אין הרבה שמות בעולם שעוני היוקרה שגורמים (כמעט) לכל חובב שעונים להתרגש כמו המותג ברגה. יצרנית השעונים שקרויה על שמו של מי שנחשב לגדול יצרני השענים אי פעם, אברהם לואי ברגה, מייצרת שעונים שמשתייכים לקצה העליון של שוק שעוני היוקרה ולמה שנקרא Haute Horlogerie באופן קבוע. השעון החדש של החברה – קלאסיק קלנדר 7337, הוא דוגמה נהדרת לכך. מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו ולראות איך המותג הזה מצליח לרגש אותנו כל פעם מחדש.

קלאסיק קלנדר 7337 – מפרט טכני

ברגה מציעה את השעון החדש שלה בגוף העשוי מזהב אדום או לבן 18 קראט. גוף השעון מגיע בקוטר של 39 מ״מ ובעובי של 9.95 מ״מ. ברגה בוחרת בגוף עגול, עם דפנות מחורצות, כשהשעון עמיד למים בעומק של עד ל-30 מטרים.

קלאסיק קלנדר 7337. מקור - TimeandWatches.
קלאסיק קלנדר 7337. מקור – TimeandWatches.

ברגה משלבת בשעון לוח שמזוהה איתה – לוח ״Off-Centred” – בתרגום מילולי – לא ממורכז. בפועל – מדובר בלוח שבו אנו מוצאים את טבעת השעות והדקות לא במרכז לוח השעון, מוטיב שחוזר על עצמו בשעונים של ברגה. מוטיב נוסף שחוזר בשעונים של ברגה ואותו אפשר למצוא גם בשעון החדש, הוא הגיליושה בתבנית הקלוש דה פריז (Clous de Paris), שנחרט בעבודת יד על ידי האומנים של ברגה.

קלאסיק קלנדר 7337. מקור - TimeandWatches.
קלאסיק קלנדר 7337. מקור – TimeandWatches.

מחוגי השעות, הדקות והשניות מגיעים בעיצוב המסורתי של ברגה, עם פלדה כחולה, כשלקראת סוף המחוג אנו מוצאים טבעת עגולה פתוחה. תצוגת התאריך והיום נמצאות בלוח השעון בשעה 2 ו-10 בהתאמה, כשמעל לשעה 12 בלוח השעון אנו מוצאים את תצוגת מצב הירח. בתוך הלוח הלא-ממורכז של השעון אנו מוצאים לוח שניות קטן, הממוקם גם הוא בזווית, כשהוא משולב בשעה 5 ולא כפי שהיינו מצפים לראות אותו, בשעה 6.

תצוגת מצב הירח של השעון. מקור - TimeandWatches.
תצוגת מצב הירח של השעון. מקור – TimeandWatches.

תצוגת מצב הירח מציגה ירח העשוי מזהב בחריטה ידנית, על רקע של שמים המצופים בלכה כחולה, המורכבת מכתמים שחושפים בעדינות כוכבים, בהתאם לזווית שממנה מביטים בשעון.

קלאסיק קלנדר 7337 – מנגנון

ברגה משלבת בשעון את קליבר 502 שלה. קליבר 502 הוא אחד המנגנונים הדקים ביותר של ברגה, שמגיע בעובי של 2.4 מ״מ. המנגנון, המגיע מעוטר בעבודת יד עם גיליושה עם מוטיב ה-Côtes de Genève.

קליבר 502 בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
קליבר 502 בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

ברגה משלבת בשעון קפיץ איזון סיליקוני עם תכונות אנטי-מגנטיות. המנגנון פועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה והוא מספק רזרבת כוח של 45 שעות.

אז מה חדש בעצם?

האמת, כשמדובר במותג ברגה, אנחנו לא באמת חייבים שזה יהיה משהו חדש. מבחינתנו, תנו לנו שעון חדש-ישן של החברה פעם בחודש ולא תשמעו אותנו מתלוננים. אבל אם אתם רוצים שנהיה קצת יותר רציניים, אז מדובר בעיצוב חדש ללוח השעון, אם כי מדובר בעיצוב קלאסי של ברגה, שאי אפשר לפספס את המראה שלו האופייני כל כך לברגה.

כמה זה עולה לנו?

ברגה מציעה כאמור את השעון החדש בשתי גרסאות, אחד בזהב לבן, רפרנס 7377BB ואחת בזהב אדום, רפרנס 7377BR. גרסת הזהב הלבן מגיעה עם רצועת עור תנין בצבע כחול, כשגרסת הזהב האדום מגיעה עם רצועת עור תנין בצבע חום. תג המחיר של שני הדגמים זהה והוא עומד על 44,700 אירו.

קלאסיק קלנדר 7337. מקור - TimeandWatches.
קלאסיק קלנדר 7337. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

במילה אחת? ברגה. לא באמת צריך להגיד יותר מזה. השעון הזה הוא כל כולו ברגה – מגוף השעון עם המוטיב המחורץ, לוח הגיליושה, התצוגה הלא ממורכזת ועד למחוגי ברגה. כל זה עוד לפני שדיברנו איתכם על המנגנון. תג מחיר, תמורה למחיר, אינפלציה ומיתון עולמי? בואו נשאיר אותם לכתבה אחרת.

למעבר לאתר של ברגה.