תרשו לנו להתחיל הפעם דווקא מהסוף? אנחנו יודעים שמדובר באתר על שעוני יוקרה. אנחנו יודעים שאתם נכנסים לאתר כדי לקרוא כתבות על רולקס, פטק פיליפ, אודמר פיגה ושעונים אחרים שאתם לא באמת יכולים להרשות לעצמכם. אבל מדי פעם בפעם, כיף לקרוא ולהיזכר גם בשעונים זולים ופשוטים כמו השעון בכתבה הזאת. שעונים שאולי היו מה שמשך חלק מאיתנו לעולם הקסום הזה של שעוני יוקרה. שעונים אייקוניים שזכו למעמד אייקוני, מבלי להתאמץ יותר מדי. קסיו A100 – הנוסע השמיני חוזר. טוב נו, לא באמת הנוסע השמיני, אבל לפחות השעון של ריפלי. טיסה נעימה!

קסיו A100 – הנוסע השמיני חוזר – קצת רקע

לטובת קוראינו הצעירים, תרשו לנו להחזיר אתכם אחורה בזמן. כמה אחורה? לשנת 1979. הסרט “הנוסע השמיני” (Alien) בכיכובה של סיגורני וויבר הופך ללהיט. אנחנו מדברים כמובן על הסרט הראשון בסדרת סרטי האימה-מדע בדיוני האייקונית.

על פי מספר מומחי קולנוע, מדובר אולי בסרט המצליח ביותר בכל הזמנים בכל הקשור לממוצע הכנסות למסכים. תרשו לנו להסביר לכם במה מדובר. הסרט הכניס בסוף השבוע הראשון להקרנה שלו (כולל יום הזיכרון האמריקאי שהיה בצמוד לסוף השבוע) סכום כולל של  $3,527,881. אבל הוא הוקרן ב-91 בתי קולנוע בסך הכל – 90 בארצות הברית ו-1 בקנדה. אם מחשבים את ממוצע ההכנסות לקולנוע, מגיעים לסכום של $38,767 – הנתון, ככל הנראה, הגבוה בהיסטוריה.

סיגורני וויבר עונדת את שעון ה-F100 "הנוסע השמיני". מקור - Sigurdsson.
סיגורני וויבר עונדת את שעון ה-F100 “הנוסע השמיני”. מקור – Sigurdsson.

במהלך הסרט עונדת ריפלי (סיגורני וויבר) שעון שזכה לכינוי “שעון הנוסע השמיני”. השעון יוצר במיוחד עבור הסרט על ידי מחלקת האביזרים של ההפקה. הוא הורכב משני שעוני קסיו F-100 שהורכבו ביחד על גבי רצועת גומי.

ה-F-100 הוא שעון אייקוני בפני עצמו. באותה תקופה הוא הגיע עם מראה עתידני. הוא כלל ארבעה כפתורים בחזית השעון שדימו לוח בקרה. השעון נחשב גם לשעון הראשון של קסיו שעשוי כולו מגומי. הודות למשקלו הקל, נוחות השימוש בו והעמידות שלו, הוא נחשב לשעון שסלל את הדרך להצלחה של דגמים מובילים אחרים של קסיו מאז, כמו דגמי ה-G-SHOCK המפורסמים של החברה.

קסיו A100 – הנוסע השמיני חוזר – הגרסה החדשה

ה-F-100 הפך במרוצת השנים לשעון נדיר ומבוקש בקרב אספני שעונים. קסיו החליטה להיענות סוף סוף לביקוש הגבוה לשעון ולהשיק גרסה מחודשת שלו.

קסיו A100 - הנוסע השמיני חוזר - בגרסת הזהב. מקור- G-Central.
קסיו A100 – הנוסע השמיני חוזר – בגרסת הזהב. מקור- G-Central.

השעון החדש, ה-A100, שומר על הצורה והמבנה של השעון המקורי, אבל הוא מגיע עם גימור בסגנון מתכתי.  השעון מגיע עם צמיד העשוי מפלדת אל-חלד וגוף העשוי מגומי. ממדי השעון – 40.7 מ”מ גובה, 32.7 מ”מ רוחב ועובי של 9.2 מ”מ. משקלו של השעון עומד על כ-53 גרם.

קסיו A100 - הנוסע השמיני חוזר - בגרסת האפור-מתכתי. מקור- G-Central.
קסיו A100 – הנוסע השמיני חוזר – בגרסת האפור-מתכתי. מקור- G-Central.

אורך החיים של סוללת  ה-CR1616 של השעון עומד על 3 שנים. השעון מגיע עם עמידות למים (קסיו לא מפרסמת את הנתון המדויק, אבל סביר להניח שמדובר בעמידות למים בעומק של עד ל-50 מטרים). בין הפונקציות שהוא מציע – שעון עצר (סטופר) עם דיוק של עשירית השנייה, אזעקה יומית, צפצפוף אחת לשעה, לוח שנה אוטומטי ונורית LED. קסיו משלבת בצמיד השעון אבזם על גבי מסילה, שיאפשר להתאים את צמיד השעון ללא שימוש בכלים.

שלושת הדגמים החדשים בסדרת ה-A100. מקור - G-Central.
שלושת הדגמים החדשים בסדרת ה-A100. מקור – G-Central.

קסיו משיקה ארבעה שעונים חדשים בסדרת ה-A100. ה-A100WE-1A יגיע בגוף בדמוי צבע כסף. גרסה נוספת תגיע בצבע זהב – ה-A100WEG-9A. הדגם השלישי הוא ה-A100WEGG-1A, שמגיע בגוף בדמוי צבע אפור-מתכתי (לא ברור אם מדובר בגרסה מתכתית, קסיו לא מספקת פרטים נוספים בשלב זה).

קסיו A100 - הנוסע השמיני חוזר ומביא איתו את PAC-MAN. מקור - G-Central.
קסיו A100 – הנוסע השמיני חוזר ומביא איתו את PAC-MAN. מקור – G-Central.

הדגם הרביעי הוא דגם מעניין מאוד. הגורו מאמין שהוא יכול להפוך ללהיט ואייקון בפני עצמו. השעון, מדגם A100WEPC-1B מגיע בשיתוף פעולה עם Bandai Namco. אם השם הזה נשמע לכם מוכר – אתם לא טועים.

גרסת ה-PACMAN של ה-A100. מקור - G-Central.
גרסת ה-PACMAN של ה-A100. מקור – G-Central.
גרסת ה-PACMAN של ה-A100. מקור - G-Central.
גרסת ה-PACMAN של ה-A100. מקור – G-Central.

מדובר במפתחת המשחק המיתולוגי Pac-Man. השעון יגיע באריזה מהודרת עם איורים מהמשחק. את אותם איורים מוכרים מהמשחק המיתולוגי אפשר למצוא גם על רצועת השעון, גוף השעון ועל גב השעון.

קסיו A100 - הנוסע השמיני חוזר - גרסת ה-PAC-MAN. מקור- G-Central.
קסיו A100 – הנוסע השמיני חוזר – גרסת ה-PAC-MAN. מקור- G-Central.

כמה זה עולה לנו?

זוכרים שהתחלנו את הכתבה שלנו מהסוף? זוכרים שאמרנו לכם שלפעמים כיף לקרוא ולהכיר גם שעונים זולים ופשוטים? אז אפילו הגורו לא האמין עד כמה השעון הזה זול …

קסיו A100 - הנוסע השמיני חוזר. מקור- G-Central.
קסיו A100 – הנוסע השמיני חוזר. מקור- G-Central.

כל ארבעת הגרסאות של השעון מגיעות במחיר של 99 דולרים. כן, זה כולל גם את גרסת ה-Pac-Man הנפלאה. אז אם אתם עדיין בשלב של לאסוף כסף כדי לשלם לפליפר הרולקס החביב עליכם, אולי תפרישו 100 דולר בינתיים ותרכשו שעון עם היסטוריה נפלאה ועיצוב שאי אפשר שלא להוריד את הכובע בפניו? יש לנו הרגשה שאפילו הפליפר יקבל זאת בהבנה …

למעבר לאתר של קסיו.