25 שנה חלפו מאז שוולטר לנגה וגונטר בלומיין לקחו את הרכבת מזרחה לגלסהוטה והחזירו לחיים את החברה שהסבא רבא של לנגה בנה 145 שנה קודם: א. לנגה אנד סונה (A. Lange & Söhne), כפי שספרנו לכם בסקירת שענות היוקרה הגרמניתלמעשה, חלפו 28 שנה מאז המסע של גונטר ובולמיין לגלסהוטה (1991), אבל עברו 3 שנים תמימות בין הזמן שבו הוקמה החברה מחדש, ועד אשר היא השיקה את השעון הראשון שלה (1994).

A. Lange sohne 1 25th anniversary edition front
א. לנגה 1 – מהדורת 25 שנים (מקור: אתר א. לנגה הרשמי)

לקראת תערוכת SIHH הקרובה, חשפה החברה שעון שמהווה מחווה לשעון הזכור ההוא. לא עניין של מה בכך, כי השעון ההוא הזניק את החברה בבת אחד לצמרת יצרני השעונים בעולם. השעון המקורי נבנה למעשה על לוח שחולק לתשעה חלקים עיצוביים, בהברקה עיצובית שנלמדת עד היום בבתי ספר לעיצוב. תקצר היריעה מלהסביר כמה הוא היה מיוחד, וכמה הוא קבע את הדי.אנ.איי של אחת החברות היחידות בעולם, כזאת שנותנת פייט ליצרניות העילית המוכרות, כמו פטק פיליפ (Patek Philippe) או אודמר פיגה (Audemars Piguet), גם ברמת הגימור, גם באיכות, וגם במסורת.

A. Lange sohne 1 25th anniversary edition
המהדורה המיוחדת של ה-“לנגה 1” (מקור: אתר א. לנגה הרשמי)

אז מה יש לנו בלנגה 1, רפרנס 191.066 ? או Lange 1 – 25th Anniversary כפי שהוא נקרא באופן רשמי? קוטר הקייס הוא 38.5 מ״מ – קוטר קלאסי לשעון דרס, והוא עשוי מזהב לבן. עובי הקייס דק יחסית – 10.7 מ”מ. הלוח אפור-כסוף, והמחוגים עוברים תהליך שריפה ייחודי שמעניק להם את צבעם ה-“מוכחל”. השעון מצויד בכתר בשעה 3 ובלחצן בשעה 10, שמטרתו להעביר את התאריך בחודשים בהם אין 31 ימים. התאריכון מכיל שתי ספרות נפרדות, גדולות וברורות, כמקובל בחברה, ומתחתיו – מד רזרבת כוח.

A. Lange sohne 1 25th anniversary edition rear
גב השעון הייחודי (מקור: אתר א. לנגה הרשמי)

במבט ראשון, גב השעון אינו חשוף כנהוג, אלא בעל תחריט מרשים של משרדי החברה ושמם של שני המייסדים משני צידי התחריט. אך מבט נוסף מגלה שבלחיצה קלה התחריט מתרומם – וחושף גב חשוף כמיטב המסורת הגרמנית. מנגנון המכוסה ברובו על ידי לוח מעוטר ומרשים. המנגנון המרשים שהמאחורי הלוח מאפשר 72 שעות רזרבה ונהנה מ-43 אבנים וקצב של 21,600 פעימות בשעה. השעון ייוצר ב-250 עותקים בלבד, וצפוי לעלות כ-43,700 יורו.

A. Lange sohne 1 25th anniversary edition rear calibre
המנגנון של ה-“לנגה 1” במהדורתו החדשה (מקור: אתר א. לנגה הרשמי)