יצרניות שעונים רבות מייצרות שעוני טייסים, אבל ספק רב אם יש יצרנית שמזוהה כל כך עם שעוני תעופה כמו ברייטלינג. במחווה נוספת לעולם התעופה, משיקה החברה בימים אלו קולקצייה חדשה – קולקציית Super AVI. קולקציית שעונים הכוללת חמישה שעוני כרונוגרף חדשים. כל אחד מהשעונים מהם מגיע במחווה למטוס אגדי מהעבר. הגורו יצא להכיר את השעונים החדשים (ואת המטוסים הישנים). מוזמנים להצטרף אליו. טיסה נעימה!

קולקציית Super AVI – מפרט טכני

חמשת השעונים החדשים מגיעים בגוף בקוטר של 46 מ”מ ובעובי של 15.9 מ”מ. ארבעה מהשעונים מגיעים בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בעוד השעון החמישי עשוי מזהב אדום 18 קראט. 

קולקציית Super AVI, דגם ה-P-51 Mustang. מקור - TimeandWatches.
קולקציית Super AVI, דגם ה-P-51 Mustang. מקור – TimeandWatches.

כל השעונים הם שעוני כרונוגרף, המגיעים בסידור לוחות 3-6-9. בשעה 3 אנו מוצאים את כרונוגרף ה-30 דקות. בשעה 6 אנו מוצאים את כרונוגרף ה-12 שעות. מחוג השניות הקטן של השעון משולב בשעה 9. בתוך לוח הכרונוגרף בשעה 6 שילבה ברייטלנג את התאריכון. התאריכון משתלב בצורה נהדרת בלוח השעונים, כשהוא מגיע בצבע זהה לזה של הלוח הקטן ובצבע זהה. 

קולקציית Super AVI, דגם ה-P-51 Mustang בזהב אדום. מקור - TimeandWatches.
קולקציית Super AVI, דגם ה-P-51 Mustang בזהב אדום. מקור – TimeandWatches.

כרונוגרף ה-30 דקות בשעה 3 מחולק בכל השעונים באמצעות ששה קווים עבים וקצרים, המחלקים את לוח השעון למקטעים של 5 דקות. 

קולקציית Super AVI - דגם ה-Mosquito. מקור - TimeandWatches.
קולקציית Super AVI – דגם ה-Mosquito. מקור – TimeandWatches.

השעונים מגיעים עם רצועות עור בצבעים חום או שחור, עם תפרים לבנים. 

קולקציית Super AVI – מנגנון

בתוך השעונים שילבה ברייטלינג את קליבר B04. מנגנון כרונוגרף אוטומטי עם הסמכת כרונומטר. המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספר רזרבת כוח של 70 שעות.

קליבר B04 בגב השעונים. מקור - TimeandWatches.
קליבר B04 בגב השעונים. מקור – TimeandWatches.

ה-B04 מבוסס על קליבר B01 של ברייטלינג, מנגנון הכרונוגרף תוצרת בית (אינהאוס) של ברייטלינג הנחשב למוצלח ואמין במיוחד. 

דגם ה-F4U-Corsair. מקור - TimeandWatches.
דגם ה-F4U-Corsair. מקור – TimeandWatches.

אז מה חדש בעצם וכמה זה עולה לנו? 

ברשותכם, החלטנו לשלב הפעם את שני הסעיפים הקבועים בכתבות שלנו על שעונים חדשים לסעיף אחד, כדי להקל עליכם את הקריאה. קולקציה חדשה מבית ברייטלינג המהווה מחווה נהדרת לעולם התעופה. בסדרה כאמור חמישה שעונים המבוססים על מטוסי עבר אגדיים.

דגם ה-Curtiss Warhawk. מקור - TimeandWatches.
דגם ה-Curtiss Warhawk. מקור – TimeandWatches.

השעונים החדשים בסדרה – 

 • ה-Super AVI P-51 Mustang, שמגיע בשתי וריאציות. אחת בפלדת אל-חלד עם לוח שחור ורצועת עור חומה. אחת בזהב אדום 18 קראט עם לוח בצבע פחם אבן (anthracite) ורצועת עור שחורה. הדגם מפלדת אל-חלד יעלה 10,100 דולרים. הדגם העשוי זהב אדום יעלה 23,650 דולרים. כפי שאתם מבינים משמו של השעון, הוא מבוסס על מטוס המוסטנג P-51, או בשמו המלא North American Aviation P-51 Mustang.
 • ה-Super Avi Tribute to Vought F4U Corsair. שעון מחווה למטוס ה-Vought F4U Corsair. הוא מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד עם לוח כחול ולוחות קטנים בגוון זהה. השעון מגיע עם רצועת עור שחורה. תג המחיר שלו עומד על 10,100 דולרים. 

  קולקציית Super AVI. מקור - Revolution.
  קולקציית Super AVI. מקור – Revolution.
 • ה-Super AVI Curtiss Warhawk. שעון בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, עם לוח בגוון ירוק צבאי עם לוחות כרונוגרף בצבע לבן ונגיעות של הצבע האדום. תג המחיר שלו עומד על 10,100 דולרים. השעון מהווה מחווה למטוס ה-Curtiss P-40 Warhawk.

  קולקציית Super AVI - דגם ה-Mosquito. מקור - TimeandWatches.
  קולקציית Super AVI – דגם ה-Mosquito. מקור – TimeandWatches.


 • ה-Super AVI Mosquito מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד עם בזל קרמי שחור. הוא מגיע עם לוח שחור ולוחות קטנים בצבע לבן, עם נגיעות של הצבע האדום-כתום. הנגיעות הללו מגיעות במחוות למטוס ה-De Havilland Mosquito וצבעי האדום-כתום שעיטרו אותו. תג המחיר של השעון עומד על 10,250 דולרים.

השורה התחתונה

כרונוגרפים חדשים של ברייטלינג, המהווים מחווה למטוסי עבר נפלאים, עם מנגנון אינהאוס מוצלח של ברייטלינג ובתג מחיר סביר לחלוטין. מה עוד אפשר לבקש? שכחנו לציין כי דגם הזהב אדום יימכר באופן בלעדי בבוטיקים של ברייטלינג בלבד. 

קולקציית Super AVI. מקור - TimeandWatches.
קולקציית Super AVI. מקור – TimeandWatches.

למידע נוסף על הסדרה החדשה באתר של ברייטלינג.