חובבי שעוני יוקרה בוודאי מזהים באלפית שניה דגמים מובילים של רולקס, אודמר פיגה, זניט או אומגה, אבל לא נגזים אם נאמר שהשעונים המזוהים ביותר בעולם והמוכרים ביותר בעולם הם דווקא שעוני הקוורץ הוותיקים של ענקית האלקטרוניקה היפנית קסיו (“Casio”), אותם שעונים שכולנו – כן, גם חובבי שעונים שוויצרים, גדלנו עליהם וקיבלנו אחד כזה במתנה בשלב כלשהו בחיים שלנו, בין אם מדובר בשעון הקסיו הקלאסי, קסיו מחשבון או אם התמזל מזלכם והייתם ביחידה קרבית, או סתם הרגשתם בסכנה כל פעם שביקרתם בחדר האוכל בקריה, G-Shock אימתני, שסביר להניח שאם תחפשו אותו באיזה מגירה או ארון, תתפלאו לגלות שהוא עדיין פועל וככל הנראה גם יותר מדויק משעון היוקרה המכאני שלכם, שעלה כמה אלפי או עשרות אלפי שקלים …

השבוע השיקה קסיו חמישה שעונים חדשים בסדרת הוינטאג’ שלה – כן, כן, תתפלאו לגלות שגם לחברות שמייצרות שעוני קוורץ מותר להחזיק ליין שנקרא וינטאג’ – כשהשעונים מתבססים על עיצוב הרטרו הכל כך מוכר של שעוני קסיו ומגיעים עם תכונות כמו לוח שנה אוטומטי, שעון מעורר יומי, סטופר בדיוק של מאית השניה ואפילו עמידות למים בעומק של עד ל-100 מטרים.

שלושה מהדגמים החדשים מגיעים במראה “קסיו קלאסי” עם רצועה מתכתית בגוון כסוף ועם לוחות בגימור מראה, כשההבדל היחידי ביניהם הוא בצבע של לוח השעון. ה-A168WEM-1VT מגיע עם לוח שחור, ה-A168WEM-2VT מגיע עם לוח בצבע ירוק-טורקיז וה-A168WEM-7VT לעומתם מגיע עם המראה הוינטאג’י ביותר, עם לוח כסוף.

שני שעונים נוספים בסדרת הוינטאג’ הם ה-A168WEGB-1BVT, שמגיע עם רצועה מתכתית בצבע שחור עם לוח בגוון מוזהב, כשהשעון האחרון בסדרה, ה-AQ230GA-9BVT, הוא “קלאסיקה קסיואית” של ממש, כשהוא משלב שעון אנלוגי ודיגיטלי, כשהשעון כולו – הלוח שלו ורצועת השעון, מגיעים בגוון מוזהב.

השעונים הללו זמינים לרכישה באופן מיידי בארצות הברית, כשתגי המחיר שלהם נמוכים יותר מהעלות של הטיפול הפשוט ביותר בשעון מכאני כלשהו מחברה שמכבדת את עצמה – שלושת דגמי הוינטאג’ הקלאסיים מגיעים עם תג מחיר של 50 דולרים בלבד בארה”ב. ה-A168WEGB-1BVT בגווני השחור-זהב מגיע בתג מחיר של 65 דולרים, כשעבור דגם ה-AQ230GA-9BVT המוזהב, שמשלב לוח אנלוגי עם שעון דיגיטלי, תצטרכו להיפרד מלא פחות מ-70 דולרים, שהם קצת פחות מ-260 ש”ח …
לאתר קסיו העולמי