בשנת 2012 הציגה פרדריק קונסטנט את סדרת שעוני הקלאסיק וורלדטיימר Manufacture שלה. סדרת שעונים שתוך זמן קצר קנתה לה מקום מכובד בקרב חובבי שעונים מרחבי העולם והייתה לאחת הסדרות שוברות השיאים בכל הקשור למכירות עבור פרדריק קונסטנט. בימים אלו מציינת פרדריק קונסטנט את יום ההולדת העשירי של הסדרה, עם שני דגמים מיוחדים במהדורה מוגבלת – אחד בגוף העשוי מזהב אדום והשני בפלדת אל-חלד. קלאסיק וורדלטיימר Manufacture – מוזמנים להכיר את השעונים החדשים עם הגורו.

קלאסיק וורלדטיימר Manufacture – מפרט טכני

כאמור, פרדריק קונסטנט משיקה שני שעונים חדשים. אחד בגוף העשוי מזהב אדום והשני בגוף העשוי מפלדת אל-חלד. שני השעונים יגיעו במהדורה מוגבלת. דגם הזהב האדום 18 קראט יגיע במהדורה מוגבלת של 88 יחידות. השעון השני יגיע במהדורה מוגבלת של 1,888 יחידות. גוף השעון מגיע בקוטר של 42 מ״מ ובעובי של 12.15 מ״מ.

קלאסיק וורלדטיימר Manufacture מהדורה מוגבלת 10 שנים. מקור - monochrome watches.
קלאסיק וורלדטיימר Manufacture מהדורה מוגבלת 10 שנים. מקור – monochrome watches.

שני השעונים יגיעו עם לוח בצבע כחול עמוק, המדמה את האוקיינוסים של הפלניספרה המרכזית. הלוחות מבוצעים בתבליט ועם נגיעות של אפור בצבעי היבשות.

קלאסיק וורלדטיימר Manufacture מהדורה מוגבלת 10 שנים. מקור - monochrome watches.
קלאסיק וורלדטיימר Manufacture מהדורה מוגבלת 10 שנים. מקור – monochrome watches.

לוח השעון מגיע עם אינדקסים זוהרים, כמו גם מחוגי השעות והדקות, שמבטיחים לנו קריאות נוחה של השעון גם בתנאי תאורה קשים.

לוח כחול עם נגיעות של אפור בשילוב הטבעת הלבנה. מקור - monochrome watches.
לוח כחול עם נגיעות של אפור בשילוב הטבעת הלבנה. מקור – monochrome watches.

בשעה 6 בלוח השעון אנו מוצאים לוחית תאריכון עם גימור גיליושה באיכות גבוהה. את לוח השעון עוטפת טבעת לבנה ועליו רשימת ערים המייצגות את אזורי הזמן השונים מסביב לעולם.

דגם הזהב האדום 18 קראט. מקור - monochrome watches.
דגם הזהב האדום 18 קראט. מקור – monochrome watches.

קלאסיק וורלדטיימר Manufacture – מנגנון

השעונים החדשים של פרדריק קונסטנט יגיעו עם קליבר FC-718. מנגנון אינהאוס אוטומטי מבית החברה, כשכל פעולות הכיוון השונות שלו מבוצעות באמצעות כתר השעון. המנגנון מגיע עם עיטורי פרלז׳ה וצלעות ז׳נבה (Côtes de Genève), כשהוא פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 38 שעות.

המנגנון בגב השעון. מקור - monochrome watches.
המנגנון בגב השעון. מקור – monochrome watches.

אז מה חדש בעצם?

כאמור, שני דגמים חדשים בסדרת הקלאסיק וורלדטיימר של פרדריק קונסטנט, שמגיעים עם המנגנון המיוחד שפותח באופן עצמאי על ידי החברה. המנגנון מאפשר לא רק תצוגת זמן של 24 ערים שונות ברחבי העולם, המייצגות את 24 אזורי הזמן, אלא אפילו אלו מהערים נמצאות כרגע ביום ואלו בלילה.

השעונים מהסדרה הזאת מאופיינים במראה אלגנטי ומרשים, יוקרתי הרבה יותר ממה שהם עולים בדרך כלל.

כמה זה עולה לנו?

שני השעונים החדשים מגיעים כאמור במהדורה מוגבלת. רפרנס FC-718NWWM4H6 הוא השעון בפלדת אל-חלד. הוא מגיע כאמור במהדורה מוגבלת של 1,888 יחידות. תג המחיר שלו עומד על 3,895 אירו. רפרנס FC-718NWWM4H9 הוא השעון בגוף העשוי מזהב אדום. הוא מגיע במהדורה מוגבלת של 88 יחידות. תג המחיר שלו עומד על 16,995 אירו.

קלאסיק וורלדטיימר Manufacture מהדורה מוגבלת 10 שנים. מקור - monochrome watches.
קלאסיק וורלדטיימר Manufacture מהדורה מוגבלת 10 שנים. מקור – monochrome watches.

השורה התחתונה

שני שעוני וורלדטיימר חדשים שמצטרפים לסדרה המוצלחת של פרדריק קונסטנט ומגדילים את ההיצע שלה. פרדריק קונסטנט ממשיכה להציע שעונים עם תמורה גבוהה יחסית לתג המחיר שלהם, מה שהופך אותה לאחד המותגים החביבים על הגורו, גם אם היא לא זוכה לייצוג מספק אצלנו במגזין או בכלל בקרב חובבי שעונים בישראל.

למעבר לאתר של פרדריק קונסטנט.