טאג הויר הפכה אולי ליצרנית השעונים השוויצרית המובילה בתחום השעונים החכמים. אמנם היא נתקלת בתחרות עזה מצד הובלו ושיתופי הפעולה שלה עם פיפ”א, אבל גם טאג הויר החזיקה בשיתופי פעולה מרשימים עם ענקית הטכנולוגיה אינטל ועוד. השעון החכם (ותרשו לנו לקרוא לו שעון, בואו נשאיר את הויכוח הזה לפעם אחרת) האחרון מבית החברה, הוא שעון שיגרום גם לכם, סנובי שעונים, לחייך כשתראו אותו. הוא מוקדש לאחד המשחקים המפורסמים ביותר בעולם, כזה שלא משנה בני כמה אתם, אתם ככל הנראה מכירים אותו ואפילו שיחקתם בו. קונקטד X סופר מריו – שעון חכם חדש במהדורה מוגבלת מבית טאג הויר. הגורו יצא לאסוף מטבעות ולאכול פטריות.

קונקטד X סופר מריו – קצת רקע

סופר מריו הוא אחד ממשחקי המחשב הפופולריים ביותר בעולם. מאז שיצא בשנת 1985, נמכרו מעל ל-370 מיליון עותקים של המשחק בגרסאותיו השונות למחשב ולקונסולות משחקים. במרכז המשחק עומדת כמובן דמותו של מריו, חובש הכובע האדום ובלבוש האוברול הכחול, כשהוא מנסה לחסל מפלצות, לאסוף מטבעות ולאכול פטריות שגורמות לו לגדול ומעניקות לו כוחות מיוחדים.

קונקטד X סופר מריו. מקור - Watchilove.
קונקטד X סופר מריו. מקור – Watchilove.

פרדריק ארנו, מנכ”ל טאג הויר אמר לרגל השקת השעון החדש – “ההשראה לשיתוף הפעולה הזה מגיעה מהתשוקה שלנו להפוך למשחק והרצון להביא התרגשות לאפליקציית הבריאות החדשה שלנו. מיד חשבנו על סופר מריו. זה לא רק המשיכה הבינלאומית והרב-דורית שלו שגרמה לנו לחשוב עליו. מריו הוא הגיבור הסופר-אקטיבי האולטימטיבי. גיבור שהודות לעקשנות וההתמדה שלו מצליח לצאת מכל סיטואציה. פרצוף השעון (Watch Face) החדש של מריו נותן חיים לדמות האייקונית הזאת. הוא מעודד משתמשים לשתף פעולה עם מריו, לצאת החוצה ולהיות פעילים יותר. שעון הטאג הויר קונקטד הוא בן הלוויה המושלם לחיים אקטיביים. הוא אביזר שיהפוך לחבר הטוב ביותר של כל אדם אקטיבי ופעיל. ביחד עם השעון החכם החדש שלנו במהדורה מוגבלת של סופר מריו, הם יכולים להוסיף קצת כיף ומקוריות לפעילות ולבריאות שלהם”.

קונקטד X סופר מריו – שימוש חכם במריו

אם אתם רגילים לשעוני מחווה ושת”פים כאלו ואחרים שבהם מידת שיתוף הפעולה מסתכמת בלוגו, איור או חריטה כזאת או אחרת על גבי השעון, אז כאן זה ממש לא המקרה. לפני הכל, מדובר בשעון שמשלב נהדר את עיצוב שעוני הכרונוגרף המוכר של טאג הויר עם שעון חכם. כך הוא מאפשר למשתמשים בו ליהנות משני העולמות ביחד. חוויה דיגיטלית מלאה עם קישוריות לאורך כל היום, עם שעון יד בעיצוב מודרני ובולט.

קונקטד X סופר מריו. מקור - Watchilove.
קונקטד X סופר מריו. מקור – Watchilove.

הודות לעובדה שמדובר בשעון חכם, טאג הויר עושה שימוש חכם בדמותו של מריו. השרברב הוירטואלי יעודד אתכם להיות פעילים יותר במהלך היום ואפילו יציין הישגים ספורטיביים שהגעתם אליהם. פני השעון (ה-Watch Face) ישתנו בהתאם למצב הפעילות שלכם. ביום שבו אתם פחות פעילים, השעון יראה אקטיבי ונמרץ פחות. ביום בו תהיו פעילים ואקטיביים יותר – פרצוף השעון ישקף את הנמרצות שלכם. בכך מעודדת טאג הויר את עונדי השעון לשמור על אורח חיים ספורטיבי ואקטיבי.

קונקטד X סופר מריו. מקור - Watchilove.
קונקטד X סופר מריו. מקור – Watchilove.

אנימציות משתנות

השעון משתמש במערכת אנימציות מבוססות חווית משחק. כך למשל מריו מברך אתכם בהצדעה מסבירת פנים מדי בוקר. עם התקדמות היום וההגעה שלכם ליעדי הפעילות שלכם, אנימציות שונות יפעלו על לוח השעון. טאג הויר קבעה אנימציות שונות ליעדים של 25%, 50%, 75% ו-100% מיעד התנועה היומי האישי של כל משתמש בשעון.

האנימציות השונות של מריו בשעון. מקור - Watchilove.
האנימציות השונות של מריו בשעון. מקור – Watchilove.

האנימציות מבוססות על סצנות שונות מהמשחק. כך למשל בשעה 3 (הגעה ל-25%) אנו מוצאים את הפטריה שגורמת למריו לגדול. בשעה 6 (50 אחוזים) אנו מוצאים את הצינור שבעזרתו מריו נע במהירות. בשעה 9 (75 אחוזים) אנו מוצאים את הכוכב שהופך את מריו לבלתי מנוצח. הגעתם ל-100% מיעד הפעילות היומי שלכם? מריו מטפס על העמוד שמסמן את סוף השלב במשחק.

קונקטד X סופר מריו – השעון עצמו

עם כל הכבוד לאנימציות והממשק הדיגיטלי, הקונקטד X סופר מריו הוא לפני הכל – שעון. שעון בביצוע נהדר של טאג הויר, עם מגוון רחב של מחוות למשחק סופר מריו. החל מבזל השעון והסמלים שהזכרנו. כתר השעון ואבזם השעון עליהם מופיעה האות M מהלוגו של סופר מריו. רצועת השעון וחלקים שונים בשעון שזכו לנגיעות של הצבע האדום, הצבע המזוהה כל כך עם מריו ואפילו נרתיק מיוחד שבו מגיע השעון עם הלוגו של מריו.

גוף השעון. מקור - Watchilove.
גוף השעון. מקור – Watchilove.
אבזם השעון והלוגו של מריו. מקור - Watchilove.
אבזם השעון והלוגו של מריו. מקור – Watchilove.

השעון מגיע בקוטר של 45 מ”מ ובעובי של 13.5 מ”מ. גוף השעון עשוי מפלדת אל-חלד והוא עמיד למים בעומק של עד ל-50 מטרים. השעון מגיע עם סוללה המספיקה ליום פעילות שלם בשימוש סביר. מה זה שימוש סביר? לפי טאג הויר – 20 שעות פעילות רגילות (מתוכן שעה אחת של פעילות ספורטיבית) או 6 שעות של פעילות ספורטיבית רציפה (כולל מדידת קצב לב, האזנה למוזיקה ושימוש ב-GPS).

חיישני השעון. מקור - Watchilove.
חיישני השעון. מקור – Watchilove.

השעון מגיע עם מד דופק, מצפן, מד תאוצה ועוד, כשהוא מאפשר למשתמש לצפות בנתוני עבר ולנתח אותם. טאג הויר תשווק את השעון עם שתי רצועות. רצועה אחת היא רצועת עור שחורה על גבי גומי אדום. הרצועה השניה היא רצועה אדומה בגוון “סופר מריו”. השעון מצויד במנגנון מהיר להחלפת הרצועות על ידי המשתמש.

כמה זה עולה לנו והשורה התחתונה 

טאג הויר החלה לשווק את השעון באריזת מתנה מהודרת החל מה-15 ליולי. השעון, רפרנס SBG8A13.EB0238 מגיע כאמור במהדורה מוגבלת של 2,000 יחידות. הוא מגיע בתוך אריזה מהודרת הכוללת את נרתיק הנשיאה האדום. ניתן לרכוש את השעון באתר של טאג הויר ובבוטיקים נבחרים שלה ברחבי העולם. תג המחיר של השעון עומד על 2,150 דולרים.

הנגיעות האדומות של הצבע של מריו בגוף השעון. מקור - Watchilove.
הנגיעות האדומות של הצבע של מריו בגוף השעון. מקור – Watchilove.

אם הרעיון של האנימציות נשמע לכם מעניין, אבל אתם מעדיפים את השעון החכם שלכם בצבעים קצת יותר סולידיים, טאג הויר צפויה לשלב את האנימציות ופרצופי השעון בשעונים חכמים נוספים שלה בהמשך השנה.

בשורה התחתונה, מדובר בביצוע נהדר לשעון חכם מבית טאג הויר, עם שילוב נפלא של נושא המחווה – סופר מריו, בשעון עצמו. החל מהצבעים והסמלים השונים על גבי השעון ועד למריו הוירטואלי שמלווה אתכם לאורך היום ומעודד אתכם לשמור על אורח חיים אקטיבי ופעיל.

קונקטד X סופר מריו. מקור - Watchilove.
קונקטד X סופר מריו. מקור – Watchilove.

הבעיה היחידה של השעון הזה, כמו כל שעון חכם יוקרתי? שבעוד שנה-שנתיים החומרה שלו תהפוך ללא רלוונטית והוא יהפוך למיושן.  אם כי במקרה של השעון הזה אנחנו מאמינים שלא מעט חובבי המשחק סופר מריו ישמחו להמשיך להסתובב איתו בגאווה גם בעוד מספר שנים …

למידע נוסף על השעון החדש באתר של טאג הויר.