שנת 2022 נפתחה בסוג של נמנום בעולם השעונים. מלבד ההשקות של קבוצת LVMH בתחילת חודש ינואר עם אינסוף דגמים חדשים-ישנים מבית זניט, טאג הויר והובלו, לא קיבלנו יותר מדי שעונים חדשים מעניינים. עולם השעונים כולו מחכה – ובצדק – לפתיחתה של תערוכת השעונים Watches & Wonders 2022, בסוף החודש הנוכחי, בז׳נבה שבשוויץ. מי שהחליטה לגנוב את אור הזרקורים עד לפתיחת התערוכה היא אומגה, שהציגה השבוע רענון מקיף לקולקציות השעונים השונות שלה. קולקציות חדשות לאומגה ל-2022 – מוזמנים להכיר אותן ביחד עם הגורו.

קולקציות חדשות לאומגה ל-2022 

כאמור, אומגה הציגה רענון רחב במיוחד לקולקציות השעונים השונות שלה בשבוע האחרון. לצד דגמים חדשים לחלוטין, כמו הפלנט אושן אולטרה דיפ, אותה נכיר מיד, שילבה אומגה גם שעונים חדשים בסדרות שעונים קיימות שלה, כמו צבע חדש ומבוקש במיוחד בסדרת הסימאסטר 300 שלה. עוד לפני שנכיר את כל הדגמים והשעונים החדשים, תרשו לנו לספר לכם שמדובר, כפי שציינו בכותרת שלנו, בסוג של מתקפה רבתי, אם כי, כפי שתגלו מיד, כזאת שנגועה בלא מעט ״רכיבה על טרנדים״. אנחנו מתארים לעצמנו שמרבית הקוראים שלנו כבר נחשפו לשעונים החדשים, אבל לטובת מי מקוראינו שפספסו את ההשקות או מי שנחשף רק לחלק מהשעונים, מוזמנים להכיר את כולם כאן איתנו. יוצאים לדרך.

לוחות חדשים לשעוני האקווה טרה 38 מ״מ ו-34 מ״מ

מתחילים את הסקירה שלנו עם סדרת שעוני האקווה טרה של אומגה, שזכתה לרענון בצורת לוחות שעונים חדשים בצבעים שונים, לדגמי ה-38 מ״מ וה-34 מ״מ בסדרה.

אקווה טרה 38 מ״מ עם הלוח החדש. מקור - hodinkee.
אקווה טרה 38 מ״מ עם הלוח החדש. מקור – hodinkee.

מה שמושך את מירב תשומת הלב הוא הצבעים החדשים של לוחות השעונים. אבל השינוי אולי המשמעותי יותר בלוחות השעונים החדשים הוא הוויתור של אומגה על תבנית עץ הטיק המוכרת של אומגה, עליה ויתרה החברה. בסך הכל משיקה אומגה עשרה דגמים חדשים בסדרת האקווה טרה, חמישה דגמים בקוטר של 38 מ״מ וחמישה דגמים בקוטר של 34 מ״מ.

אקווה טרה 38 מ״מ עם הלוח החדש. מקור - hodinkee.
אקווה טרה 38 מ״מ עם הלוח החדש. מקור – hodinkee.

באומגה מדגישים כי הצבעים החדשים הם תוצאה של תהליך שקיעת אדים, כימיקלי (CVD) או פיזיקלי (PVD), תוצר סופי של טכנולוגיה שלאומגה לא הייתה גישה עליה עד לאחרונה.

קולקציות חדשות לאומגה ל-2022 - דגמי ה-38 מ״מ החדשים. מקור - hodinkee.
קולקציות חדשות לאומגה ל-2022 – דגמי ה-38 מ״מ החדשים. מקור – hodinkee.

הצבעים החדשים של לוחות השעונים זוכים לשמות כמו ״זעפרן״, ״אבן חול״ או ״טרהקוטה״. בכך מנסה אומגה להדגיש את המעבר בין שני המצבים הטבעיים – יבשה ומים, כפי שהם באים לידי ביטוי בשם הסדרה – אקווה – מים, טרה – אדמה.

קולקציות חדשות לאומגה ל-2022 - דגמי ה-34 מ״מ החדשים. מקור - hodinkee.
קולקציות חדשות לאומגה ל-2022 – דגמי ה-34 מ״מ החדשים. מקור – hodinkee.

אומגה בחרה בקפידה את הצבעים כך שבכל קוטר שעון יהיו 2 דגמים שמייצגים את המים, 2 דגמים שמייצגים את האדמה ודגם נוסף המייצג את המעבר בין שני המצבים.

אחד מדגמי ה-34 מ״מ החדשים. מקור - hodinkee.
אחד מדגמי ה-34 מ״מ החדשים. מקור – hodinkee.

מלבד לוחות השעונים החדשים, אומגה משלבת בשעונים החדשים את הגוף המוכר הקיים משעוני ה-34 וה-38 מ״מ, אם כי הדגמים החדשים מגיעים עם גוף בליטוש מבריק לחלוטין.

גוף שעון מלוטש. מקור - hodinkee.
גוף שעון מלוטש. מקור – hodinkee.

בתוך השעונים אנו מוצאים את קליבר 8800 של אומגה. מנגנון אוטומטי עם הסמכת מאסטר כרונומטר של ה-METAS, עם רזרבת כוח של 55 שעות.

ספידמאסטר מון ווטש זהב מון שיין

ממשיכים לשני דגמים חדשים בסדרת הספידמאסטר של אומגה. מון ווטש זהב ״מון שיין״ (אור הירח או בוהק הירח). שני הדגמים החדשים מגיעים עם כל המאפיינים החדשים המוכרים מהדור החדש של שעוני המון ווטש של אומגה שהושקו בשנה שעברה. גוף א-סימטרי בקוטר 42 מ״מ, עם רגלי שעון זוויתיות, לוח שעון עם לוחות קטנים ״שקועים״ ועוד.

דגמי זהב המון שיין החדשים. מקור - timeandwatches.
דגמי זהב המון שיין החדשים. מקור – timeandwatches.

את השעונים החדשים ניתן הזמין עם רצועת עור, רצועת גומי או צמיד העשוי מסגסוגת זהב המון שיין.

שני הדגמים שומרים על כל המוזרויות של הדור החדש של Moonwatch שהושק בשנה שעברה כולל המארז הא-סימטרי הקלאסי בגודל 42 מ”מ על 13.18 מ”מ עם זיזים מעוותים, הלוח המדורג-שקוע, מחוגי הכרונוגרף הדקות והשניות העוקבים אחר השיפוע של הלוח המדורג. ניתן להתאים אותם לרצועת עור או גומי או לצמיד זהב מון שיין.

דגמי זהב המון שיין החדשים. מקור - timeandwatches.
דגמי זהב המון שיין החדשים. מקור – timeandwatches.

הדגם הראשון מגיע עם לוח בציפוי PVD ירוק המוקף בבזל קרמי ירוק. תג המחיר שלו – 24,600 דולרים עם רצועת עור. אם תרצו את השעון עם צמיד זהב, תצטרכו לשלם 34,800 דולרים.

דגמי זהב המון שיין החדשים. מקור - timeandwatches.
דגמי זהב המון שיין החדשים. מקור – timeandwatches.

הדגם השני מגיע עם לוח פנדה. לוח זהב מון שיין עם לוחות קטנים בצבע שחור, כשמשלימים את המראה של השעון בזל קרמי שחור. עבור השעון הזה ביחד עם רצועת גומי תצטרכו לשלם 26,400 דולרים. אם תעדיפו אותו עם צמיד זהב המון שיין, תצטרכו לשלם עבורו 36,500 דולרים.

קליבר 3861. מקור - timeandwatches.
קליבר 3861. מקור – timeandwatches.

בתוך השעונים אנו מוצאים את קליבר 3861 – מנגנון כרונוגרף מתיחה ידנית, הפועל בקצב של 21,600 הרץ. קליבר 3861 מגיע עם רזרבת כוח של 50 שעות ועם הסמכת מאסטר כרונומטר.

מה זה בכלל זהב מון שיין?

שאלה נפלאה, אנחנו ממש שמחים ששאלתם. בשנת 2019 הציגה אומגה סגסוגת זהב חדשה – זהב המון שיין.

דגם הפנדה עם צמיד הגומי. מקור - timeandwatches.
דגם הפנדה עם צמיד הגומי. מקור – timeandwatches.

זהב המון שיין הוא סגסוגת זהב צהוב 18 קראט בהרכב ייחודי, שהציעה גוון חיוור יותר לעומת זהב צהוב 18 קראט מסורתי לצד עמידות גבוהה הרבה יותר בפני דהיית הצבע והברק לאורך זמן.

לוח השעון הירוק החדש. מקור - timeandwatches.
לוח השעון הירוק החדש. מקור – timeandwatches.

סגסוגת זהב המון שיין עשויה מ-75 אחוזים של זהב, 14.5 אחוזים של כסף, 9 אחוזים של נחושת ו-1.5 אחוזים של פלדיום.

סימאסטר פלנט אושן אולטרה דיפ 

באפריל 2019 יצא החוקר ויקטור וסקובו למסע מחקר תת ימי. וסקובו צלל בתוך תא מתכתי למעמקי שקע מריאנה באוקיינוס השקט, כשהוא מגיע לעומק של 10,935 מטרים. עומק שהפך אותו לאדם שהגיע לנקודה העמוקה ביותר אליה אדם כלשהו צלל אי פעם. במהלך הצלילה, התלוו אל וסקובו שלושה שעוני אולטרה דיפ (אולטרה עמוק) מבית אומגה. כל שלושת השעונים שרדו את הצלילה בת 12 השעות וחזרו כשהם תקינים ושלמים.

קולקציות חדשות לאומגה ל-2022  - סימאסטר פלנט אושן אולטרה דיפ. מקור - timeandwatches.
קולקציות חדשות לאומגה ל-2022  – סימאסטר פלנט אושן אולטרה דיפ. מקור – timeandwatches.

ולמה אנחנו מספרים לכם את זה? כי אם תמיד רציתם שעון צלילה שיוכל ללוות אתכם למעמקים, אומגה השיקה את השעון המתאים עבורכם. ליתר דיוק, אומגה השיקה שבעה שעוני אולטרה דיפ חדשים, כולם עמידים במים בעומק של עד ל-6,000 מטרים (בלבד ….). השעונים מגיעים בגוף גדול ובולט, בקוטר של 45.5 מ״מ ובעובי (שימו לב לנתון הבא) של 18.2 מ״מ (!!!).

שעון האולטרה דיפ טיטניום. מקור - timeandwatches.
שעון האולטרה דיפ טיטניום. מקור – timeandwatches.

שעון אחד מבין השבעה יגיע כשהוא עשוי מסגסוגת טיטניום דרגה 5 בגימור התזת חול, עם בזל קרמי עם סקאלת צלילה. השעון מגיע עם רצועת בד נאטו בצבעי כחול-שחור. הרצועה עשויה מחוטי פוליאמיד שמקורן ב-100% רשתות דיג ממוחזרות.

שעון האולטרה דיפ טיטניום. מקור - timeandwatches.
שעון האולטרה דיפ טיטניום. מקור – timeandwatches.

השעון מגיע עם זכוכית ספיר בציפוי אנטי רפלקטיבי משני הצדדים שלה, כשמתחתיה אנו מוצאים לוח מסגסוגת טיטניום-קרמית שחורה, עם ספרות בצבע כחול ואינדקסים לבנים, כולם בולטים מאוד. השילובים הללו הופכים את לוח השעון לקריא מאוד, בכל תנאי תאורה ובכל מצב.

סוסון הים בגב השעון. מקור - timeandwatches.
סוסון הים בגב השעון. מקור – timeandwatches.

על גב השעון אנו מוצאים את סמל סוסון הים האייקוני של אומגה, כשהוא מוקף בכיתוב ״Diver’s Watch 6000 M for saturation diving” – שעון הצוללנים ל-6,000 מטרים לצלילה רוויה.

הדגמים עם הלוח הלבן. מקור - timeandwatches.
הדגמים עם הלוח הלבן. מקור – timeandwatches.

ששת הדגמים הנוספים בסדרת האולטרה דיפ מגיעים בגוף העשוי מסגסוגת ה-O-MEGASTEEL – סגסוגת פלדת אל-חלד חדשה של אומגה עם ביצועים גבוהים, המציעה קשיחות גבוהה במיוחד לצד עמידות גבוהה לקורוזיה, צבע לבן יותר וברק גבוה יותר.

הדגמים עם הלוח הכחול-שחור. מקור - timeandwatches.
הדגמים עם הלוח הכחול-שחור. מקור – timeandwatches.

ששת הדגמים יגיעו עם לוחות בצבע לבן, כחול (עם דירוג לשחור) ואפור (עם דירוג לשחור), שיגיעו עם בזל כתום.

הדגמים בצבע הכתום האייקוני. מקור - timeandwatches.
הדגמים בצבע הכתום האייקוני. מקור – timeandwatches.

תג המחיר של השעונים החדשים – דגמי פלדת ה-O-MEGASTEEL מגיעים במחיר של 11,600 דולרים עם רצועת בד או צמיד מפלדת אל-חלד. גרסת הטיטניום מגיעה במחיר של 12,300 דולרים.

קולקציות חדשות לאומגה ל-2022  - סימאסטר פלנט אושן אולטרה דיפ. מקור - timeandwatches.
קולקציות חדשות לאומגה ל-2022  – סימאסטר פלנט אושן אולטרה דיפ. מקור – timeandwatches.

אומגה ספידמאסטר 57 קליבר 9906

זמן רב לפני ששעוני הספידמאסטר של אומגה הגיעו לירח, דגם הספידמאסטר המקורי משנת 1957 היה מיועד לצוותים מעולם מרוצי המכוניות. מחוגי ה-״Broad Arrow” שלו, ביחד עם תצוגת הכרונוגרף, ביחד עם העובדה שהוא היה השעון הראשון שהציג סקלת טכימטר על בזל השעון, הפכו אותו לשעון מושלם למטרה הזאת.

65 שנים לאחר מכן, משיקה אומגה השנה את הספידמאסטר 57 קליבר 9906. את הספידמאסטר 57 השיקה אומגה לראשונה בשנת 2013. השנה, השעון הזה עושה קאמבק, עם מנגנון מתיחה ידנית עם הסמכת מאסטר כרונומטר.

קולקציות חדשות לאומגה ל-2022 - ספידמאסטר 57 קליבר 9906. מקור - timeandwatches.
קולקציות חדשות לאומגה ל-2022 – ספידמאסטר 57 קליבר 9906. מקור – timeandwatches.

השימוש במנגנון מתיחה ידנית מאפשר לאומגה להשיק שעונים בגוף דק יותר ובזל עדין יותר, שמשדרגים את מראה השעון.

ספידמאסטר 57 קליבר 9906. מקור - timeandwatches.
ספידמאסטר 57 קליבר 9906. מקור – timeandwatches.

אומגה משיקה שעוני ספידמאסטר 57 עם לוחות בצבעים כחול, אדום וירוק.

ספידמאסטר 57 קליבר 9906, לוח הסנדוויץ׳. מקור - timeandwatches.
ספידמאסטר 57 קליבר 9906, לוח הסנדוויץ׳. מקור – timeandwatches.

דגם נוסף, עם לוח שחור, במראה וינטאג׳י, יגיע עם לוח סנדוויץ׳.

קליבר 9906 בגב השעון. מקור - timeandwatches.
קליבר 9906 בגב השעון. מקור – timeandwatches.

כל השעונים בסדרה יהיו זמינים לרכישה עם צמיד פלדת אל-חלד או עם רצועת עור בצבע תואם ללוח השעון. אומגה ציידה את השעונים במנגנון החלפת רצועות מהיר.

קולקציות חדשות לאומגה ל-2022 - קליבר 9906 בגב השעון. מקור - timeandwatches.
קולקציות חדשות לאומגה ל-2022 – קליבר 9906 בגב השעון. מקור – timeandwatches.

תג המחיר של השעונים החדשים – 8,700 אירו לשעונים עם רצועת עור, 9,100 אירו לשעונים עם צמיד מפלדת אל-חלד.

הענק הירוק של אומגה?

נסיים את הסקירה שלנו עם שעון חדש. טוב נו, לא בדיוק שעון חדש, אלא ליתר דיוק – צבע חדש. צבע חדש שמצטרף לצבעים הקיימים בסדרת הסימאסטר 300 דייבר של אומגה – הצבע הירוק.

קולקציות חדשות לאומגה ל-2022 - סימאסטר 300 צלילה ירוק. מקור - monochrome watches.
קולקציות חדשות לאומגה ל-2022 – סימאסטר 300 צלילה ירוק. מקור – monochrome watches.

אין כאן יותר מדי מה לחדש על השעון, שמגיע עם אותו מנגנון מוכר שקיים בשעוני הסימאסטר 300 הנוכחיים. החידוש היחיד בשעון הוא הצבע הירוק שמעטר את לוח השעון ובזל השעון.

קולקציות חדשות לאומגה ל-2022 - סימאסטר 300 צלילה ירוק. מקור - monochrome watches.
קולקציות חדשות לאומגה ל-2022 – סימאסטר 300 צלילה ירוק. מקור – monochrome watches.

מזכיר לכם שעון צלילה כלשהו של חברה שוויצרית אחרת … ?

קולקציות חדשות לאומגה ל-2022 – סיכום

את הסכינים כבר השחזתם בדיונים בקבוצת הפייסבוק שלנו – שעוני יוקרה ישראל ובקבוצות חובבי שעונים מסביב לעולם. אז מה נשאר לנו להגיד לכם על השעונים החדשים וההשקות החדשות? קודם כל, נדגיש כי מדובר, כמעט בכל אחת מהקולקציות החדשות, בסוג של צעד חדשני עבור אומגה. עם זאת, אי אפשר להתעלם מההעתקה, אם תרצו לקרוא לזה ככה, מהחברה שהמילים רשימת המתנה וחלונות ראווה ריקים הפכה לשם הנרדף שלה. אנחנו מכירים את הדיונים הללו בעל פה, כך שאנחנו לא חושבים שיש טעם להיכנס אליהם כאן. אם אתם בעד – לכו על זה. אם אתם נגד – לכו על זה. הגורו מעדיף להתמקד בצדדים החיוביים – שעונים חדשים שממש אפשר (ככל הנראה) לקנות אותם! תודו שזה משהו ממש חדשני.

למעבר לאתר של אומגה ולמידע נוסף על הקולקציות החדשות.