בעוד העולם הנוצרי כולו חוגג בימים אלו את חג המולד ובשבוע הבא נציין את תחילתה של השנה האזרחית החדשה, לוח השנה הסיני מתנהל קצת יותר בעצלתיים, כשהשנה הסינית החדשה מתחילה רק ב-22 לינואר. אבל מי שכבר ממהרות לחגוג את השנה הסינית החדשה, או לפחות לציין אותה, הן יצרניות שעוני היוקרה השוויצריות. מי שמצטרפת לחגיגה בשבועיים האחרונים היא ברגה, שמשיקה את השעון החדש שלה – קלאסיק 9075 ״השנה הסינית החדשה״. מוזמנים להכיר את השעון ביחד איתנו.

קלאסיק 9075 ״השנה הסינית החדשה״ – מפרט טכני

השעון החדש של ברגה מגיע בגוף העשוי מזהב לבן 18 קראט. גוף השעון, המשובץ ביהלומים, מגיע בקוטר של 33.5 מ״מ ובעובי של 7.85 מ״מ. השעון מגיע עם עמידות למים בעומק של עד ל-30 מטרים.

קלאסיק 9075 ״השנה הסינית החדשה״. מקור - Watches By SJX.
קלאסיק 9075 ״השנה הסינית החדשה״. מקור – Watches By SJX.

ברגה בחרה בלוח שעון המשלב מוטיבים סיניים מסורתיים, אותם אפשר למצוא על רקע של לוח אמייל בטכניקת הגרנד פיו (״האש הגדולה״), עם ארנבים העשויים בטכניקת השמלבה (Champleve) – הסרה באמצעות איזמל של כל מה שמסביב לדמות-צורה שאותה רוצים ליצור.

הארנבות בלוח השעון. מקור - Watches By SJX.
הארנבות בלוח השעון. מקור – Watches By SJX.

לוח השעון מיוצר בטכניקה הכוללת התזה של אמייל נוזלי צבוע בטמפרטורה גבוהה מאוד, המסת הזכוכית פנימה ליצירת צבע עמוק ועשיר, שהופך להיות מבריק באופן קבוע.

טכניקת האמייל המיוחדת בלוח השעון. מקור - Watches By SJX.
טכניקת האמייל המיוחדת בלוח השעון. מקור – Watches By SJX.

לוח השעון מכוסה באמייל כחול שקוף, במרכזו סמל המורכב מעלווה במבוק ופרחים שנחרטו ביד, היוצרים ניגוד יפה עם ששת הארנבים המשתובבים מתחת לעננים. הארנבים עשויים כאמור באמייל בטכניקת השמלבה, כשלוח השעון נחרט תחילה בעבודת יד כדי ליצור שקעים בצורת הארנבים. את השקעים הללו ממלאים לאחר מכן באמייל לבן.

קלאסיק 9075 ״השנה הסינית החדשה״ – מנגנון

בתוך השעון משלבת ברגה את קליבר 591C שלה. המנגנון, המכיל 171 רכיבים, הוא מנגנון אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 38 שעות.

אז מה חדש בעצם? 

כאמור, ברגה מצטרפת לרשימת החברות המציינות את השנה הסינית החדשה, עם שעון חדש, שמגיע במהדורה מוגבלת של 8 יחידות. בניגוד לשעונים אחרים שראינו עד היום, שהיו מיועדים לגברים, ברגה מקדישה את השעון הזה דווקא לנשים. השעון, מקולקציית הקלאסיק של ברגה, מציג שילוב של טכניקות אומנותיות עתיקות – מומחיות האמייל ומומחיות החריטה. שש הארנבות מבטאות בעדינות את החכמה והזריזות של הנשים.

יצירת מופת במהדורה מוגבלת של 8 יחידות. מקור - Watches By SJX.
יצירת מופת במהדורה מוגבלת של 8 יחידות. מקור – Watches By SJX.

כמה זה עולה לנו?

בניגוד לשעוני ״השנה הסינית החדשה״ אחרים, בברגה דווקא לא מסתירים את תג המחיר של השעון החדש. השעון החדש של ברגה, רפרנס 9075BB/25/976 DD00 04 , מגיע כאמור במהדורה מוגבלת של 8 יחידות. תג המחיר שלו עומד על 43,000 פרנקים שוויצריים, שהם כ-46 אלף דולרים אמריקאיים.

קלאסיק 9075 ״השנה הסינית החדשה״. מקור - Watches By SJX.
קלאסיק 9075 ״השנה הסינית החדשה״. מקור – Watches By SJX.

השורה התחתונה

ביצוע נהדר של ברגה לטכניקה עתיקת יומין. ברגה משלבת את האמייל השקוף והאמייל הלבן האטום בשכבות עוקבות. השילוב של 2 זיגוגים בו זמנית מגביר את הקושי, היות ויש להמנע מפגמים בכל שכבה וכל צבע חייב להישאר הומוגני. מי שמטפל באמייל צריך לדעת לשלוט בטמפרטורות הצביעה ברמה מושלמת, כדי להביא את האמייל לגוון המדויק במהלך ולאחר השריפה. מלבד תהליך הצביעה של כל שכבה בפני עצמה, האומן צריך להבטיח כי השכבה הנוכחית לא תפריע לשכבה הבאה ותהפוך למצע יציב ובעובי אחיד וקבוע מראש, כדי שלוח השעון הסופי יישאר בעובי המוגדר שלו. אחת החברות היחידות בעולם השעונים שמחזיקות ביכולות הללו היא ברגה, המעסיקה את האומנים הללו במתקן הייצור שלה ב-Vallée de Joux בשוויץ. באופן די מפתיע, השעון החדש של ברגה מגיע עם תג מחיר די אטרקטיבי, אבל גם אם יש לכם 160-170 אלף שקלים פנויים לרכוש את השעון הזה, סביר להניח שעם 8 יחידות בלבד שברגה מייצרת מהשעון הזה, אין לכם באמת סיכוי לרכוש אותו …

למעבר לאתר של ברגה.