סייקו ערכה בשבוע שעבר מסיבת עיתונאים מקוונת בה הציגה דגמים חדשים ורענון לסדרות שעונים שונות של החברה. בשבועות הקרובים נסקור כמה מהשעונים והסדרות הללו כאן בווטשגורו. את סדרת הכתבות הללו אנו פותחים עם כתבה על אחת הסדרות החדשות יחסית של החברה שזכתה לרענון מקיף, שנתיים בלבד לאחר השקתה. סייקו פרסאז׳ Sharp Edged 2022, מוזמנים להצטרף אל הגורו.

סייקו פרסאז׳ Sharp Edged 2022 – קצת רקע 

כאמור, סדרת הפרסאז׳ Edged של סייקו הושקה לפני כשנתיים, אך כבר הצליחה לבסס את מקומה בעולם השעונים, הודות לשילוב נהדר בין טכניקות ייצור השעונים המכאניים המסורתית עם הסגנון היפני המודרני המובהק של סייקו. שעוני הסדרה מציעים אסתטיקה יפנית עדינה, עם עיצובים זוויתיים ומשדרי עוצמה לגופי השעונים.

עם תחילתה של שנת 2022, סייקו משיקה חמישה שעונים חדשים בסדרה. כל אחד מהשעונים הללו מציג היבט חדש של ייצור שעונים מכאניים אצל סייקו ומציע נקודת מבט חדשה על התרבות היפנית. שעון אחד הוא שעון GMT. שני שעונים נוספים כוללים מנגנון לב פתוח חדש ושניים נוספים מציגים לוח מרובה מחוגים, עם תצוגת רזרבת כוח, לצד תצוגת יום ותאריך.

כמו כל השעונים הנוכחיים בסדרת הפרסאז׳ Edged, גם כאן נראה לוחות שעונים עם ה-Asanoha – דפוס עלי הקנבוס, ששימש בבדים יפניים מאז תקופת ההיאן (Heian), לפני מעל לאלף שנים. הדפוס הזה זוכה לפופולריות מתמשכת הודות לעובדה שצמח האסנוהא נתפס ביפן כסמל לבריאות וחיוניות, הודות לטבע החזק והצמיחה המהירה במיוחד שלו.

שעון GMT במהדורה מוגבלת

השעון הראשון בסדרה הוא כאמור שעון GMT. השעון מגיע במהדורה מוגבלת של 900 יחידות. הוא יהיה זמין לרכישה במהלך חודש יולי הקרוב בבוטיקים של סייקו ומשווקים נבחרים מסביב לעולם.

שעון ה-GMT החדש בסדרה. מקור - watchilove.
שעון ה-GMT החדש בסדרה. מקור – watchilove.

השעון מתאפיין בלוח בגוון כחול, שכפי שאתם מתארים לעצמכם, כמו תמיד אצל סייקו – לא בוחרים סתם גוון. הגוון הכחול שנבחר הוא הגוון הכחול שבו משתמשים אמני ה-Ukiyoe לתאר את הר פוג׳י בקיץ. סייקו משתמשת בגוון הכחול של לוח השעון גם לבזל הקרמי של השעון עם תצוגת ה-GMT.

פרסאז׳ Sharp Edged 2022. מקור - watchilove.
פרסאז׳ Sharp Edged 2022. מקור – watchilove.

השעון מגיע עם לוח קריא במיוחד, עם תצוגת רזרבת כוח המשולבת בין השעות 9 ל-10 בלוח השעון. בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר 6R64, מנגנון GMT הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה, עם רזרבת כוח של 45 שעות. השעון יגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 42.2 מ״מ ובעובי של 13.7 מ״מ. תג המחיר שלו עומד על 1,540 אירו.

גוף שעון חדש

ארבעת השעונים הנוספים בסדרת הפרסאז׳ Edged 2022 מגיעים עם גוף שעון חדש. גוף השעון החדש שומר על המראה העוצמתי והזוויתי של גוף השעון המוכר בסדרה, כשהוא מוסיף אלמנט של גימור מלוטש בין המשטח העליון והצדדים של השעון. התוספת הזאת מעניקה ניצוץ חדש לשעוני הסדרה. בנוסף, סייקו מצמצמת מעט את גוף השעון, מה שמעניק לו מראה אלגנטי יותר.

סייקו פרסאז׳ Sharp Edged 2022 – שעוני לב פתוח

שניים מהשעונים החדשים בסדה יגיעו עם קליבר 6R38, מנגנון חדש בסדרת ה-6R שחושף בפני עונדי השעונים את מנגנון הבריחה, דרך פתח בשעה 9 בלוח השעון. המנגנון, הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה, מספק רזרבת כוח של 70 שעות.

סייקו פרסאז׳ sharp edged 2022 - שעון ה-Open Heart. מקור - watchilove.
סייקו פרסאז׳ sharp edged 2022 – שעון ה-Open Heart. מקור – watchilove.

שני השעונים החדשים מגיעים בגוף כאמור בגוף השעון החדש. הקוטר שלו עומד על 40.2 מ״מ והוא בעובי של 11.8 מ״מ. גוף השעון עשוי כמובן מפלדת אל-חלד.

רפרנס SPB309. מקור - watchilove.
רפרנס SPB309. מקור – watchilove.

גם כאן, סייקו בוחרת בשני גוונים עם משמעות ללוחות השעונים. גוון אחד הוא ה-Shironeri (שירונרי) – הגוון הלבן של משי שלא עבר הלבנה. הגוון השני הוא ה-Aisumi (אייסומי) – גוון הכחול אינדיגו.

רפרנס SPB311. מקור - watchilove.
רפרנס SPB311. מקור – watchilove.

תג המחיר של השעונים הללו עומד על 1,000 אירו.

שני שעונים עם תצוגה מרובת ידיים

שני השעונים הנוספים בסדרה הם שעונים עם תצוגה מרובת ידיים. כלומר, במקום להציג יום ותאריך באמצעות גלגל מסתובב, סייקו משלבת לוח בשעון ומחוג המצביע על היום (בשעה 3) והתאריך (בשעה 6). מחוג נוסף בצד שמאל בלוח השעון מציג את מד רזרבת הכוח של המנגנון.

סייקו פרסאז׳ Sharp Edged 2022 - תצוגת יום, תאריך ורזרבת כוח. מקור - watchilove.
סייקו פרסאז׳ Sharp Edged 2022 – תצוגת יום, תאריך ורזרבת כוח. מקור – watchilove.

סייקו משלבת בשעונים הללו את קליבר 6R21 שלה. מנגנון הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 45 שעות. גם השעונים הללו יגיעו כאמור עם גוף השעון החדש של סייקו לשעוני הסדרה. תג המחיר שלהם עומד על 1,100 אירו.

רפרנס SPB307. מקור - watchilove.
רפרנס SPB307. מקור – watchilove.

גם כאן סייקו משתמשת בצבעים עם משמעות – הצבע הלבן נקרא Geppaku, כשהוא מייצג את הלבן של הירח המלא. הצבע השחור נקרא – Kuritobi, הצבע של העפיפון השחור היפני.

רפרנס SPB305. מקור - watchilove.
רפרנס SPB305. מקור – watchilove.

למעבר לאתר של סייקו.