יצרנית שעוני היוקרה השוויצרית לונג’ין אולי מתקשרת לרבים מאיתנו עם שעונים שוויצריים, באיכות גבוהה ובתג מחיר נגיש יחסית, אבל לחברה יש מורשת עשירה ורבת שנים בייצור שעונים, כשאחד התחומים הבולטים בהם החברה הצליחה להטביע את חותמה הוא תחום שעוני התעופה. ב-20 למאי 1927 המריא הטייס האגדי צ’רלס לינדברג משדה התעופה רוזוולט שבניו יורק כשהיעד שלו הוא שדה התעופה לה בורג’ה שבפריז. שלושים ושלוש וחצי שעות לאחר מכן לינדברג משלים את המשימה שלו והופך בכך לראשון שמשלים טיסת סולו טרנס-אטלנטית. זמן קצר לאחר אותה טיסה, לינדברג החל בשיתוף פעולה עם לונג’ין במטרה לפתח שעון שיענה על הצרכים של טייסים באותן שנים והתוצאה היא ה-Longines Hour Angle, אחד משעוני התעופה האייקוניים ביותר בעולם. לונג’ין ממשיכה את המורשת שלה בתחום זה עם השקת קולקציה חדשה – לונג’ין ספיריט, אשר משלבת בין התכונות המסורתיות של שעוני תעופה ובין עיצוב עכשווי עם נגיעות מודרניות.

לונג’ין ספיריט – מפרט טכני

לונג’ין משיקה שלושה דגמי שעונים בעלי שלושה מחוגים (שעה, דקות ותאריך) בקוטר של 40 מ”מ ו-42 מ”מ ודגם כרונוגרף בקוטר של 42 מ”מ. השעונים כולם מגיעים עם מאפיינים מסורתיים של שעוני תעופה – כתר גדול, מחוגים גדולים עם תאורה, כמו גם סמני השעות ועד לפונט על לוח השעון והמדרגה מסביב לזכוכית השעון. 

קולקציית לונג'ין ספיריט החדשה. מקור - TimeandWatches.
קולקציית לונג’ין ספיריט החדשה. מקור – TimeandWatches.

הדגמים “הפשוטים” בסדרה, בעלי שלושת המחוגים, יגיעו עם לוח בצבע שחור מט או אפור מגורען, בעוד דגף הכרונוגרף יגיע עם לוח בצבע כחול בגימור קרני-שמש. 

קולקציית לונג'ין ספיריט - דגם שלושה מחוגים. מקור - TimeandWatches.
קולקציית לונג’ין ספיריט – דגם שלושה מחוגים. מקור – TimeandWatches.

כל לוחות השעונים מגיעים עם סמל של 5 כוכבים על לוח השעונים, כאות לעבודה שלונג’ין מתייחסת לקולקציה הזאת כסדרה עם איכויות ייצור גבוהות ואמינות גבוהה במיוחד.

קולקציית לונג'ין ספיריט - דגם שלושה מחוגים. מקור - TimeandWatches.
קולקציית לונג’ין ספיריט – דגם שלושה מחוגים. מקור – TimeandWatches.

גופי השעונים משלבים משטחים בעלי גימור מוברש ומשטחים שעברו פוליש, מה שיוצר ניגוד מעניין ומרשים בין חלקי הגוף השונים. 

קולקציית לונג'ין ספיריט - דגם שלושה מחוגים. מקור - TimeandWatches.
קולקציית לונג’ין ספיריט – דגם שלושה מחוגים. מקור – TimeandWatches.

אינדקסי השעה, כמו גם מחוגי השעונים מגיעים עם ציפוי סופר לומינובה ומחוג שניות מרכזי (או מחוג שניות הכרונוגרף בדגם הכרונוגרף) עם צבע אדום בקצה שבצורת שרביט שלו. כל שלושת השעונים עמידים במים לעומק של עד ל-100 מטרים. 

לונג’ין ספיריט – מנגון

השעונים בקולקציית הספיריט החדשה של לונג’ין מגיעים עם מנגנון אוטומטי עם קפיץ סיליקון להגברת הדיוק שלהם. דגמי שלושת המחוגים מגיעים עם קליבר L888.4 של לונג’ין, הפועל בתדר של 3.5Hz (קצב של 25,200 ויברציות לשעה) ומציע רזרבת כוח של 64 שעות. 

גב אטום לשעונים החדשים. מקור - TimeandWatches.
גב אטום לשעונים החדשים. מקור – TimeandWatches.

עבור דגם הכרונוגרף בחרה לונג’ין בקליבר L688.4, המבוסס על מנגנון ETA A08.L01 הפועל בתדר של 4Hz עם רזרבת כוח של 60 שעות. 

גב אטום לשעונים החדשים. מקור - TimeandWatches.
גב אטום לשעונים החדשים. מקור – TimeandWatches.

שני המנגנונים מגיעים עם אישור כרונומטר של ה-COSC, כיתוב המופיע כמובן על גבי לוחות השעונים. 

אז מה חדש בעצם

קולקציה חדשה בעיצוב נהדר של לונג’ין, עם נגיעות וינטאג’יות לצד מראה מודרני ועכשווי, עם מנגנון מאושר כרונומטר. הסמל המיוחד של 5 הכוכבים מעיד על איכות גבוהה ויוצאת דופן ועכשיו נשאר רק לראות מה המחיר. 

לוח כחול בגימור קרני שמש לדגם הכרונוגרף בסדרה. מקור - TimeandWatches.
לוח כחול בגימור קרני שמש לדגם הכרונוגרף בסדרה. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

לונג’ין תציע את שלושת השעונים החדשים עם צמיד מפלדת אל-חלד או רצועת עור בצבעים חום כהה, חום בהיר או כחול. דגמי שלושת המחוגים יגיעו במחיר של 2,050 אירו, בעוד דגם הכרונוגרף יגיע במחיר של 2,980 אירו. 

השורה התחתונה

הגורו אוהב מאוד את השעונים השונים שמציגה לונג’ין בשנים האחרונות, שמציעים תמיד תמורה גבוהה למחיר ואיכות שכמעט ולא ניתן למצוא בקטגוריית המחירים שלה. אם אתם חובבי שעונים שבאמת יודעים להעריך היסטוריה של חברה ולא מחפשים רק את המילה “אינהאוס” במפרט הטכני של שעון, אתם צריכים להתרשם בהחלט מהקולקציה החדשה של לונג’ין. 

למידע נוסף על קולקציית הספיריט החדשה באתר של לונג’ין.