פרדריק קונסטנט משיקה שעון חדש בסדרת שעוני ה-Manufacture שלה – שעון טורביון בפלדת אל-חלד. השעון החדש מציין שני אירועים משמעותיים בהיסטוריה הקצרה יחסית של פרדריק קונסטנט – המאורע הראשון הוא ציון 35 שנים להיווסדה של החברה והמאורע השני הוא ציון 15 שנים להשקת מנגנון הטורביון הראשון בייצור עצמי של החברה, אי שם בשנת 2008. השעון החדש – קלאסיק טורביון Manufacture Steel – יגיע במהדורה מוגבלת של 350 יחידות, כשכל אחת מהיחידות ממוספרת. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

קלאסיק טורביון Manufacture Steel – מפרט טכני

השעון החדש של פרדריק קונסטנט מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 39 מ״מ ובעובי של 11 מ״מ. גוף השעון עגול ומאופיין בקווים קלאסיים ומשטחים מלוטשים, כשהוא עמיד למים בעומק של עד ל-50 מטרים.

קלאסיק טורביון Manufacture Steel. מקור - TimeandWatches.
קלאסיק טורביון Manufacture Steel. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם זכוכית ספיר כיפתית אנטי-רפלקטיבית, שמכסה את לוח השעון. פרדריק קונסטנט משיקה את השעון בשתי תצורות – שעון אחד יגיע עם לוח כסוף, כשהשעון השני יגיע עם לוח כחול, שני הלוחות יגיעו עם גימור קרני שמש.

קלאסיק טורביון Manufacture Steel. מקור - TimeandWatches.
קלאסיק טורביון Manufacture Steel. מקור – TimeandWatches.

בשעה 6 אנו מוצאים את הטורביון המציץ מבעד לחלונית גדולה במיוחד, כשהיא מגיעה משמ עד לאמצע לוח השעון, כשבקצה העליון שלה אנו מוצאים את מחוגי השעון.

הכתר הגדול בצד השעון. מקור - TimeandWatches.
הכתר הגדול בצד השעון. מקור – TimeandWatches.

בצד ימין של השעון אנו מוצאים את הכתר של השעון, כתר גדול יחסית בצורת בצל, המשלים את המראה הקלאסי של השעון.

קלאסיק טורביון Manufacture Steel – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר FC-980 של פרדריק קונסטנט. מנגנון טורביון אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 38 שעות. המנגנון מגיע עם מנגנון בריחה סיליקוני, לעמידות משופרת בפני שדות מגנטיים.

המנגנון בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
המנגנון בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

את המנגנון המרשים ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון, כשהוא מכיל ברגים כחולים ועיטורים שונים כמו ליטושים משופעים, ליטושים בצורת חרוזים ובצורת גרגירים עגולים, קווים ישרים וליטוש מראה.

מנגנון בייצור עצמי של פרדריק קונסטנט. מקור - TimeandWatches.
מנגנון בייצור עצמי של פרדריק קונסטנט. מקור – TimeandWatches.

אז מה חדש בעצם?

כאמור, פרדריק קונסטנט משיקה לראשונה שעון טורביון בפלדת אל-חלד בסדרת ה-Manufacture שלה, סדרת שעונים שמכילה מנגנונים בייצור עצמי. פרדריק קונסטנט משיקה שני דגמים בלוחות קלאסיים ובקוטר נהדר, שבטוח שיקרוץ ללא מעט חובבי שעונים.

שני הלוחות של השעון החדש. מקור - TimeandWatches.
שני הלוחות של השעון החדש. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

פרדריק קונסטנט משיקה כאמור שני דגמי שעונים, שניהם יגיעו עם רצועות עור תנין כחולות, בגימור מט. רפרנס FC-980N3H6, עם הלוח הכחול רפרנס הוא הדגם הראשון. השעון השני, רפרנס FC-980S3H6, הוא הדגם עם הלוח הכסוף. שני השעונים יגיעו במחיר של 14,495 אירו.

קלאסיק טורביון Manufacture Steel. מקור - TimeandWatches.
קלאסיק טורביון Manufacture Steel. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

אם יש חברה שיכולה להשיק טורביון שוויצרי בתג מחיר של פחות מ-15 אלף אירו, כנראה שזאת תהיה פרדריק קונסטנט. יצרנית השעונים הנהדרת הזאת, מציעה תמורה נהדרת למחיר, עם שעונים במראה קלאסי. אז אם אתם לא מחפשים שמות נוצצים ויכולים פשוט להרשות לעצמכם משעונים מוצלחים בתג מחיר אטרקטיבי, כנראה שאין הרבה חברות שמציעות תמורה טובה יותר בעולם שעוני היוקרה למחיר מאשר פרדריק קונסטנט.

למעבר לאתר של פרדריק קונסטנט.