תערוכת SIHH 2019 כבר אוטוטו כאן ויצרניות השעונים ממשיכות לטפטף לנו שעונים חדשים ודגמים חדשים שצפויים להגיע אלינו במהלך התערוכה. העדכון האחרון מגיע אלינו ממון בלאן, שמשיקה זוג שעוני כרונוגרף, בסדרת שעוני ה-Star Legacy Nicolas Rieussec. השעונים החדשים מצטרפים לשעוני ה-Star Legacy Nicolas Rieussec שהחברה השיקה בשנה שעברה, אז הציגה מון בלאן זוג שעונים בגוף מפלדת אל-חלד עם לוח לבן-כסוף, כשהשעונים החדשים בסדרה מגיעים עם גוף עגול בקוטר של 44.8 מ”מ העשוי מזהב אדום ופלדת אל-חלד, עם לוח בגוון שחור-פחם ורצועות עור תנין שחורות תואמות.

סדרת שעוני הכרונוגרף של מון בלאן ה-Star Legacy Nicolas Rieussec, מגיעים כמחווה של יצרנית השעונים ליצרן השעונים הצרפתי ניקולאס ריושק, שרשם פטנט על שעון ה-“Inking Chronograph” הראשון בעולם, שעון ששימש לתזמון מירוצי סוסים, כשהוא הכיל טיפת דיו ששימשה כסימן לזמן שחלף בקומפליקציית הכרונוגרף. השעון של ריושק היה בעצם, באופן מילולי – “רושם זמן” (Time Writer) ובתרגום מילולי נוסף, הפעם ליוונית, כרונוגרף, שילוב המילים “כרונוס” (זמן) ו-“גרפין” (לרשום).

שעון מון בלאן כרונוגרף Star Legacy Nicolas Rieussec. מקור - מון בלאן.
שעון מון בלאן כרונוגרף Star Legacy Nicolas Rieussec. מקור – מון בלאן.

שעוני הכרונוגרף החדשים של מון בלאן בסדרת ה-Star Legacy Nicolas Rieussec מגיעים עם סימן ההיכר של הסדרה, שתי דיסקיות מסתובבות המסודרות בצורה אופקית על גבי לוח השעון, אחת למדידת הכרונוגרף של 60 שניות והשניה למדידת הכרונוגרף של 30 דקות, שנמצאות מתחת ללוח עגול. מון בלאן שילבה גבהים שונים ללוח השעון ולוחות הכרונוגרף, כדי ליצור אפקט תלת-ממדי.

שעון מון בלאן Star Legacy Nicolas Rieussec. מקור - מון בלאן.
שעון מון בלאן Star Legacy Nicolas Rieussec. מקור – מון בלאן.

כמו השעונים הקודמים בסדרה, גם כאן מון בלאן נשארת נאמנה לליין העיצובי, שכולל ספרות ערביות דקות, המוקפות במסגרת דמויית מסילת רכבת, מחוגי שעה ודקות בצורת עלים, גימור azuré במרכז הלוח ועיטורי “filet sauté” guilloché” מסביב ללוח שמשלימים את המראה הייחודי כל כך של השעון. מחוון התאריך מופיע בשעה 6 של השעון, כשהוא מודגש עם לוחית המחוזקת ללוח השעון עם 2 ברגים.

שעון מון בלאן Star Legacy Nicolas Rieussec
שעון מון בלאן Star Legacy Nicolas Rieussec. מקור – מון בלאן.

שני השעונים מגיעים עם מנגנון זהה, קליבר כרונוגרף MB R200 של מון בלאן, מנגנון אוטומטי אותו ניתן לראות דרך זכוכית הספיר בגב השעון, כשהוא פועל בתדר של 4 הרץ (28,800 פעימות לשעה), עם רזרבת כוח של 72 שעות.

שעון מון בלאן דגם Star Legacy Nicolas Rieussec
שעון מון בלאן Star Legacy Nicolas Rieussec. מקור – מון בלאן.

שעוני המון בלאן מסדרת ה-Star Legacy Nicolas Rieussec מגיעים עם עמידות למים בעומק של עד ל-30 מטרים ומגיעים עם תקן ה-Laboratory Test 500 של מון בלאן, כשמון בלאן שילבה בשעונים רצועות עור עדינות שעוצבו במפעלי Montblanc Pelletteria שבפירצה, איטליה. הגורו ינצל הזדמנות זו להזכיר לכם כי מון בלאן היא בין היצרניות היחידות כיום, שמייצרות בעצמן, “אינהאוס”, את רצועות העור של שעוניה.

הדגם שמגיע עם גוף פלדת האל-חלד, רפרנס 119954 מגיע במחיר של 7,450 יורו, כשגרסת הזהב אדום, רפרנס 119964, מגיעה במחיר של 20,000 יורו. מון בלאן צפויה להשיק רשמית את שני השעונים במהלך תערוכת SIHH והם יהיו זמינים לרכישה מיד לאחר התערוכה.

לאתר מון בלאן העולמי