שחור, לבן-כסוף) עם תבנית גיושה, כשבחלק המרכזי של לוח השעון אנו מוצאים טבעת עגולה חלקה ועליה הסמל של פרנק מולר בחלק העליון שלה והשם CURVEX בחלק התחתון של הטבעת.

תבנית גיושה חדשה ללוח השעון. מקור - Deployant.
תבנית גיושה חדשה ללוח השעון. מקור – Deployant.

מחוגי השעון, או שאולי כדאי ונדייק ונכתוב – שעונים, מגיעים בזהב אדום, עם מילוי של חומר זרחני לשיפור הקריאות של השעונים בתנאי תאורה קשים.

פרנק מולר CURVEX™ CX – מנגנון

כמעט כרגיל אצל פרנק מולר, יצרנית השעונים הזאת ״קמצנית״ בפרטים על בכל הקשור למנגנונים שבהם היא משתמשת בשעונים שלה. מה שאנחנו כן יכולים לספר לכם על המנגנון הוא שמדובר במנגנון אוטומטי, עם רזרבת כוח של 42 שעות.

זכוכית ספיר המשתרעת עד לרצועת השעון. מקור - Deployant.
זכוכית ספיר המשתרעת עד לרצועת השעון. מקור – Deployant.

אז מה חדש בעצם?

כאמור, גוף שעון חדש בסדרת ה-CURVEX של פרנק מולר, עם זכוכית ספיר שמשתרעת עד לצמיד של השעון ומעניקה לשעונים הללו קריאות גבוהה ונוחה יותר ומראה מעוקל אפילו עוד יותר. הסדרה הזאת אולי לא נתפסת כסדרת שעונים אייקונית בעולם השעונים, בין היתר בשל העובדה שמדובר ביצרנית שעונים צעירה יחסית, אבל אין ספק כי מדובר באחת מסדרות השעונים שמציגה גוף שעון קל מאוד לזיהוי, שכמעט ואי אפשר לטעות בו. השעונים החדשים הם למעשה חלק מקולקציה חדשה, שאמורה להפוך לקולקציה יסודית בסדרת ה-CURVEX™ CX.

פרנק מולר CURVEX™ CX. מקור - Deployant.
פרנק מולר CURVEX™ CX. מקור – Deployant.

עבור השעונים החדשים פיתחה פרנק מולר תבנית גיושה (guilloché) חדשה, בהשראת תבנית ה-Clous de Paris (“מסמרי פריז״), כשהגיושה מגיע כשהוא מעוקל-מעוות מעט, כדי להקנות מראה מיוחד של תנועתיות על גבי לוח השעון. הפירמידות הקטנות הללו מחזירות אור מזוויות שונות, כשהן מייצרות אפקט מיוחד כשהן הולכות וגדלות מאמצע לוח השעון ועד לקצה לוח השעון, בפרופורציה מושלמת. בפרנק מולר מספרים כי מחקר ופיתוח רב הושקעו בחישוב ובדיוק התבנית המושלמת של ספירלת ה-Clous De Paris החדשה.

כמה זה עולה לנו?

גם בכל הקשור לתג המחיר של השעונים החדשים, פרנק מולר מתקמצנת בפרטים, כך שאם תרצו לדעת כמה עולים השעונים החדשים, תצטרכו לפנות לאחד הבוטיקים של החברה ולבקש שם פרטים על השעונים. בהודעה שלה לעיתונות על השעונים החדשים פרנק מולר מספרת כי השעונים החדשים יהיו זמינים במספר גדלים ושילובי חומרים שונים. נכון לכתיבת שורות אלו (ה-21 לאוגוסט 2023) פרנק מולר מציגה ארבעה דגמים באתר שלה –

רפרנס CX 36 SC AT 5N 5N, שמגיע עם גוף זהב אדום מלא, לוח גיושה שחור וספרות בזהב אדום, רפרנס CX 36 SC AT 5N TTNRBR, שמגיע עם גוף זהב אדום מלא, לוח גיושה כסוף-לבן וספרות שחורות. שני דגמים נוספים הם רפרנס CX 36 SC AT AC 5N, שמגיע במראה טו-טון, ככל הנראה גוף העשוי מפלדת אל-חלד (או טיטניום) עם בזל זהב אדום, לוח גיושה כסוף-לבן וספרות בזהב אדום ורפרנס CX 36 SC AT AC 5N, שמגיע עם גוף טו-טון, עם לוח כחול וספרות בזהב אדום. שלושת השעונים הראשונים יגיעו עם רצועת עור תנין שחורה, כשהשעון עם הלוח הכחול יגיע עם רצועת עור תנין בצבע כחול כהה.

השורה התחתונה

תוספת נהדרת לסדרת ה-CURVEX™ המיוחדת של פרנק מולר שחבל שלא טורחת לספק לנו קצת יותר פרטים על השעונים שלה, בין אם בהכרזות לעיתונות ובין אם באתר האינטרנט שלה.

למידע נוסף על השעונים החדשים באתר של פרנק מולר.