אחד השעונים שקופצים לנו מיד לראש כשאנחנו שומעים על שעון דרס, הוא שעון הקלטרבה של פטק פיליפ. הקלטרבה, לדעת רבים, הוא שעון הדרס האולטימטיבי. פשוט, נקי, אלגנטי ומגיע מבית המותג היוקרתי ביותר בעולם שעוני היוקרה. אחד הדגמים המיוחדים בסדרה הזאת הוא דגם ה-“Clous De Paris”, שזכה לאחרונה לרענון מבית פטק פיליפ, הזדמנות נפלאה בשבילנו להתעמק קצת בשעון הנפלא הזה ועל הדרך להכיר קצת את ההגדרה לשעון דרס. קלטרבה “Clous De Paris”, הגורו שם עניבה ויוצאים לדרך. 

קלטרבה “Clous De Paris” – מפרט טכני

שעון הקלטרבה “Clous De Paris” (קלו דה פריז – המסמרים של פריז), הוא שעון דרס אלגנטי. כפי שאפשר להבין משמו, הוא חלק מסדרת הקלטרבה, כשהקלו דה פריז מגיעים לידי ביטוי בבזל שלו. בבזל של השעון אנו מוצאים את תשליב הגיוליוצ’ה הנפלא ה”קלו דה פריז”. פטק פיליפ משיקה כאמור שני דגמים חדשים בסדרה, העשויים מזהב אדום וזהב לבן. רפרנס 6119R-001 הוא דגם הזהב האדום, כשרפרנס 6119G-001 הוא דגם הזהב לבן. 

שני הדגמים החדשים בסדרת הקלטרבה "Clous De Paris". מקור - TimeandWatches.
שני הדגמים החדשים בסדרת הקלטרבה “Clous De Paris”. מקור – TimeandWatches.

הדגם בזהב אדום מגיע עם לוח כסוף מגורען, עם מחוגים ואינדקסי שעה העשויים מזהב אדום. לעומתו, הדגם העשוי מזהב לבן מגיע עם לוח אפור-פחם עם גימור פסי סאטן אנכיים. גם כאן מחוגי השעון ואינדקסי השעה מגיעים מזהב לבן. 

רפרנס 6119R-001. מקור - TimeandWatches.
רפרנס 6119R-001. מקור – TimeandWatches.
רפרנס 6119G-001. מקור - TimeandWatches.
רפרנס 6119G-001. מקור – TimeandWatches.

בבזל של שני השעונים אנו מוצאים שתי טבעות היקפיות של אותם “מסמרי פריז” – הגיוליוצ’ה הנפלאה שמשדרגת את המראה של השעון. שני השעונים מגיעים עם לוח שניות קטן בשעה 6. השעונים מגיעים בגוף בקוטר של 39 מ”מ ובעובי של 8.08 מ”מ בלבד. תזכרו בבקשה את המספר הזה. 

לוח בגימור פסי סאטן. מקור - TimeandWatches.
לוח בגימור פסי סאטן. מקור – TimeandWatches.
לוח שניות קטן המשולב בלוח מגורען. מקור - TimeandWatches.
לוח שניות קטן המשולב בלוח מגורען. מקור – TimeandWatches.

קלטרבה “Clous De Paris” – מנגנון

אנחנו מקווים שהזיכרון שלכם טוב. אם לא – תחזרו בבקשה פסקה אחת אחורה. שמתם לב שדיברנו על עובי של 8.08 מ”מ בלבד? אז תנו לנו להסביר לכם את זה במילים פשוטות. זה שעון דק. לא אולטרה דק, אבל דק. איך פטק פיליפ עושה את זה כל כך דק? פשוט מאוד. מפתחים מנגנון מתיחה ידנית חדש, עם רזרבת כוח של 65 שעות, שיתאים לשעונים הקסומים הללו.

קליבר 30-255 PS החדש. מקור - TimeandWatches.
קליבר 30-255 PS החדש. מקור – TimeandWatches.

המנגנון החדש הוא קליבר 30-255 PS. כאמור, הוא מגיע עם רזרבת כוח של 65 שעות – כמעט שלושה ימים. איך עושים זאת בשעון כל כך דק? אנחנו שמחים ששאלתם. פטק פיליפ שילבה במנגנון שני תופים בסידור מקביל זה לזה. בניגוד לסידור מקובל בו שני התופים מחוברים ברצף כדי להאריך את רזרבת הכוח, תופים מקבילים מאפשרים קצב פריקה יציב ועקבי יותר של המנגנון, או ליתר דיוק של התנע של המנגנון. בעזרת השליטה בקצב הפריקה של התנע של המנגנון, פטק פיליפ מצליחה להגיע לסטייה מקסימלית של 3- שניות/2+ שניות ליום. המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה.

קליבר 30-255 PS החדש. מקור - TimeandWatches.
קליבר 30-255 PS החדש. מקור – TimeandWatches.

המנגנון מצויד במנגנון Stop Seconds. ברגע שמושכים את הכתר, הוא עוצר את גלגל האיזון, מה שמאפשר לקבוע את השעה בדיוק של שניה אחת. כאשר מכניסים את הכתר בחזרה למקום, המנגנון מניע את גלגל האיזון מחדש. מעבר לקסם ההנדסי, המנגנון הזה גם מרהיב למראה, עם ששה גשרים, אחד לכל גלגל או פונקציה, עם פסי ז’נבה המעטרים אותו וקצוות מלוטשים. 

קלטרבה "Clous De Paris". מקור - TimeandWatches.
קלטרבה “Clous De Paris”. מקור – TimeandWatches.

אז מה חדש בעצם?

אנחנו מקווים שקראתם את כל הקטע הטכני העוסק במנגנון. מ.ש.ל.

קלטרבה "Clous De Paris" והעובי המרשים שלו. מקור - TimeandWatches.
קלטרבה “Clous De Paris” והעובי המרשים שלו. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

שאלה נפלאה! איזה יופי שאתם שואלים שאלות כל כך מדויקות. שני הדגמים החדשים בסדרת ה-“Clous De Paris” של פטק פיליפ מגיעים בתג מחיר זהה – 26,150 אירו. אם אתם שואלים אותנו, אז בהחלט מדובר בתמורה נפלאה למחיר. אפשר להתחיל להתפלסף ולהגיד שתמורה נפלאה למחיר זה שעון של לונג’ין ב-2000 אירו, אבל אתם יודעים, התעשייה עדיין נקראת “שעוני יוקרה” ואין יותר יוקרה משני השעונים הנפלאים הללו. אז כן, 26,150 אירו הם קצת יותר מ-100 אלף ש”ח היום, סכום לא פעוט גם בלי אנשים שיצאו לחל”ת ורק עכשיו חוזרים לעבודה, אבל אתם יודעים, אם אתם בכלל מכירים מושג כמו חל”ת, אתם ככל הנראה לא קהל היעד של השעון הזה מלכתחילה. 

קלטרבה "Clous De Paris". מקור - TimeandWatches.
קלטרבה “Clous De Paris”. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

מישהו רוצה לקנות כליה או ריאה משומשת במצב טוב? פרטים במערכת הגורו. 

קלטרבה "Clous De Paris". מקור - TimeandWatches.
קלטרבה “Clous De Paris”. מקור – TimeandWatches.

למעבר לאתר של פטק פיליפ.