אחד המונחים-אלמנטים המזוהים ביותר בעולם שעוני היוקרה עם יצרנית השעונים פרדריק קונסטנט הוא שעוני ה-Open Heart. שעוני Open Heart הם שעונים עם ״פתח״ בלוח השעון המאפשר לנו הצצה אל הלב הפועם של מנגנון השעון, גלגל האיזון. בשנת 2004 השיקה פרדריק קונסטנט את השעון הראשון בסדרת ה-Heart Beat שלה עם מנגנון אינהאוס חדש מתוצרתה, קליבר FC-910, כשהשעון הפך להיות חלק מהקולקציה האייקונית של החברה ואולי המזוהה ביותר עם החברה. בימים אלו מציגה פרדריק קונסטנט רענון לסדרה הזאת – קלאסיקס Heart Beat Manufacture. מוזמנים להכיר את השעונים החדשים ביחד איתנו.

קלאסיקס Heart Beat Manufacture – מפרט טכני

פרדריק קונסטנט מציגה שני שעונים חדשים בסדרת הקלאסיקס Heart Beat שלה. שני השעונים מגיעים בגוף בממדים זהים, בקוטר של 39 מ״מ ובעובי של 10.39 מ״מ. שעון אחד יגיע בגוף העשוי מזהב אדום 18 קראט, בעוד השעון השני יהיה סולידי יותר, כשהוא מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד.

קלאסיקס Heart Beat Manufacture. מקור - Monochrome Watches.
קלאסיקס Heart Beat Manufacture. מקור – Monochrome Watches.

פרדריק קונסטנט משלבת בשני השעונים לוח זהה, בצבע לבן, עם ספרות רומיות מודפסות בשחור. בחלק החיצוני של לוח השעון אנו מוצאים טבעת היקפית בצורת פסי רכבת, העוטפת טבעת פנימית יותר, עבה יותר ועליה הספרות הרומיות. הטבעת הפנימית עוטפת טבעת נוספת עם תבנית פסי רכבת.

קלאסיקס Heart Beat Manufacture. מקור - Monochrome Watches.
קלאסיקס Heart Beat Manufacture. מקור – Monochrome Watches.

בשעה 6 בלוח השעון אנו מוצאים את ה-Open Heart, דרכו אנו רואים את גלגל האיזון של המנגנון, כששני השעונים מגיעים עם מחוגים בצבע שחור.

גוף שעון מזהב אדום 18 קראט. מקור - Monochrome Watches.
גוף שעון מזהב אדום 18 קראט. מקור – Monochrome Watches.

השעון שמגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד מגיע עם רצועת עור תנים שחורה, כשהשעון שמגיע עם גוף העשוי מזהב אדום מגיע עם רצועת עור תנין חומה. שני השעונים מגיעים עם עמידות למים בעומק של עד ל-50 מטרים.

קלאסיקס Heart Beat Manufacture – מנגנון

בתוך השעונים החדשים אנו מוצאים את קליבר FC-930-3, אותו אנחנו יכולים לראות מבעד לגב השקוף של השעון, כשהוא מגיע עם רוטור סקלטון.

קליבר FC-903-3 בגב השעון. מקור - Monochrome Watches.
קליבר FC-903-3 בגב השעון. מקור – Monochrome Watches.

קליבר FC-930-3 הוא מנגנון אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 38 שעות, כשפרדריק קונסטנט מעטרת את המנגנון בתבנית פרלז׳ה ועיטורי ה-Côtes de Genève.

אז מה חדש בעצם?

השעונים החדשים של פרדריק קונסטנט מציגים עיצוב חדש ללוח השעון, עם סוג של ״נגיעות וינטאג׳יות״, לפחות בכל הקשור לממדי השעון. בניגוד לשעונים הקודמים בסדרה, שהגיעו בקוטר של 42 מ״מ, השעונים החדשים קטנים יותר ואמורים להתאים לקהל יעד רחב יותר, כשלמעשה מדובר בסוג של חזרה לקוטר המקורי של שעון ה-Open Heart הראשון של פרדריק קונסטנט משנת 1994, שהגיע עם מנגנון ג׳נרי.

כמה זה עולה לנו?

כאמור, פרדריק קונסטנט משיקה שני שעונים חדשים. שני השעונים מגיעים במהדורה מוגבלת. השעון הראשון, רפרנס FC-930EM3H6 הוא השעון שמגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד. תג המחיר שלו עומד על 3,995 פרנקים שוויצריים, כשפרדריק קונסטנט תייצר 930 יחידות ממנו. השעון השני, שמגיע בגוף העשוי מזהב אדום 18 קראט, רפרנס FC-930EM3H9, מגיע במהדורה מוגבלת של 93 יחידות. תג המחיר שלו עומד על 16,995 פרנקים שוויצריים.

קלאסיקס Heart Beat Manufacture. מקור - Monochrome Watches.
קלאסיקס Heart Beat Manufacture. מקור – Monochrome Watches.

השורה התחתונה

פרדריק קונסטנט מרעננת את סדרת הקלאסיקס ״לב פתוח״ שלה עם שני שעונים חדשים בעיצוב מודרני מתבקש ועם ממדים קטנים יותר. אם אתם מחפשים שעון דרס שוויצרי עם מנגנון אינהאוס, סביר להניח שלא תמצאו עסקה משתלמת יותר מהשעונים של פרדריק קונסטנט, בין אם מדובר בדגם פלדת האל-חלד או דגם הזהב האדום. אם היינו מוציאים 16,995 פרנקים שוויצרים על שעון של פרדריק קונסטנט, זאת כבר שאלה שנצטרך לענות עליה בפעם אחרת …

למידע נוסף על השעונים החדשים באתר של פרדריק קונסטנט.