לפני כשנתיים, הציגה סייקו מחדש את סדרת הקינג סייקו המיתולוגית שלה, אחת הסדרות המוצלחות והפופולריות ביותר של החברה, שהוצגה לראשונה בשנת 1961. בימים אלו מציגה סייקו שעון חדש במסגרת סדרת הקינג סייקו החדשה, שמגיע במחווה לשעון מפורסם של החברה שהושק בשנת 1965. מוזמנים להכיר ביחד איתנו את השעון החדש של סייקו – קינג סייקו KSX SJE087.

קינג סייקו KSX SJE087 – מפרט טכני

השעון החדש של סייקו מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד. הקוטר של השעון עומד על 38.1 מ״מ, קוטר זהה לשעון המקורי משנת 1965. סייקו שומרת על מאפיינים עיצוביים נוספים של השעון הישן, כמו למשל הרגליים המשופעות של השעון, משטחים מלוטשים וזוויות חדות בגוף השעון. סייקו בוחרת בפוליש ה-Zaratsu שלה, שמעניק לשעון מראה חלק כמו מראה ללא עיוותים.

קינג סייקו KSX SJE087. מקור - סייקו.
קינג סייקו KSX SJE087. מקור – סייקו.

סייקו נשארת נאמנה למקור גם בלוח השעון, כשהיא משתמשת בלוח בגוון שמפניה, עם מחוגים בצבע זהב ואינדקסים רחבים יחסית בעלי פנים משופעות, שחזור נהדר של השעון המקורי והאלגנטיות המעודנת שלו. האלמנט היחיד שפוגע מעט במראה המיוחד של לוח השעון הוא התאריכון בשעה 3, שמגיע עם מסגרת בצבע זהב.

שחזור נהדר לשעון אייקוני. מקור - סייקו.
שחזור נהדר לשעון אייקוני. מקור – סייקו.

בשעה 6 בלוח השעון אנו מוצאים את הכיתוב KING SEIKO ומתחתיו את הכיתוב DIASHOCK 26 JEWELS. השעון מגיע עם רצועת עור תנין חומה והוא עמיד למים בעומק של עד ל-50 מטרים.

קינג סייקו KSX SJE087 – מנגנון

בתוך השעון משלבת סייקו את קליבר 6L35 שלה. קליבר 6L35 הוא מנגנון אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 45 שעות. קליבר 6L35 הוא מנגנון היי אנד מתקדם של סייקו. החברה התחילה לייצר אותו בשנת 2018, כשהוא חלק ממשפחת מנגנוני ה-4L/6L של סייקו.

שחזור נהדר לשעון אייקוני. מקור - סייקו.
שחזור נהדר לשעון אייקוני. מקור – סייקו.

אז מה חדש בעצם?

כאמור, שחזור נהדר של שעון אייקוני של סייקו מסדרת הקינג סייקו משנת 1965, כשהשעון החדש מציג שחזור נאמן למקור בצורה מושלמת. השעון מגיע בהמשך לשעון ה-SJE083, שעון הקינג סייקו הראשון ששחזרה סייקו בשנת 2020.

שחזור נהדר לשעון אייקוני. מקור - סייקו.
שחזור נהדר לשעון אייקוני. מקור – סייקו.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של סייקו, רפרנס SJE087, מגיע במהדורה מוגבלת של 1,700 יחידות. השעון הראשון בסדרת הקינג סייקו שהוצג לפני כשנתיים, ה-SJE083, הגיע במהדורה מוגבלת של 3,000 יחידות, כך שהשעון הזה צפוי להיות קצת יותר קשה להשגה. תג המחיר שלו עומד על 3,300 דולרים, כשהוא יהיה זמין לרכישה בבוטיקים נבחרים של סייקו ומשווקים מורשים של החברה מסביב לעולם.

קינג סייקו KSX SJE087. מקור - סייקו.
קינג סייקו KSX SJE087. מקור – סייקו.

השעון החדש יגיע עם הגב המוכר שאותו ראינו בשעון הקינג סייקו הקודם, עם טבעת מוזהבת במרכז גב השעון, כשמתחתיה הכיתוב Limited Edition ומספר השעון במהדורה המוגבלת.

השורה התחתונה

אנחנו לא יכולים באמת להתנגד לעוד ועוד ועוד שעונים חדשים בסדרת הקינג סייקו של סייקו. תשאירו אותם עם תג מחיר כזה ואנחנו מוכנים לנסוע כמעט עד ליפן בשביל לקנות אחד כזה …

למעבר לאתר של סייקו ומידע נוסף על שעוני הקינג סייקו.