קצת לפני שאנחנו צוללים אל מבול ההשקות, החדשות והעדכונים מתערוכת Watches & Wonders, הגיע הזמן להיזכר בשעון שכמעט ועבר לנו מתחת לרדאר. בחודש ינואר השנה השיקה אוריס שעון חדש בסדרת הקארל בראשיר שלה. סדרה שהפכה לשם נרדף לשעוני ברונזה ומהווים מחווה נפלאה לצוללן האגדי ופורץ הדרך. השעון החדש – קארל בראשיר קליבר 401, מגיע עם מנגנון האינהאוס החדש של אוריס. הגורו צלל לבדוק אותו.

קארל בראשיר קליבר 401 – מפרט טכני

השעון החדש מגיע בגוף העשוי מברונזה בקוטר של 40 מ”מ. המתכת הזאת הפכה למזוהה כל כך עם בראשיר וליתר דיוק עם ציוד הצלילה שבו השתמש באמצע המאה הקודמת.

קארל בראשיר קליבר 401. מקור - TimeandWatches.
קארל בראשיר קליבר 401. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם לוח בצבע כחול, עם אינדקסי שעה ומחוגים בצבע זהב. מלבד השעות 3,6,9 ו-12, אוריס בחרה באינדקסי שעות עגולים בלוח השעון. בשעות 3 ו-6 אנו מוצאים אינדקסי שעה מלבניים ובשעה 12 אינדקס שעה בצורת משולש הפוך.

לוח שניות קטן בשעה 6 בלוח השעון. מקור - TimeandWatches.
לוח שניות קטן בשעה 6 בלוח השעון. מקור – TimeandWatches.

בשעה 6 אוריס שילבה לוח שניות קטן. מסביבו הכיתוב WATER RESISTANT 10BAR/100METERS ומתחתיו הכיתוב SWISS MADE. בלוח השניות עצמו אוריס שילבה את הכיתוב 5 ימים (DAYS), אליו תיכף נגיע.

רצועת נאטו כחולה עם פס זהב במרכזה. מקור - TimeandWatches.
רצועת נאטו כחולה עם פס זהב במרכזה. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם זכוכית ספירכיפתית עם ציפוי אנטי רפלקטיבי בחלק הפנימי שלה. אוריס משווקת את השעון עם רצועת נאטו כחולה עם פס זהב דק במרכזה.

קארל בראשיר קליבר 401 – מנגנון

בשעון החדש שילבה אוריס את קליבר 401. מדובר כמובן במנגנון המבוסס על קליבר 400 החדש של אוריס. מנגנון הדגל של החברה שמגיע עם רזרבת כוח של 5 ימים. המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה והוא מגיע עם 24 אבני חן בתוכו. ההבדל בין קליבר 401 לקליבר 400 הוא כמובן מחוג השניות. בעוד בקליבר 400 אנו מוצאים מחוג שניות מרכזי, בקליבר 401 אנו מוצאים מחוג שניות קטן בשעה 6 בלוח השעון.

גב השעון עם הסלוגן של בראשיר. מקור - TimeandWatches.
גב השעון עם הסלוגן של בראשיר. מקור – TimeandWatches.

אז מה חדש בעצם?

מהודרה נוספת מבית אוריס במחווה לצוללן האגדי קארל בראשיר והפעם הראשונה שאוריס מציגה גרסה נוספת של קליבר 400 שלה. כפי שציינו לאחרונה, היינו שמחים לראות את אוריס משתמשת יותר ויותר בקליבר הזה בשעונים שלה ולא שומרת אותו רק לשעון אחד. כנראה שמישהו באוריס עוקב אחרי הגורו.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש, רפרנס 01 401 7764 3185-Set מגיע במהדורה מוגבלת של 2,000 יחידות. על גב השעון המוצק נמצא את מספר השעון בסדרה. עוד על גב השעון – הסלוגן של בראשיר – ‘It’s not a sin to get knocked down, it’s a sin to stay down’ – זה לא חטא ליפול למטה. זה חטא להשאר למטה. במרכז הלוח אנו מוצאים את קסדת הצוללנים של אוריס. השעון מגיע במחיר של 3,900 פרנקים שוויצריים.

קארל בראשיר קליבר 401. מקור - TimeandWatches.
קארל בראשיר קליבר 401. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

שעון נהדר נוסף של אוריס במחווה לקארל בראשיר. מה שהגורו בעיקר לוקח מכאן זה את השימוש בקליבר 401, גרסה של קליבר 400. היינו רוצים כאמור לראות את אוריס משתמשת במנגנון הזה בשעונים נוספים שלה. למעשה, היינו שמחים אם אוריס הייתה משלבת אותו בכל ליין השעונים שלה. בכל מה שקשור לשימוש בברונזה, נדמה כי אוריס הפכה לאחת החברות המובילות בתחום זה בשנים האחרונות. עם שעונים כמו הקארל ברשיר, אין לנו התנגדות לראות עוד שעונים כאלו.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של אוריס.