אם היינו מספרים לכם על שיתוף פעולה בין יצרנית שעונים למשרד ההגנה הבריטי, סביר להניח שהייתם חושבים על רולקס, אומגה ועוד כמה מותגים שוויצריים, לפני שהייתם מעזים לחשוב בכלל על מותג כמו קסיו. אבל יצרנית השעונים היפנית מציגה שעון חדש במהדורה מיוחדת, שהוא השעון הראשון שמבשר על תחילת השותפות הרשמית בין קסיו לבין משרד ההגנה הבריטי, קסיו G-Shock Carbon Core, שעון שמבוסס על שעוני ה-Mudmaster של החברה עם נגיעות צבאיות מובהקות. מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

קסיו G-Shock Carbon Core הצבא הבריטי – מפרט טכני

השעון החדש מגיע עם גוף העשוי מסגסוגת המבוססת על פחמן ושרף, חומרים האמורים להעניק לגוף השעון קשיחות ועמידות גבוהה במיוחד. הסגסוגת הזאת אמורה להיות קלה במיוחד אך קשוחה ועמידה כמו כל שעון G-Shock שהושק אי פעם. קסיו מצליחה “לגלח” מספר מ”מ (השעון מגיע בממדים של 53.1X55.4X19.3 מ”מ) מגוף השעון, מבלי לוותר על הקשיחות והעמידות שלו, כשגם הבזל של השעון עושה שימוש באותה סגסוגת. לוח השעון מגיע בצבע שחור, כשבתוכו פועל מנגנון מודול 5594 של קסיו. השעון מגיע עם עמידות למים בעומק של עד ל-200 מטרים. 

קסיו G-Shock Carbon Core הצבא הבריטי. מקור - WornandWound.
קסיו G-Shock Carbon Core הצבא הבריטי. מקור – WornandWound.

מנגנון

השעון מגיע עם מנגנון מודול 5594 של קסיו (Module 5594), מנגנון שבו קסיו עושה שימוש נרחב בשעוני G-Shock n מתקדמים. המנגנון מגיע עם תכונות כמו זמן עולמי, מצפן דיגיטלי, מדידית גובה ולחץ ברומטרי, זמני זריחה ושקיעה, שעון עצר, מד צעדים ועוד. למפרט הטכני המלא של המנגנון באתר של קסיו.

אז מה חדש בעצם? משרד ההגנה הבריטי

אם היינו אומרים לכם שעונים ומשרד ההגנה הבריטי, סביר להניח שהייתם נזכרים מיד בג’יימס בונד וחושבים על אומגה כלשהו או אם הזיכרון שלכם קצת יותר טוב, על רולקס, אבל בטח לא על קסיו ובטח לא על G-Shock, אבל מסתבר שמשרד ההגנה הבריטי בחר דווקא בקסיו לשיתוף פעולה בתחום השעונים. אם ננסה להיות רציונליים, נגלה שהבחירה הזאת הגיונית מאוד, סביר להניח שחיילים, בכל רמת שכר, יעדיפו לרכוש שעון G-Shock שבו יוכלו להשתמש ביום-יום מבלי לפחד שיקרה לו משהו ולא רולקס או אומגה. המהדורה המיוחדת של קסיו לצבא הבריטי, ה-X G-Shock MudMaster, קיבלה מראה שמתאים לשעון צבאי, עם גווני החאקי וגימורים מחוספסים. אין ספק כי מדובר בעליית מדרגה עבור שעוני החברה בדמות שיתוף פעולה עם אחד הצבאות המכובדים והמוכרים בעולם. 

קסיו G-Shock Carbon Core הצבא הבריטי. מקור - WornandWound.
קסיו G-Shock Carbon Core הצבא הבריטי. מקור – WornandWound.
סמל הצבא הבריטי על סוגר השעון. מקור - WornandWound.
סמל הצבא הבריטי על סוגר השעון. מקור – WornandWound.

כמה זה עולה לנו? 

האמת, שלא יותר מדי, בטח לא עבור שעון G-Shock מחומרים כל- כך מיוחדים ועם האפשרות להגיד – השעון הזה? זה השעון של הצבא הבריטי. אם תרצו לענוד את ה-X G-Shock MudMaster החדש תצטרכו להיפרד מ-460 דולרים בסך הכל, סכום סביר מאוד עבור שעון כזה ועם הטייטל שהזכרנו בתחילת הפסקה.

בשורה התחתונה

שעון G-Shock לחובבי המותג וחובבי שעונים קשיחים ועמידים שאפשר לדרוס עם טרקטור ועדיין יראו כאילו יצאו עכשיו מהחנות או ליוצאי חבר העמים הבריטי עם חיבה מיוחדת לצבא של הוד מלכותה.