בוכרר (Bucherer) הינה ככל הנראה קמעונאית השעונים הגדולה ביותר בעולם. כמה גדולה? בוכרר יכולה לפנות ליצרניות השעונים ולדרוש יצור של מהדורות מוגבלות אשר נושאות את שמה (ואת הגוון הכחול המפורסם שלה כצבע עיקרי של השעונים). השת”פים שבוכרר יוצרת לא מוגבלים אך ורק לשעוני יוקרה, אך בתור קמעונאית שעונים, זהו קו שיתופי הפעולה העיקרי בו נוקטת חברה זו. 

רק לאחרונה ראינו שתי השקות מעניינות מאוד של בוכרר – הראשונה הייתה בשת”פ עם לונג’ין, בהצגת צלע נוספת בסדרת המאסטר קולקשן, והשנייה הייתה שת”פ עם שפהאוזן (IWC) בהשקה מיוחדת של שפהאוזן פורטוגז כרונוגרף, שגם לו – כצפוי – שליטה מוחלטת של גוון הכחול בוכרר. מוקדם יותר השנה, בוכרר השיקה מהדורה מוגבלת של האוריס סיקסטי-פייב כרונוגרף – עוד לפני שהדגם הסדרתי הושק. 

bucherer shop
(מקור: אתר בוכרר הרשמי)

אז עמדנו על כך שלחברה זו יש כוח רב בקרב יצרניות השעונים, ע”מ שאלו יספקו לה מהדורות מוגבלות יחודיות שיימכרו רק ברשת של החברה, ואכן כוחה העיקרי של בוכרר נמצא במכירת שעונים חדשים. בשנים האחרונות, החברה נקטה במספר הליכי התרחבות, כאשר היא רכשה בין השאר את קמעונאית השעונים האמריקאית “טורנאו”, ובכך יצרה לעצמה נציגות באמריקה, במקביל למספר סניפים נרחב ברחבי אירופה, גם תחת השם הרשמי בוכרר, וגם ע”י רכישה של עסקים קיימים והפיכתם לזרוע של החברה – כמו The Watch Gallery שנמצא בלונדון.

בהמשך לאותה אסטרטגיית התרחבות, בוכרר נכנסת כעת לתחום שחברות גדולות מהססות להכנס אליו – והיא מתחילה פעילות בתחום מכירת שעוני יוקרה יד שניה. בדומה למהלך שביצעה קבוצת ריצ’מונט לפני כשנה, בו היא הודיעה כי היא מתחילה לפעול בשוק שעוני היוקרה המשומשים, בוכרר מקימה זרוע אינטרנטית שתאכלס את פעילותה בתחום זה.

לזרוע הזו קראו Certified Pre-Owned at Bucherer, והיא תמכור את השעונים עם שנתיים אחריות – בין אם מדובר בשעוני יד שניה “רגילים” או שעוני וינטג’. כל שעון שימכר דרך האתר יעבור בדיקת מקוריות מקיפה, ניקוי מלא לקייס ולצמיד (במקרה של צמיד חוליות) ופוליש במידת הצורך, בדיקה מקיפה של כלל הקומפליקציות הקיימות, בדיקת המנגנון, מקוריותו, תיקונים שבוצעו ומקוריות החלקים, בדיקת סטייה של השעון ורזרבת כוח, אטימות למים ובדיקת הקופסא והתעודות אשר מגיעות עם השעון.

בדיקה סופר מקיפה ואחריות לשנתיים (מקור: אתר בוכרר הרשמי)

זרוע מכירת שעוני יד שניה של בוכרר זמינה בשלב זה בשוויץ בלבד, כאשר בהמשך בוכרר תתחיל לאפשר רכישה גם בגרמניה, אנגליה וצרפת. מדובר בתהליך איטי ומבוקר, שניתן להסיק כי אם יצליח, שעוני היד שניה של בוכרר יהיו זמינים במקומות רבים בעולם – מי יודע, אולי אפילו בישראל…