השם The Hour Glass מייצג עבור חובבי שעונים שביקרו במזרח את אחד המשווקים הגדולים והיוקרתיים ביותר בעולם שעוני היוקרה במזרח הרחוק. הרשת היוקרתית הזאת מחזיקה מספר סניפים בסינגפור וסניף אחד בודד מחוץ לסינגפור. סניף הממוקם באחד הרובעים היוקרתיים בעולם – רובע גינזה שבטוקיו. לציון 25 שנה לפתיחתה של החנות בגינזה, משיקה יוליס נרדין שעון במהדורה מוגבלת – קלאסיקו “The Hour Glass” גינזה יובל ה-25. הגורו המריא לטוקיו (מטאפורית בלבד, אל תדאגו, קורונה וכאלה …) להכיר את השעון החדש מקרוב. מוזמנים להצטרף אליו.

קלאסיקו “The Hour Glass” גינזה יובל ה-25 – מפרט טכני

השעון החדש של יוליס נרדין מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 40 מ”מ. השעון הוא שעון דרס אלגנטי ויוליס נרדין בחרה גימורים מבריקים לגוף השעון כולו.

קלאסיקו "The Hour Glass" גינזה יובל ה-25. מקור - Watchesbysjx.
קלאסיקו “The Hour Glass” גינזה יובל ה-25. מקור – Watchesbysjx.

בתוך השעון אנו מוצאים לוח סלמון עם טקסטורת גיוליושה בצורה רדיאלית. יוליס נרדין שילבה בשעון ספרות ברגה, בניגוד לספרות הרומיות האהובות עליה כל כך, כדי לקלוע לטעמם של קהל הלקוחות של השעון הזה – לקוחות יפניים, שמעדיפים ספרות ערביות ולא ספרות רומיות.

הגב השקוף של השעון והמנגנון. מקור - Watchesbysjx.
הגב השקוף של השעון והמנגנון. מקור – Watchesbysjx.

בחירה מעניינת נוספת של יוליס נרדין – הסרת התאריכון. כאן מדובר יותר ברצון לשמור על מראה אלגנטי ככל האפשר לשעון, עיצוב פשוט ונקי יותר. להשלמת המראה ה”ברגאי” יוליס נרדין בחרה גם במחוגי ברגה לשעון.

קלאסיקו “The Hour Glass” גינזה יובל ה-25 – מנגנון

בתוך השעון משלבת יוליס נרדין את מנגנון UN-320. מנגנון שיוליס נרדין משתמשת בו גם לשעון הקלאסיקו הרגיל שלה. עם זאת, כיאה למהדורה מוגבלת, יוליס נרדין משדרגת את המנגנון ובוחרת ברוטור העשוי מזהב אדום 22 קראט, אלמנט שבדרך כלל נמצא רק בשעוני הקומפליקציות של יוליס נרדין.

קליבר 320 בגרסה הרגילה שלו. שימו לב להבדלים. מקור - Ablogtowatch.
קליבר 320 בגרסה הרגילה שלו. שימו לב להבדלים. מקור – Ablogtowatch.

את המנגנון אפשר לראות מבעד לגב השקוף של השעון. יוליס נרדין משתמשת במנגנון עם קפיץ שנמתח בטכנולוגיית ה-“Magic Lever” (המנוף הקסום) – טכנולוגיה שפותחה במקור על ידי סייקו, לפני כששים שנה. המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 48 שעות.

אז מה חדש בעצם? 

כאמור, שעון חדש בסדרת הקלסיקו של יוליס נרדין, שמגיע במהדורה מוגבלת, לכבוד שנת ה-25 לבוטיק היחיד מחוץ לסינגפור של The Hour Glass. כדי שתבינו עד כמה מדובר באחת המשווקות החשובות בעולם, כדאי שנסביר כי למעשה The Hour Glass הזמינה מיוליס נרדין שעון במהדורה מוגבלת, כמו גם שעון טורביון טרדישונל בגוף העשוי מפלטינה מוושרון קונסטנטין.

קלאסיקו "The Hour Glass" גינזה יובל ה-25. מקור - Watchesbysjx.
קלאסיקו “The Hour Glass” גינזה יובל ה-25. מקור – Watchesbysjx.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש, רפרנס 3203-136LE-7A-THG/1A יגיע כאמור במהדורה מוגבלת. יוליס נרדין תייצר 25 יחידות בלבד ממנו. תג המחיר שלו עומד על 1.44 מיליון ינים יפניים לפני מיסים. נשמע לכם הרבה? בתרגום לדולרים זה קצת יותר מ-12,700 דולרים. השעון מגיע עם רצועת עור תנין שחורה והוא עמיד למים בעומק של עד ל-30 מטרים.

הבוטיק של The Hour Glass ברובע גינזה שבטוקיו. מקור - Watchesbysjx. 
הבוטיק של The Hour Glass ברובע גינזה שבטוקיו. מקור – Watchesbysjx.

השורה התחתונה

שעון דרס נהדר שמשלב כאמור מחוות לשוק היפני. עם תג מחיר סביר לחלוטין והעובדה שמדובר במהדורה מוגבלת של 25 יחידות, סביר להניח שגם בלי קורונה לא הייתם מצליחים להשיג את אחד מהשעונים האלה, אבל אנחנו בטוחים שתסכימו איתנו שמדובר בשעון דרס נהדר …?

למעבר לאתר של The Hour Glass ביפן.