שעון הפיפטי פטומס של בלנקפיין הוא אחד משעוני הצלילה האייקוניים ביותר בעולם וזוכה לפופולריות רבה בקרב חובבי שעונים ברחבי העולם. לאחרונה הודיעה בלנקפיין על רענון קטן לשעונים בסדרה, כשהיא מציגה צמיד טיטניום חדש לפיפטי פטומס, או ליתר דיוק, לשני שעונים מקולקציית הפיפטי פטומס, הפיפטי פטומס אוטומטיק (Fifty Fathoms Automatique) והפיפטי פטומס גרנדה דייט (Fifty Fathoms Grande Date).

צמיד טיטניום חדש לפיפטי פטומס

הודות לעיצוב האוונגרדי של הפיפטי פטומס, החל מסמני השעה הגדולים והמחוגים שלו עם התאורה הזרחנית, הקשיחות של השעון, העמידות שלו בפני מים והבזל המסתובב המאובטח, הפיפטי פטומס הפך לשעון הצלילה שהפך לאמת המידה לתעשיית השעונים כולה עם השקתו בשנת 1953.

צמיד טיטניום חדש לפיפטי פטומס. מקור - TimeandWatches.
צמיד טיטניום חדש לפיפטי פטומס. מקור – TimeandWatches.

מלבד החלוציות של בלנקפיין בתחום שעוני הצלילה, החברה נחשבת גם לחלוצה בכל הקשור לשימוש בטיטניום בתעשיית השעונים. בתחילת שנות השישים של המאה הקודמת החברה ייצרה סדרה מיוחדת של שעוני MIL-SPEC II עבור צוותים של מסלקי מוקשים ימיים של הצי האמריקני. גוף השעונים הללו היה עשוי מכסף-ניקל – נחושת לא מגנטית, עם סגסוגת אבץ וניקל, כשהשעונים היו מצוידים בגב העשוי מטיטניום.

צמיד טיטניום חדש לפיפטי פטומס. מקור - TimeandWatches.
צמיד טיטניום חדש לפיפטי פטומס. מקור – TimeandWatches.

כמו הבחירה בכל אחד מהסמנים העיצוביים המזוהים כל כך של שעוני הפיפטי פטומס, הבחירה בטיטניום הייתה קודם כל מסיבות פרקטיות, כשבלנקפיין בוחרת להשתמש בו ככל הנראה בגלל ההתנגדות הגדולה יותר שלו ללחץ, מה שהגביר את העמידות למים של השעונים הללו.

צמיד טיטניום חדש לפיפטי פטומס. מקור - TimeandWatches.
צמיד טיטניום חדש לפיפטי פטומס. מקור – TimeandWatches.

כאמור, בלנקפיין תציע צמיד טיטניום חדש שיהיה זמין לשני שעונים מקולקציית הפיפטי פטומס – הפיפטי פטומס Automatique והפיפטי פטומס Grande Date. את הדגמים הללו ניתן היה להשיג בעבר עם צמיד נאטו או צמיד בד מפרש בלבד אך כעת הם זמינים עם צמיד מעודן מאוד העשוי מטיטניום.

תהליך ייצור מורכב

בלנקפיין השקיעה מאמצים רבים בפיתוח הצמיד החדש. תהליך הייצור שלו כולל תהליכי הרכבה וגימור תובעניים במיוחד, שאמורים להבטיח את העמידות, החוזק והאמינות שלו. חוליות הצמיד, אשר עוברות הברשה ידנית בגימור סאטן, מחוברות באמצעות סיכות רוחביות. צורת חיבור זו מבטיחה גמישות ותצורה נזילה יותר של הצמיד, מה שמבטיח התאמה מושלמת על פרק כף היד של עונדי השעונים עם הצמידים החדשים.

קליבר 1315 של בלנקפיין. מקור - TimeandWatches.
קליבר 1315 של בלנקפיין. מקור – TimeandWatches.
קליבר 6918B של בלנקפיין. מקור - TimeandWatches.
קליבר 6918B של בלנקפיין. מקור – TimeandWatches.

שני השעונים החדשים יגיעו עם גוף העשוי מטיטניום בקוטר של 45 מ”מ ועם עמידות למים בעומד של עד ל-300 מטרים. בתוך דגם ה-Grande Date נמצא את קליבר 6918B של בלנקפיין, בעוד בדגם ה-Automatique נמצא את קליבר 1315, שניהם מנגנוני אינהאוס של בלנקפיין, עם רזרבת כוח מרשימה של 120 שעות.

דגם ה-Automatique עם לוח כחול. מקור - TimeandWatches.
דגם ה-Automatique עם לוח כחול. מקור – TimeandWatches.
תהליך ייצור מיוחד מבטיח גמישות יוצאת דופן לצמיד החדש. מקור - TimeandWatches.
תהליך ייצור מיוחד מבטיח גמישות יוצאת דופן לצמיד החדש. מקור – TimeandWatches.

שעון הפיפטי פטומס Automatique עם צמיד הטיטניום החדש יהיה זמין בשתי גרסאות – עם לוח שחור (רפרנס 501-12B30-98) או עם לוח כחול (רפרנס 5015-12B40-98), בעוד שעון הפיפטי פטומס Grande Date עם צמיד הטיטניום החדש, רפרנס 5015-12B40-98, יגיע עם לוח שחור.

למעבר לאתר של בלנקפיין.