בום מרסייה היא יצרנית שעונים שאנחנו לא מדברים עליה יותר מדי כאן בגורו, אבל מדי פעם החברה משיקה שעונים שהגורו פשוט לא יכול להתעלם מהם. אחד מהשעונים הללו הוא שעון הקליפטון באומטיק דיי-דייט מון-פייז שהחברה השיקה לאחרונה, שמצטרף לסדרת הבאומטיק (Baumatic) של החברה, שהושקה בשנת 2018. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

קליפטון באומטיק דיי-דייט מון-פייז – מפרט טכני

השעון החדש של בום מרסייה מגיע בגוף העשוי זהב אדום בקוטר של 42 מ”מ ובעובי של 12.95 מ”מ, עם עמידות למים בעומק של עד ל-50 מטרים. השעון מצויד בתצוגת שעות, דקות ושניות. תתי הלוחות בשעון מציגים את היום בשבוע (תת הלוח בשעה 12) ואת מצב הירח (מון-פייז), כמו גם את היום בחודש, בתת הלוח בשעה 6 של השעון. השעון מגיע עם לוח בגימור שחור-סאטן עם גימור מדורג, עם אינדקסים בולטים מזהב.

קליפטון באומטיק דיי-דייט מון-פייז. מקור - TimeandWatches.
קליפטון באומטיק דיי-דייט מון-פייז. מקור – TimeandWatches.

מנגנון

השעון מגיע עם קליבר BM14 של בום מרסייה, מנגנון אוטומטי שאותו ניתן לראות דרך הגב השקוף של השעון. המנגנון מגיע עם קפיץ איזון סיליקוני והוא פועל בתדר של 4Hz (קצב של 28,800 ויברציות לשעה), כשהוא מצויד ברזרבת כוח מרשימה של 5 ימים. על המנגנון המרשים אשר משקיף לעברנו דרך הגב השקוף של השעון ניתן למצוא את עיטורי ה-“Côtes de Genève” המיוחדים, לצד תחריטים בצורת חילזון.

עיטורי ה-Côtes de Genève על מנגנון השעון. מקור - TimeandWatches.
עיטורי ה-Côtes de Genève על מנגנון השעון. מקור – TimeandWatches.

אז מה חדש בעצם?

לא הרבה למען האמת. ראינו כבר שעוני מון-פייז בסדרה וראינו שעונים עם קומפליקציית יום-חודש בסדרה (באומטיק 10470), כמו גם מנגנונים עם רזרבת כוח של 5 ימים, כך שבעצם מדובר בגרסה קצת יותר יוקרתית של שעונים שהשיקה החברה ותוספת מרשימה לסדרת הבאומטיק של בום מרסייה.

קליפטון באומטיק דיי-דייט מון-פייז. מקור - TimeandWatches.
קליפטון באומטיק דיי-דייט מון-פייז. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

אם אתם עדיין לא מכירים כמו שצריך את עולם השעונים, אז תנו לגורו לתת לכם שיעור קצר בתמחור. קחו מנגנון שוויצרי עם רזרבת כוח של מעל ל-50-60 שעות, תוסיפו לזה גוף מזהב אדום, שלבו מנגנון עם עיטורי “Côtes de Genève” היוקרתיים. אה, לא שכחנו, רצועת עור תנין כחולה וקיבלתם תג מחיר בן 5 ספרות באירו. כמה בדיוק? 14,500 אירו, לשעון זיהיה זמין בבוטיקים של בום מרסייה החל מאוקטובר 2020.

קליפטון באומטיק דיי-דייט מון-פייז. מקור - TimeandWatches.
קליפטון באומטיק דיי-דייט מון-פייז. מקור – TimeandWatches.

השעון החדש עדיין לא מופיע רשימת באתר של בום מרסייה, אבל אתם מוזמנים לעקוב אחריו במידה ואתם רוצים להזמין אותו מיד כשהוא יופיע.

השורה התחתונה

שעון דרס נהדר מבית בום מרסייה. אם אתם שואלים את הגורו אם הוא היה מוציא 14.5 אלף אירו על שעון מבית בום מרסייה? אם אתם חובבים מושבעים של המותג או יש לכם המון כסף פנוי לבזבז, לכו על זה. אבל קצת יותר ברצינות, שילוב של הקומפליקציות שיש בשעון (מון-פייז, דיי-דייט) עם התכונות שלו (מנגנון אינהאוס, רזרבת כוח של 5 ימים, גוף העשוי מזהב אדום), לרוב יסתכמו בסכום גבוה הרבה יותר אצל יצרניות אחרות, כך שהשעון החדש מהווה אופציה “נגישה” יחסית למי שמחפש שעון דרס איכותי מזהב, עם התכונות והמפרט של השעון הזה.