טקאשי מורקמי הוא אחד האמנים המפורסמים ביותר ביפן בשנים האחרונות. הסגנון הייחודי שלו כולל שימוש בצבעים ומוטיבים חוזרים. מורקמי פעיל גם בתחום האמנויות היפות (פיסול וציור למשל) וגם בתחום האומנות המסחרית (אופנה, אנימציה). מורקמי ידוע בטשטוש הגבולות בין אמנויות גבוהות לנמוכות. הוא טבע את המונח “סופר שטוח” המתאר גם את המאפיניים האסתטיים של המסורת האמנותית היפנית והן את האופי של התרבות והחברה היפנית לאחר מלחמת העולם השניה. הובלו החליטה לתת למורקמי יד חופשית בעיצוב שעון חדש של החברה – קלאסיק פיוז’ן טקאשי מורקמי, או בשמו המלא – קלאסיק פיוז’ן טקאשי מורקמי קשת ספיר (Sapphire Rainbow). הגורו יצא לבדוק מקרוב.

קלאסיק פיוז’ן טקאשי מורקמי – מפרט טכני

השעון החדש של הובלו מגיע בגוף העשוי מזכוכית ספיר, בקוטר של 45 מ”מ ובעובי של 14 מ”מ. השימוש בזכוכית ספיר הפך בשנים האחרונות לאחד מתחומי ההתמחות של הובלו.

קלאסיק פיוז'ן טקאשי מורקמי. מקור - TimeandWatches. 
קלאסיק פיוז’ן טקאשי מורקמי. מקור – TimeandWatches.

לוח השעון הוא ביטוי מושלם לעבודות המוכרות של מורקמי. לוח השעון בנוי בצורה תלת ממדית. האלמנט המרכזי הבולט בו הוא פרח צבעוני. הפרח מורכב מ-12 עלי כותרת צבעוניים, המורכבים מ-487 אבני חן צבעוניות. הובלו השתמשה במגוון רחב של אבני חן לשיבוץ המרשים הזה. אפשר למצוא כאן אבני אודם, אבני ספיר ורודות, אמטיסטים, אבני ספיר כחולות, צהובות וכתומות. כל האבנים הללו משובצות בקפידה כדי לייצג את צבעי הקשת.

12 עלי כותרת מאבני חן צבעוניות. מקור - TimeandWatches. 
12 עלי כותרת מאבני חן צבעוניות. מקור – TimeandWatches.

אם כל הצבעים הללו לא מרשימים אתכם מספיק, תרשו לנו לספר לכם שכל המבנה משובץ אבני החן הזה מסתובב מחת ללוח השעון. הובלו פיתחה מנגנון מיוחד, המבוסס על מיסבים כדוריים, המאפשר לפרח הזה להסתובב. אם תרצו, אפשר להגיד שהמערכת הזאת מעוררת לחיים את לוח השעון.

קלאסיק פיוז'ן טקאשי מורקמי. מקור - TimeandWatches. 
קלאסיק פיוז’ן טקאשי מורקמי. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם צמיד גומי שקוף עם אבזם מתקפל מפלדת אל-חלד. הוא עמיד במים בעומק של עד ל-50 מטרים.

קלאסיק פיוז’ן טקאשי מורקמי – מנגנון

הובלו שילבה בשעון את קליבר HUB1214 שלה. מדובר במנגנון מתוצרת הובלו שעבר מודיפקציות (הסרת פונקציית כרונוגרף).

קליבר HUB1214 בגב השעון. מקור - TimeandWatches. 
קליבר HUB1214 בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה והוא מגיע עם רזרבת כוח של 72 שעות.

אז מה חדש בעצם?

לפני כשנה הכריזה הובלו על שיתוף הפעולה עם מורקמי. במסגרת שיתוף הפעולה הזה הציגו החברה והאמן היפני את שעון ה-Classic Fusion Takashi Murakami All Black. שעון כמעט זהה לחלוטין לשעון החדש, עם שינוי אחד קטן-גדול. השעון היה כולו במראה מונוכרומטי-שחור.

שעון ה-All Black של הובלו וטקאשי מורקמי. מקור- הובלו.
שעון ה-All Black של הובלו וטקאשי מורקמי. מקור- הובלו.

הפעם לקח מורקמי את שיתוף הפעולה הזה לכיוון צבעוני יותר.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של הובלו, רפרנס JX.0800.RT.TAK21.507 יגיע במהדורה מוגבלת של 100 יחידות. אנחנו מקווים שלא באמת חשבתם שהשעון הזה לא יגיע במהדורה מוגבלת, כן? כל אחד מהשעונים יהיה ממוספר. כל אחד מהשעונים הללו יעלה 106 אלף דולרים.

מהדורה מוגבלת של 100 יחידות. מקור - TimeandWatches. 
מהדורה מוגבלת של 100 יחידות. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

קלאסיק פיוז'ן טקאשי מורקמי. מקור - TimeandWatches. 
קלאסיק פיוז’ן טקאשי מורקמי. מקור – TimeandWatches.

הובלו ידועה בשימוש בחומרים מיוחדים כמו סגסוגות קרמיות או ספיר במקרה של השעון הזה. היא גם ידועה בשיבוץ נהדר של אבני חן. בנוסף, היא גם ידועה בשיתופי הפעולה שלה עם אמנים מתחומים שונים. שיתוף הפעולה עם מורקמי הוליד שני שעונים דומים מאוד ושונים מאוד. המלצה של הגורו למורקמי ולהובלו? תנסו כחול טיפאני בפעם הבאה. משום מה לא מפסיקים לדבר על הצבע הזה לאחרונה …

למידע נוסף על השעון החדש באתר של הובלו.