יש כתבות וידיעות שגורמות לנו לשמוח יותר מכתבות אחרות. אחת מהן היא כתבה מסוג זה. שעון חדש מבית בום מרסייה. למה אנחנו שמחים כל כך? כפי שציינו בכתבות האחרונות על שעונים של החברה,  מדובר בחברה שמציעה שעונים במחירים תקציביים ומשתלמים, עם הילה ״ז׳נבאית״ שוויצרית ונראים, במרבית המקרים, נהדר. אז כשבום מרסייה מוסיפה לקולקציה שלה שעון עם אחת הקומפליקציות הגבוהות והיוקרתיות בעולם השעונים, אנחנו שמחים על התוספת המרעננת הזאת. קליפטון באומטיק לוח שנה נצחי – מוזמנים להכיר אותו ביחד עם הגורו.

קליפטון באומטיק לוח שנה נצחי – מפרט טכני

השעון החדש של בום מרסייה מגיע בגוף העשוי מזהב אדום. הקוטר שלו עומד על 42 מ״מ והעובי שלו עומד על 12.1 מ״מ. גוף השעון משלב משטחים בגימור מוברש ביחד עם משטחים בגימור מלוטש-מבריק. אנחנו חייבים להתעכב מעט על המידות של השעון. רק השבוע דיווחנו על שעון לוח השנה הנצחי של פטק פיליפ. שעון שמגיע בעובי של 14.3 מ”מ. 2 מ”מ יותר מהשעון של בום מרסייה – זה לא מעט. זה הופך את השעון של בום מרסייה לדק יחסית לעומת השעון הזה והרבה יותר נוח לענידה על היד. 

קליפטון באומטיק לוח שנה נצחי. מקור - TimeandWatches.
קליפטון באומטיק לוח שנה נצחי. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם לוח בצביעת לכה כחולה בגימור מדורג. הצבע הזה מעניק ניגודיות נהדרת לגוף הזהב של השעון  ורקע נהדר לאינדקסים ומחוגי השעון העשויים מזהב אדום.

לוח כחול בגימור מדורג בצביעת לכה. מקור - TimeandWatches.
לוח כחול בגימור מדורג בצביעת לכה. מקור – TimeandWatches.

תצוגת לוח השנה מתפזרת על פני שלושה לוחות קטנים. בשעה 3 אנו מוצאים את התאריכון כשממולו, בשעה 9, תצוגת היום בשבוע. תצוגת החודש משולבת במעגל החיצוני של הלוח הקטן בשעה 12, כשבתוכה אנו מוצאים את מספר השנה בספירת השנים המעוברות. 

לוח שנה נצחי דק יחסית. מקור - TimeandWatches.
לוח שנה נצחי דק יחסית. מקור – TimeandWatches.

בשעה 6 אנו מוצאים את תצוגת מצב הירח של השעון, עם ירח וכוכבים בזהב, שמשתלבים נפלא במראה הכללי של השעון. הירח עצמו צבוע גם הוא בלכה שמקנה לו מראה מבריק. 

קליפטון באומטיק לוח שנה נצחי – מנגנון

גב השעון השקוף חושף בפנינו את מנגנון השעון. בום מרסייה משלבת בשעון את קליבר BM13-1975A C2. מנגנון אוטומטי הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה. 

קליבר BM13-1975A C2 בגב השעון. מקור - Timeandwatches.
קליבר BM13-1975A C2 בגב השעון. מקור – Timeandwatches.

המנגנון מגיע עם רזרבת כוח מרשימה של 120 שעות. בום מרסייה משתמשת במנגנון הבאומטיק שלה לשעון הזה, כשהיא משלבת אותו עם מודול לוח שנה נצחי מבית דובואי דפרה (Dubois-Dépraz), ה-Dubois-Dépraz 55202.

אז מה חדש בעצם?

כאמור, לוח שנה נצחי מבית בום מרסייה, בשעון אטרקטיבי מאוד למראה וכפי שתיכף תראו – גם לכיס. קומפליקציית לוח השנה הנצחי מאפשרת לעונדי השעון להשתמש בו ללא צורך לכוון אותו עד לשנת 2100, כשהשעון יודע להתחשב בחודשים בני 30 או 31 ימים וכאמור גם בספירת השנים המעוברות. 

קליפטון באומטיק לוח שנה נצחי. מקור - TimeandWatches.
קליפטון באומטיק לוח שנה נצחי. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו? 

השעון החדש של בום מרסייה, רפרנס 10632, מגיע עם רצועת עור תנין שחורה. הוא עמיד במים בעומק של עד ל-50 מטרים. תג המחיר שלו? 25,700 דולרים, כולל מיסים. הרבה? ממש לא. עבור שעון שוויצרי “ז’נבאי” עם לוח שנה נצחי בגוף העשוי מזהב אדום, מדובר בתג מחיר אטרקטיבי מאוד.

קליפטון באומטיק לוח שנה נצחי. מקור - TimeandWatches.
קליפטון באומטיק לוח שנה נצחי. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

את רוח הסיכום של הכתבה יכולתם להבין כבר מפסקת הפתיחה שלנו. אנחנו תמיד שמחים לראות שעונים חדשים של בום מרסייה ואנחנו תמיד שמחים לראות חברות קטנות מייצרות שעונים עם קומפליקציות גבוהות ועושות את זה טוב לא פחות מחברות גדולות. טוב נו, יכול להיות שהגזמנו קצת. אנחנו שומרים את הכבוד לפטק פיליפ ולשעון לוח השנה הנצחי שלה, אבל אנחנו לא שוכחים שהוא עולה פי 10 מהשעון של בום מרסייה … 

אז אם תמיד רציתם לוח שנה נצחי בגוף העשוי מזהב אדום, בום מרסייה מספקת אופציה תקציבית משתלמת ובמראה נהדר. תתחדשו. 

למעבר לאתר של בום מרסייה.