ממשיכים עם סקירת ההשקות מתערוכת Watches & Wonders, אותן פתחנו עם ההכרזה של רולקס על שעון ה-GMT MASTER II החדש שלה. השעון הבא שנכיר מגיע מיצרנית השעונים היוקרתית ביותר בעולם – פטק פיליפ, שמציגה שעון שהוא ביטוי נהדר ל-DNA של החברה – פרפטואל קלנדר 5320G-011 עם לוח ורד מוזהב. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו. 

פרפטואל קלנדר 5320G-011 – מפרט טכני

השעון החדש של פטק פיליפ מגיע עם גוף העשוי מזהב לבן. הקוטר של השעון עומד על 40 מ״מ והעובי שלו הוא 11.13 מ״מ. המאפיין הבולט ביותר בגוף השעון הוא הרגליים של השעון, שמגיעות בתצורת שלוש-שכבות או שלוש-קומות. את העיצוב הזה לוקחת פטק פיליפ משעון של החברה משנת 1945.

פרפטואל קלנדר 5320G-011. מקור - timeandwatches.
פרפטואל קלנדר 5320G-011. מקור – timeandwatches.

מאחורי זכוכית הספיר של השעון אנו מוצאים את הלוח החדש של השעון. לוח בגוון בז׳-קרם, או כמו שפטק פיליפ קוראת לו – Rose Gilt – ורד מוזהב. 

גוון חדש ללוח השעון. מקור - timeandwatches.
גוון חדש ללוח השעון. מקור – timeandwatches.

השעון הוא שעון עם לוח שנה נצחי, שמגיע בתצורה המוכרת שבה משתמשת פטק פיליפ מאז שנת 1941 לשעוני לוח השנה הנצחיים שלה. תצוגת יום וחודש מתחת לשעה 12 בלוח השעון. תצוגת תאריכון בשעה 6 בלוח השעון, כשבתוכה משלבת פטק פיליפ תצוגת מצב ירח. 

פרפטואל קלנדר 5320G-011. מקור - timeandwatches.
פרפטואל קלנדר 5320G-011. מקור – timeandwatches.

השעון מגיע עם לוח קריא במיוחד, הודות לשימוש בספרות ערביות גדולות והעובדה שלוח השעון נקי במיוחד, כשהספרות, האינדקסים ומחוגי השעות והדקות מגיעים עם תאורת סופר לומינובה. 

תאורת סופר לומינובה עם לוח קריא במיוחד. מקור - timeandwatches.
תאורת סופר לומינובה עם לוח קריא במיוחד. מקור – timeandwatches.

אם תשימו לב, לוח השעון מסתיר שני חלוניות עגולות קטנות, החלונית הראשונה, בין השעות 4 ל-5 מציגה את הספרות 1,2,3,4. באמצעות הספרות הללו מציינת פטק פיליפ האם מדובר בשנה מעוברת או רגילה. החלונית השניה מסתתרת בין השעות 7 ל-8. באמצעותה מסמלת פטק פיליפ האם מדובר בשעות היום או הלילה. 

פרפטואל קלנדר 5320G-011 – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר 324SQ של פטק פיליפ. מנגנון אוטומטי יפהפה אותו ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון. 

המנגנון מבעד לגב השעון. מקור - timeandwatches.
המנגנון מבעד לגב השעון. מקור – timeandwatches.

המנגנון מגיע עם רוטור העשוי מזהב אדום 21 קראט. הוא פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומכיל רזרבת כוח של 35 עד 45 שעות עבודה. 

המנגנון מבעד לגב השעון. מקור - timeandwatches.
המנגנון מבעד לגב השעון. מקור – timeandwatches.

אז מה חדש בעצם?

בשנת 2017 הציגה פטק פיליפ את שעון לוח השנה הנצחי שלה עם גוף העשוי מזהב לבן עם לוח בגוון קרם. השנה מרחיבה פטק פיליפ את דגמי הזהב הלבן בסדרה, עם השעון החדש. שעוני לוח השנה הנצחיים של פטק פיליפ יודעים כמובן להציג את התאריך הנכון בכל חודש וחודש, כולל תצוגת היום ה-29 בחודש פברואר בשנה מעוברת. 

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של פטק פיליפ, רפרנס 5320G-011, יגיע עם רצועת עור תנין בגוון שוקולד. תג המחיר של השעון עומד על 86,070 אירו. 

פרפטואל קלנדר 5320G-011. מקור - timeandwatches.
פרפטואל קלנדר 5320G-011. מקור – timeandwatches.

השורה התחתונה

אנחנו לא באמת יודעים מה ההבדל בין הגוון החדש של לוח השעון ללוח סלמון, אבל אתם יודעים מה – זה לא באמת משנה. עם לוח סלמון או עם לוח ״ורד מוזהב״, שעוני לוח השנה הנצחיים של פטק פיליפ נראים פשוט נהדר. תג המחיר של השעון אולי היה נשמע לנו גבוה בעבר. אבל מבט חטוף במחירים של שעוני רולקס מזהב לבן וזהב אדום בשוק היד השנייה מעמיד באור הרבה יותר חיובי את התמחור של פטק פיליפ, כשאתם יודעים מה? הוא אפילו נראה לנו פתאום זול עבור שעון שכזה … 

למעבר לאתר של פטק פיליפ.