מאז ומתמיד חברות השעונים נותנות חשיבות מיוחדת לשיתופי פעולה עם שגריריהם השונים המייצגים את אופיו של מותג זה או אחר , וכמובן אין דבר יותר מבורך מכך שהשת”פ נעשה מתוך הדדיות והצגת חזון משותף הנרקם יחד עם החברה. אחת מאותן חברות שבשנים האחרונות ,מרבות להוציא שעונים בשת”פ עם שגריריהם היא חברת שעוני העילית “ריצ’רד מיל”.

ואחד הדברים המרכזיים שאני אוהב במיל ,כמובן חוץ מרמת העבודה המדהימה, הוא היחס והקשר המיוחד הנרקם בין החברה לבין שגריריה. כלומר כאן השגריר הוא לא רק פוסטר המשמש לקידום המוצר , הוא ממש שותף לדרך. ואפשר לראות זאת בשיתופי הפעולה השונים כאשר השגריר מעצב את השעון שלו לפי תפיסתו וראות עיניו , והדבר נעשה בגיבוי מלא ובנתינת יד חופשית מהחברה.

אחד מאותם שגרירים המזוהים מאוד עם חברת ריצ’רד מיל” הוא השחקן/במאי ואחד מאמני הלחימה הסינים הגדולים בעולם – “ג’קי צ’אן”. אותו ילד שנולד בשנת 1954 בהונג קונג, החל ללמוד ולהתמקצע מגיל 7 באמנויות לחימה. במקביל החל את הקריירה הקולנועית שלו בתפקידים זוטרים עוד מגיל שמונה כפעלולן וכניצב בסרטיו של ברוס לי.

שעון ג'קי צ'אן ריצ'רד מיל. מקור: wallpaperup
שעון ג’קי צ’אן ריצ’רד מיל. מקור: wallpaperup

עד מהרה התברג ג’קי צ’אן לראש פירמידת שחקני ואמני הלחימה הגדולים ביותר, וסרטיו הרבים הפכו לאבני דרך משמעותיות בתרבות אמנויות הלחימה בסין ובעולם. צ’אן נחשב לחובב שעונים מוערך כאשר החברה החביבה עליו במיוחד היא ריצ’רד מיל. הקשר המיוחד בינו לבין מיל התפתח לידידות עמוקה אשר הולידה כמ וכמה פרוייקטים יפים ושיתופי פעולה מוערכים.

כאשר הפעילות הבולטת היתה המכירה הפומבית של שעוני מיל הנערכה בשנת 2011 כאשר הכנסותיה הועברו לקרן “לב הדרקון”. הקרן אותה ייסד ג’קי צ’אן נועדה לתמוך בילדים מהשכבות החלשות ,ולסייע להם בכלכלה, קורת גג, ולימודים. אותה קרן הכל כך מבורכת הזו שהקים צ’אן קיבלה את השם “לב הדרקון” לא במקרה.

במסורת הסינית, הדרקון משמש כסמל המזוהה עם הקיסר ,המבשר טובות. כמו כן הוא מהווה את התגלמות השפע ועל פי אמונתם משפיע לטובה על מזג האוויר ולסמל המביא מזל. לכן בהמון פרטים באמנות המודרנית, הדרקון נבחר על ידי אמנים רבים להיות מוטיב עיצובי מובהק ביצירות אמנות נחשבות.

ואת אותו ייצור מיתולוגי בחר צ’אן כמוטיב המרכזי בשיתוף הפעולה המדהים עם ריצרד מיל. דגם RM-057 נוצר כולו בהשראת הייצור המיתולוגי ויצא לשוק כמובן בפתיחת שנת הדרקון. הלוח השלדי והאחורי עשויים כולם מאבן אוניקס שחורה בעיבוד ידני הנעשה בקפידה. הסיבה לבחירה באוניקס בגלל עצם היותה לאבן המגנה מפני מחשבות שליליות ,הנותנת שיווי המשקל והשראה.

דמותו המרהיבה של הדרקון הקייסרי הממוקם בלוח, עשוי כולו זהב וחרוט כולו בעבודת יד כאשר טפריו של הדרקון בולטים בכדי לסמן כח ועוצמה. כמו כן השעון מכיל טורביליון בייתי ובקייס האחורי מוטבעת החותמת של צ’אן המסתובבת אחד ל דקה עם הטורביליון. המנגנון הוא מנגנון בייתמ של מיל הפועם בתדר של 21.600. השעון מגיע במהדורה מוגבלת של 36 יחידות ברוז גולד/זהב לבן 18 קראט.