בשנת 2021 הציגה סייקו סדרת שעונים חדשה בקולקציית הפרסאז׳ שלה – פרסאז׳ סטייל סיקסטיז (Presgae Style 60s). השעונים בסדרה היו מחווה לשעון ה-Crown כרונוגרף משנת האגדי משנת 1964 – שעון הכרונוגרף היפני הראשון, שהיה בעל השפעה עצומה על תעשיית השעונים כולה. בימים אלו מרחיבה סייקו בצורה שקטה את סדרת השעונים הזאת, עם קולקציה חדשה – פרסאז׳ סטייל סיקסטיז רואד טריפ GMT, עם שלושה שעונים חדשים, בהשראת מכוניות קלאסיות משנות השישים של המאה הקודמת. מוזמנים להכיר אותם ביחד איתנו.

פרסאז׳ סטייל סיקסטיז רואד טריפ GMT – מפרט טכני

שלושת השעונים החדשים של סייקו מגיעים בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 40.75 מ״מ ובעובי של 13.01 מ״מ. השעונים מגיעים עם בזל אלומיניום ועליו תצוגת 24 שעות בפונט וינטאג׳י, כשהשעונים עמידים למים בעומק של עד ל-50 מטרים.

פרסאז׳ סטייל סיקסטיז רואד טריפ GMT. מקור - סייקו.
פרסאז׳ סטייל סיקסטיז רואד טריפ GMT. מקור – סייקו.

סייקו משיקה כאמור שלושה שעונים חדשים בסדרה. ה-Petrol Blue מגיע עם לוח בגוון כחול-בנזין בעיצוב וינטאג׳י, עם מחוות לשעון ה-Crown כרונוגרף האייקוני.

דגם ה-Petrol. מקור - סייקו.
דגם ה-Petrol. מקור – סייקו.

על הלוח אנו מוצאים  טבעת כהה יותר, עליה ״מונחים״ האינדקסים של השעון – אינדקסים מלבניים דקים כפולים בכל שעה, מלבד השעה 12, המגיעה עם שלושה מלבנים. בשעה 3 אנו מוצאים חלונית תאריכון. מחוגי השעות, הדקות ומחוג ה-GMT מגיעים עם מילוי לומינובה בצבע לבן. הבזל מגיע בצבע שחור ועליו ספרות בצבע לבן.

פרסאז׳ סטייל סיקסטיז רואד טריפ GMT. מקור - סייקו.
פרסאז׳ סטייל סיקסטיז רואד טריפ GMT. מקור – סייקו.

דגם ה-Stone מגיע עם לוח לבן בגימור מחוספס, עם טבעת אפורה בהירה על הלוח.

דגם ה-Stone. מקור - סייקו.
דגם ה-Stone. מקור – סייקו.

מחוגי השעות והדקות מגיעים עם סופר לומינובה בגוון קרמי, בעוד מחוג ה-GMT n מגיע בצבע חום. הבזל של השעון מגיע בצבע שחור-חום ועליו ספרות בגוון קרמי.

פרסאז׳ סטייל סיקסטיז רואד טריפ GMT. מקור - סייקו.
פרסאז׳ סטייל סיקסטיז רואד טריפ GMT. מקור – סייקו.

השעון השלישי בסדרה, דגם ה-Fume, מגיע עם לוח חום-כהה, אינדקסים ומחוגים בצבע זהב, עם מחוגים מוזהבים ומילוי סופר לומינובה לבן. הטבעת הפנימית מגיע בגוון חום כהה יותר, כשהבזל של השעון מגיע בגוון חום כהה ועליו ספרות מוזהבות.

שני הדגמים האחרונים, ה-Fume וה-Stone יגיעו עם רצועות עור בסגנון מירוצים, בעוד דגם ה-Petrol Blue יגיע עם צמיד העשוי מפלדת אל-חלד.

פרסאז׳ סטייל סיקסטיז רואד טריפ GMT – מנגנון

סייקו משלבת בשלושת השעונים את קליבר 4R34 שלה. קליבר 4R34 הוא מנגנון אוטומטי הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 41 שעות.

המנגנון בגב השעונים. מקור - סייקו.
המנגנון בגב השעונים. מקור – סייקו.

את המנגנון ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון, כשסייקו לא טורחת יותר מדי בעיטורים שלו.

אז מה חדש בעצם?

כאמור, שלושה דגמי שעוני GMT חדשים בסדרת הפרסאז׳ סטייל של סייקו, שמביאים איתם עיצוב וינטאג׳י בהשראת מכוניות קלאסיות משנות השישים של המאה הקודמת.

כמה זה עולה לנו?

סייקו משיקה כאמור שלושה שעונים חדשים בסדרה –

  • רפרנס SSK009J1 – דגם ה-Petrol Blue שיגיע עם צמיד העשוי מפלדת אל-חלד.
  • רפרנס SSK011K1 – דגם ה-Stone שיגיע עם רצועת עור בסגנון מירוצים בצבע שחור.
  • רפרנס SSK013J1 – דגם ה-Fume שיגיע עם רצועת עור בסגנון מירוצים בצבע חום.

כל שלושת השעונים יגיעו עם תג מחיר זהה, של כ-730 דולרים אמריקאיים (המחירים לשעונים הללו התפרסמו בבריטניה בלבד, שם הם מתומחרים ב-580 פאונד). השעונים צפויים להגיע למשווקים המורשם של סייקו מסביב לעולם בימים הקרובים.

פרסאז׳ סטייל סיקסטיז רואד טריפ GMT. מקור - סייקו.
פרסאז׳ סטייל סיקסטיז רואד טריפ GMT. מקור – סייקו.

השורה התחתונה

צריך להתאמץ ממש כדי למצוא משהו רע להגיד על השעונים של סייקו וצריך להתאמץ הרבה יותר קשה כדי למצוא משהו רע להגיד על שעוני הרואד טריפ GMT החדשים של סייקו. שלושה שעוני GMT במראה וינטאג׳י עם נגיעות מודרניות, מנגנון אמין מבית סייקו (כמו כל המנגנונים של החברה) ובעיקר תג מחיר הגיוני, גם בתקופות של מיתון עולמי.

לעמוד הקולקציה באתר של סייקו.